SkyscraperCity banner

1 - 20 of 171 Posts

·
Registered
679 Posts
heryere gelişi güzel gökdelen dikilmeye başlandı çirkin bir görüntü oluşacak zamanla, neden deniz tarafındaki(yeni kent merkezi) denilen yere gökdelenlerin yanına yapılmıyor, 100m iyi bir yükseklik.

·
Registered
602 Posts
yeşilovaya gökdelen dikiloyor hayret gerçekten. poınt tam anlamında açılınca bu folkart life ve benzeri projeler bitince burdaki trafik istanbulu geçer heralde.ne yol var ne bişey.

·
Moderator
31,389 Posts
artık belediyenin adım atıp yükseklik sınırları getirmesi lazım.

çember çember olabilir;
YKM: Hmax serbest
1. Çember: Hmax 150 m
2. Çember: Hmax 80 m
Geri kalan yerler: Hmax 50 m
gibi.

·
Registered
2,146 Posts
Yükseklik sınırı var da valiye parayı bastıran özel izin alabildiği sürece pek işe yaramıyor maalesef.

İzban'a bineydin :) Torbalı hattı açıldı.
Şirket aracını orada bırakırsam sabaha bulamaya bilirim :D

Yeşilova inanması güç "BETONOVA" oldu.
valla bence yeşilova her türlü eski halinden iyidir. tabi daha iyi imkanlar ve düzgün planlar olsun isteriz ama örnek çamdibi var. 2-3 proje hariç aynı düzen devam ediyor.

·
Ghost Rider
4,262 Posts
Örnek Çamdibi derken..

Al birini vur ötekine. Yeni yapılan herşey bina bina ve bina...

Ben derim ki park, yol genişletme, çevre düzenlemesi bunlardan hiçbiri yapılmıyor..

Lütfen sadece bina apartman yapılıyor diye eskisinden daha güzel demeyelim.

·
Registered
2,146 Posts
e ne diyelim o zaman? sonuçta divalar , mivalar harika oldu demiyorumki. eski hali biliyorum bok gibi bir yerdi. halen daha 1 arabanın bile zor geçtiği sokaklar var. sağ tarafın forum ,point ve otoban olsa da ,sol tarafın sanayi ,hurdacılar ve çatısı teneke binalar :)

birde Türkiyedesin abi bazı şeylere şöyle oldu böyle oldu diye sevinmelisin. dogrusunu sen biliyor olsan bile :)

·
Ghost Rider
4,262 Posts
Eski binalar yıkılıp bu dediğin binalar yapılsaydı sevinebilirdim bi nebze ama önceden domates biber yetiştirilen bildiğin tarla olan yerlere yapıldı bu binalar o yüzden..

·
Registered
2,274 Posts
Eski halinde durması daha iyi olurdu. Adam akıllı bir plan yapılır komple yıkılma imkanı olurdu. Ama yeni betonlar yapılınca bu imkan da kalmıyor maalesef...

·
Registered
1,415 Posts
adam akıllı plan mı? türkiyenin hiç bi yerinde yok izmirdeki valiyle birlikte yeşilovaya 500mt bile dikerler... yazık gerçekten. Smyrnoff un dediğine şöyle katılıyorum... düşünürseniz yarı çıplak sıvalı "welcome to india " diye bağıran binaların yerini böyle yapılar alıyor. o açıdan güzel. ancak önü alınamazsa beton mezarlığı...

1 - 20 of 171 Posts