Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 29 Posts

·
roads & airports
2,353 Posts
Discussion Starter · #1 ·
TEV ve TURKCELL'den örnek bir sosyal sorumluluk projesi :applause:
Van'da öğretmen kampüsü ve öğrenci yurdunun inşaatları başladı

Van'da meydana gelen depremlerin ardından Turkcell'in Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı ''Van için Türkiye Kumbarası'' projesiyle öğretmen kampüsü ve öğrenci yurdu inşaatları başladı.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell'in 5 milyon lira bağışlayarak başlattığı proje kapsamında, toplanan bağışlarla 185 öğretmenin barınabileceği öğretmen kampüsü ve 100 kişi kapasiteli öğrenci yurdunun inşaatı başladı. Bağış süreci devam eden projede, kumbaraya atılan her bir lira ile öğretmen kampüsüne yeni evler eklenecek, inşaatın gelişmeleri internetten takip edilebilecek.

Van'ın Kalecik Mevki'nde MEB tarafından tahsis edilen 10 dönümlük bir arazide inşaatı başlayan öğretmen kampüsü ve Polatoğlu Mahallesi'nde temeli atılan öğrenci yurdunun yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şunları kaydetti:

''Bundan 2 ay önce 'Türkiye Kumbarası' projemizin lansmanında 'Türkiye'de yaşayan insanların çok önemli bir erdemi var: Yardımseverlik. Bu sayede zor zamanlarda kenetlenebiliyor ve büyük güçlükleri aşabiliyoruz' demiştik. Kumbara'da 2 ayda 8 bin 750 milyon lira bağış toplandı. Herkes bütçesine göre katkıda bulundu. Kimi şirketler onlarca öğretmen konutunu finanse edecek bağış yaparken, ilkokul öğrencileri okullarında kermes yapıp Van için para biriktirdi. Bugün Turkcell'e ve Türk Eğitim Vakfına güvenerek, parasını Türkiye Kumbarası'na atan, bu iyilik hareketinin bir parçası olan herkese teşekkür ediyoruz. Bize teslim ettikleri emanet yerine ulaştı. İnşaatı başlayan öğretmen kampüsü ve öğrenci yurdunu yeni eğitim dönemine yetiştirmeyi hedefliyoruz.''

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç da şunları ifade etti:

''TEV amacına ulaşmak için yaptığı çalışmalarda, daima 'Gençliğin yetişmesine hizmet, bir insanlık ve vatan borcudur' anlayışıyla hareket etmiştir. TEV bu anlayışını ülkemizin yaşadığı doğal afetlerde daha da hassas bir şekilde sergilemiştir. Van-Erciş depreminin açtığı yaraları bir nebze olsun sarmak için Van için Türkiye Kumbarası projesine Türkiye'nin her kesiminden gelen desteklerle bugün inşaatlara başlanıyor. Sosyal Sorumluluk bilincinin somut bir örneği olmasıyla bu proje çok önemlidir. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin eğitimlerine devamını sağlayacak Van için Türkiye Kumbarası projesine katkıda bulunan herkese en içten minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.''

fotograflar/Koray Öztürkler/twitter
http://www.tev.org.tr

·
Registered
6,790 Posts
Türkselin de müşteri çekmek için yapmadığı şey yok.

hem saat başı mesaj at hem her ay kazık at, sonra doğu temalı reklam yap...

·
Registered
4,557 Posts
Kazandıkları paranın bir kısmını hayıra harcıyorlar işte daha ne olsun, ne amaçla yaparsa yapsın Milli Eğitim Bakanlığı'nın özellikle de son dönemde takmadığı ve aşağıladığı öğretmenlere faydası olacak bir iş yapıyor Turkcell, en azından bu ülkede bir kurum ben öğretmenimi önemsiyorum mesajını veriyor..

·
roads & airports
2,353 Posts
Discussion Starter · #4 ·

Van depreminde 68 öğretmen öldü.
Projenin fikri de böyle acı bir hadise ile doğdu.
Doğuda hayat şartları öğretmenler için de hayli zor.
Geride kalanlar bu sayede biraz daha rahat yaşayacak.

·
Registered
564 Posts
Açık ve net Turkcell reklama oynuyor o kadar türk halkı umurlarında olsaydı şu ana kadar elle tutulur bir proje yaparlardı birsürü yerde depremler oldu katkı sağladıkları birşey yok ayrıca sadece öğretmenlere yapılmış bir projede tüpedüz memurlar arası ayrımcılık yapmaktır ne yani şimdi sadece öğretmenlermi sıkıntı çekti bunun yanında birsürü polis, doktor, hemşire v.s de sıkıntı yaşadı ve çekiyor neden onlarında faydalanabileceği bir alan yapamadılar ayrıca operatör olarak yaptıkları üçkağatçılığı kimse yapmıyor. Türkiyede ben hiç bir operatör şirketinin masumiyetine inanmıyorum müşterileri sömürmekte üstlerine yok bide tutmuşlar öğretmen kampüsü kuruyorlar çok yardımsever bir kuruluş gibi bizden sömürdükleri paralarla kurarlar anca.

·
Registered
93 Posts
En azından bunu yapıyorlar diğer firmalar onuda yapmıyo ayrıca reklam için kullanmalarından daha doğal bi şey yok

·
Registered
4,557 Posts
Memurlar arasında ayrımcılık demişsinde orda Erciş'te Öğretmenevi'nin altında kaç tane öğretmen can verdi haberin var mı? İşkembeden sallamakla olmuyor işte, bu ülkede öğretmen maaşının da doktor-polis ve düz memurdan bile geride olduğundan haberin var mı? Askere, polise koca koca lojmanlar kurulurken öğretmen bırak lojmanı en ücra mezrada başını sokacak dam bulunca seviniyor. Sense tutmuş burda Turkcell reklam yapıyor, öğretmenler mi sadece sıkıntı çekiyor diye sallıyorsun!!!!!!

·
roads & airports
2,353 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Depremden önce birçok öğretmen ve memur için tek seçenek olarak gözüken bu binalar 7.2 lik depremin 5.günü bu haldeydi.
(tıpkı ikinci dünya savaşının ardında bıraktığı şehirler gibi)

Proje reklam kokuyor ama büyük bir ihtiyacı gidereceği de kesin

foto Ali Dağer/Erciş

·
Registered
564 Posts
Memurlar arasında ayrımcılık demişsinde orda Erciş'te Öğretmenevi'nin altında kaç tane öğretmen can verdi haberin var mı? İşkembeden sallamakla olmuyor işte, bu ülkede öğretmen maaşının da doktor-polis ve düz memurdan bile geride olduğundan haberin var mı? Askere, polise koca koca lojmanlar kurulurken öğretmen bırak lojmanı en ücra mezrada başını sokacak dam bulunca seviniyor. Sense tutmuş burda Turkcell reklam yapıyor, öğretmenler mi sadece sıkıntı çekiyor diye sallıyorsun!!!!!!
İyide vanda toki den başka sağlam bişey kalmadıki neden sadece öğretmenler için düşünülüp bi proje yapılıyor bir sürü devlet memuru şuan çok riskli binadalar onlar içinde bişeyler düşünülebilirdi mesela. Öğretmenler şimdi iyi yerde kalıcak diğer memurlar ölümün pençesinde olacak.

İşin saçmalığı doğal afet yaşamış bi noktada tüm halk için bir alan kurulacağına sadece öğretmenler için bir alan kuruluyor. Turkcell o kadar zengin bi kuruluş bayağı büyük bi alan tasarlayabilirdi. Bu olay başka bi ülkedede olmaz. Olaya bak doğal afet yaşamış tüm halk sefillik çekiyor bi firmada çıkıyor ben belli bir kesime konut yapıyorum sadece bu kişiler gelsin geriniz çadırlara dönün. Ayrıca bunun maaşla ne alakası var ortada bir can pazarı ve sefillik mevcut ayrıca şu kesimden daha fazla can verdi diyerek bir ayrıcalıkmı gerekiyor.

·
Registered
6,790 Posts
Öğretmenlerin seçilmesi son derece doğru,
öte yandan türksel gerçekten çok zengin ve çok rahat tüm memurlara yönelik bir yerleşke yapabilirdi.

·
Let's learn to survive!
5,329 Posts
İyide vanda toki den başka sağlam bişey kalmadıki neden sadece öğretmenler için düşünülüp bi proje yapılıyor bir sürü devlet memuru şuan çok riskli binadalar onlar içinde bişeyler düşünülebilirdi mesela. Öğretmenler şimdi iyi yerde kalıcak diğer memurlar ölümün pençesinde olacak.

İşin saçmalığı doğal afet yaşamış bi noktada tüm halk için bir alan kurulacağına sadece öğretmenler için bir alan kuruluyor. Turkcell o kadar zengin bi kuruluş bayağı büyük bi alan tasarlayabilirdi. Bu olay başka bi ülkedede olmaz. Olaya bak doğal afet yaşamış tüm halk sefillik çekiyor bi firmada çıkıyor ben belli bir kesime konut yapıyorum sadece bu kişiler gelsin geriniz çadırlara dönün. Ayrıca bunun maaşla ne alakası var ortada bir can pazarı ve sefillik mevcut ayrıca şu kesimden daha fazla can verdi diyerek bir ayrıcalıkmı gerekiyor.

Arkadaşım. Özel şirket destek vermiş taşın altına el atmış. Hiç yapmayabilirlerdi. Onlar öğretmenleri seçmiş. Sen ne diye adamları bütün memurları kurtarmakla sorumlu kılabiliyorsun? Boyle kafa mı olur? Saçma sapan yorumlar yapmayın sırf konuşmuş olmak için.

·
Registered
4,557 Posts
Arkadaşım. Özel şirket destek vermiş taşın altına el atmış. Hiç yapmayabilirlerdi. Onlar öğretmenleri seçmiş. Sen ne diye adamları bütün memurları kurtarmakla sorumlu kılabiliyorsun? Boyle kafa mı olur? Saçma sapan yorumlar yapmayın sırf konuşmuş olmak için.
Sonunda aklı başında bir yorum :cheers:

·
roads & airports
2,353 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Öğretmen Evleri Haftaya Bitiyor

Van haberleri - Van’da büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından öğretmenlerin barınması için Kalecik Köyü'nde tamamı 1+1 olan 256 dairenin yapımı sürüyor.
Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de meydana gelen richter ölçeğine göre 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra yardım seferberliğinin başlatıldığı Van'da birçok hayırsever tarafından okul ve yurt binaları yapıldı. Son olarak da
Türk Eğitim Vakfı, Koç Holding ve Turkcell tarafından 'Türkiye Kumbarası' adı altında bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyada toplanan paralarla da Van'a 10 kilometre uzaklıkta bulunan Kalecik Köyü'nde tamamı 1+1 dairelerden oluşan 256 öğretmenevlerinin yapımına başlandı.
Yaklaşık 7 aydır yapımı süren 2 ve 3 katlı binalardan oluşan rengarenk panjurlarla süslü öğretmenevinin 2 hafta içerisinde tamamlanacağı ve öğretmenlerin buraya yerleştirileceği belirtildi. Birçok sanatçı, futbolcu gibi bu evlerden birisi de ünlü sanatçı Hülya Avşar tarafından yaptırılıyor.
http://www.haberlervan.com/van-habe...si-ogretmen-evleri-haftaya-bitiyor-h4751.html

·
Banned
60 Posts
Türkselin de müşteri çekmek için yapmadığı şey yok.

hem saat başı mesaj at hem her ay kazık at, sonra doğu temalı reklam yap...

TRUMP evleri deselerdi bazilari cok severdi. acayip insanlar var.

reklam yapanlar iste bölye yapsinlar, topluma faydali olarak, birseyler armagan ederek yapsinlar reklamini. tabii sürekli sol gazetesine link baglayan birisi bunu anlamaz.

·
Registered
27,960 Posts
bunlar galiba gecici?!?

1 - 20 of 29 Posts