SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 112 Posts

·
Banned
20 Posts

Kaldırımda denk geldi arkadaşlar.Sadece sahsi fikrim bence estetik açıdanda başarılı , civardaki bütün projeleri gezdim diyebilirim hangısınden daha kötü ki buraya başlık olarak açılmasın ? Tek eleştirim bina renkleri biraz garip.Bahçe bu resimlerde biraz daha anlaşılıyor.

·
Moderator
32,574 Posts
Ben renkleri beğendim, Teknik Yapı'yı anımsattı biraz.

daha önemli ve büyük projeler icin baslık acılmalı düsüncesindeyim. Mavişehirde ya da Narlıdere de bu projenin 10 katı daha gösterişli konut projelerine baslık acılmamısken günümüzde dıs ilcelere yapılan toki konutları gibi olan bir projeye baslık acılmasını anlamsız buldum.
Aç o zaman?

·
Registered
1,118 Posts
Aç o zaman?
Her konut projesine baslık acmayı anlamsız buluyorum o yüzden genel anlamda konut projelerine baslık acmam. Bu projeden 10 kat daha güzel projelerde yapılıyor izmirde

Asma Bahceler narlıdere http://www.asmabahceler.com/index.html

Soyak Optimus Gold http://www.soyak.com.tr/web/459-4112-1-1/soyak_-_tr/projeler/mavisehir_optimus_gold/genel_bilgi

Modda Mavişehir http://moddamavisehir.com/?gclid=COHjzODqz7YCFdHLtAod2WQAww

Buda benim evimin karsısında yapılan AVM http://www.izmirpark.com/

Bunun gibi onlarca var ama her konut projesine baslık acmak anlamsız geliyor benim için

·
Registered
2,739 Posts
Sen açmıyorsan başkalarının açmasına da saygı göstermek zorundasın... Kimse sana neden açıyorsun veya açmıyorsun diye hesap sormuyor sonuçta... Sana güzel gelmeyen birşey başkasına güzel ve prestijli gelebilir...

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #29 ·
Bornova yönünden gelirken Karşıyaka Çevreyolu'nun Yamaç Mahallesi çıkışından çıktığınızda hemen sağ tarafınızda kalan modern tek katlı bina projenin satış ofisi oluyor. Zaten arkasında kalan alan da projenin arsası.

·
Registered
490 Posts
Bende anlayamadım. Öyle tasarım harikası falan gibi de gözükmüyor. "Uuuuu böylesini görmediniz" "Piuuuu bu güne kadar size sunulanın çok ötesinde". Bildiğin 5 tane farklı yüksekliklerde apartman gibi geldi bana da.

·
Ghost Rider
3,958 Posts
İsimleri Varyap'a benziyo ya belki kullanmak istemişlerdir.:) Artık bu tür projeler heryerde var zaten çok sıradan yani abartılacak ve başlığı açılacak bi proje değil.

Bildiğin beton yığını hatta..İlk gördüğüm an iğrendim diyebilirim.

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #34 ·
Neden bu proje bu kadar büyütüldü anlamadım.
Bu güne kadar beş tane apartman yapmış bir müteahhit, dört tane daha apartman yapıyor.
Projenin yüklenicisi olan Kumova İnşaat'ı İzmirli olanlar tanır.
İzmir'de 50 (elli) binadan fazla yapı inşa etmiş, sektöründe tanınan bir firmadır. Şu ana dek inşa ettikleri yapıları ne zaman bitirmeyi taahhüt ettilerse 1 (bir) gün gecikmeden teslim etmişlerdir.
Bu açıdan talihsiz bir yorum olmuş.

Bence proje standart bir proje değil.
Dış cephesinde metal ya da cam giydirme olmayan yapılar basittir düşüncesi yanlış.

·
Moderator
32,574 Posts
tasarımı basit bulsam da katılıyorum,
tavan yüksek denmiş, bence çok önemli bir faktör.

Anthill'lerin içini gördünüz mü bilmem, ama ben kendimi çok daralmış hissederdim.

• Like
Reactions: smyrna

·
Registered
139 Posts
Başlık açarak bu projeyi bizlerle paylaşan smyrna'ya teşekkür ederim. İzmir'de yaşayanlar haricindeki tüm üyeler bu projeden onun sayesinde haberdar oldu. Ancak bir proje sitede başlık açarak duyurulduktan sonra forumun ortak malı haline gelir ve herkes olumlu yada olumsuz fikirlerini beyan edebilir. Bu nedenle smyrna'nın projeye yapılan eleştirilerden alınganlık göstermesi anlamsız.

Ayrıca ben de bu projeyi sıradan bulanlardanım.

Vadistanbul projesiyle ilgili olarak ben de başlık açmaya değmeyecek kadar sıradan olduğuna dair yorum yaptım. Benimle aynı fikirde olmadığını düşündüğüm Influence isimli üye,bana hakaret etmek yerine projenin tamamını yansıtan görselleri paylaşarak ''sen projeyi basit buluyorsun ama projenin bütünü senin gördüğünden fazlası'' demek istedi.

Yine bu başlığı açan moderatörümüz Erhan, ''başlık açarken sana mı soracaktım arkadaş'' demek yerine benim tesbitime yorum bile yapmadı.

Kısacası eleştirileri kişiselleştirmeden ve ya gereksiz alınganlıklar göstermeden de bu işleri yürütebiliriz. Sonuçta bu projelerin hiçbirisi babamızın malı değil.

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #37 ·
tasarımı basit bulsam da katılıyorum,
tavan yüksek denmiş, bence çok önemli bir faktör.

Anthill'lerin içini gördünüz mü bilmem, ama ben kendimi çok daralmış hissederdim.
Ben de benzer şekilde hissediyorum.
Ne yazık ki çoğu müteahhit tavan yüksekliği konusunda taviz vermiyor. Varyant Karşıyaka'da benim ilk dikkatimi çeken tavan yüksekliği oldu. Tavan konusunu abarttığımı düşünenler olabilir, tecrübe edince demek istediğimi daha iyi anlıyorsunuz.

21 - 40 of 112 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.