SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 50 Posts

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Velipoja Grand Europa Resort - Resorti

Velipoja Grand Europa Resort do të sigurojë komoditet 5 yjesh, shërbime dhe luks të pakualifikuar, duke e bërë atë një nga destinacionet më të dëshirueshme turistike në Mesdheun Lindor. Akomodim i klasit të parë dhe objekte të kohës së lirë të dizenjuara me përpikmëri duke përdorur materiale tradicionale dhe të qëndrueshme. Të gjitha banesat do të ndërtohen me një fokus në cilësi të jashtëzakonshme dhe vëmendje në detaje.

Velipoja Grand Europa Resort do të ofrojë specifikime të larta për vilat dhe apartamentet të cilat ofrojnë një strehë të mahnitshme dhe me çmimet më të arritshme në bregdetin e Mesdheut.
Dizajn i thjeshtë dhe elegant

Ndërtesat dhe peizazhet në të gjithë resortin, kombinojnë thjeshtësinë dhe elegancën për të krijuar një vend të mrekullueshëm për pushime. Banesat rezidenciale kanë linja të pastra gjeometrike të plotësuara edhe nga fasadat me xhama, ballkonet dhe tarracat, të cilat së bashku krijojnë një ekuilibër të përsosur mes jetesës së brendshme dhe të jashtme.

Me një fasadë mbresëlënëse prej 800 m plazh privat dhe duke zënë një sipërfaqe prej 300.000m2 (30 hektarë), Resorti turistik do të ndërtohet me një densitet të ulët prej vetëm 21% dhe ndërtesat do të jenë e ulëta me një lartësi maksimale prej 4 katesh drejt fundit të resortit.

Të gjitha banesat brenda fshatit turistik janë të rrethuara me kopshte të bukura, me pishina dhe me rrugë të izoluara për këmbësorë. I gjithë trafiku i automjeteve do të drejtohet përgjatë rrugëve në kufijtë e Rezortit, duke minimizuar kështu ndikimin e tyre mbi banorët dhe mysafirët.

Tashmë një nga Rezortet më të kërkuara bregdetare në Shqipëri, Velipoja Grand Europa Resort është një mundësi e jashtëzakonshme investimi për qiradhënie apo një zgjedhje e jetesës për ata që kërkojnë të blejnë një shtëpi pushimi.

http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=259&Itemid=344
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Masterplani

Apartamentet në Velipoja Grand Europa Resort do të ndërtohen në rregull alfabetik p.sh Blloku A dhe B do të ndërtohen në fillim, pastaj C, D dhe E. Në këtë mënyrë janë hëdhur edhe në treg për shitje. Shitjet indikojnë shpejtësinë e hedhjes në treg të pallateve.

Në Pranverë/Verë 2013, plazhi do të jetë funksional dhe do të përfshijë një përzgjedhje të gjërë aktivitetesh dhe shërbimesh.

Do të ketë disa faza ndërtimi në zonë në vitet e ardhshme. Zonat rezidenciale do të jenë të mbrojtura nga cdo lloj shqetësimi nëpërmjet kopshteve të planifikuara mirë, rrethimeve dhe rrugëve dytësore që do të përdoren nga makineritë e ndërtimit larg nga zonat rezidenciale.

Përdorimi i hapësirave

Përdorimi i hapësirave indikohet në këtë hartë duke përdorur kode me ngjyra. Shumëllojshmëri shërbimesh në plazh , tipe apartamentesh, vilash dhe qendrat tregtare mund të dallohen në hartë.

Lartësia e ndërtesave

Apartamentet në Velipoja Grand Europa Resort kanë një lartësi prej vetëm 3 katesh dhe dendësia e ndërtimit është e ulët. Plazh, Duna dhe vilat me kopshte do të jenë vetëm me 2 kate. Apartamentet në fazën e 1 janë vetëm 3 me kate dhe drejt fundit të rezortit vetëm me 4 kate.

Qarkullimi

Qarkullimi i makinave drejtohet drejt anave të resortit. Në këtë mënyrë sigurohet që qëndra e resortit të jetë vetëm për këmbësorët. Rrugicat nga zona rezidenciale ju drejtojnë drejt kalimeve qëndrore të rezortit për në restorante, bare, palestër dhe plazh.

Objektet e resortit

Faza e 1 do të ketë restorante, dyqane, pishina dhe shumë shërbime të tjera.

Në bregdet, do të ketë pistë volejbolli, wind-surfing, bare, restorante dhe sigurisht shezllone.

Vended e parkimit

Vendet e parkimit dhe të mbërritjes do të ndërtohen me materiale si pllaka të hapura të mbjellura me bar në mes me pemë përreth dhe dizenjo të tjera të kënaqshme.

Banorët mund të mbërrijnë me rezort me makinë, ta parkojnë atë pa patur nevojë ta përdorin ose shohin atë për aq kohë sa do të qëndrojnë në Rezort sepse parkimi është i pozicionuar në pjesën e pasme të pallateve. Parkime private do të jenë gjithashtu disponibile për banorët.

Kopshtet rezidenciale

Të gjitha banesat do të jenë të rrethuara me kopshte dhe me pemë vendase. Të dizenjuara vecanarisht për të bërë hije natyrale nga dielli dhe një vend relaksues për ti ikur vapës së zhegut.

Plazhi

Plazhi është vëmendja qëndrore e experiencës në rezort. Do të ketë disa objekte me shërbime në plazh – klikoni këtu për më shumë informacion rreth plazhit të Velipoja Grand Europa Resort.

Hoteli

Hoteli do të ketë 200 dhoma luksoze dhe është i dizenjuar në mënyrë të tillë që cdo dhomë të ketë pamje nga deti.

Vendndodhja


http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=261&Itemid=346
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Lehtësirat

Velipoja Grand Europa Resort ka disa objekte të klasit më të lartë në zonë. Ka disa lloje sportesh dëfruese dhe ambjente gatimi për kënaqësitë dhe rehatinë e banorëve dhe miqve.

Klubet e Plazhit dhe Sportet

Shijoni freskinë joshëse të rërës dhe detit në klubet e plazhit të cilat janë të vendosura direkt në plazh. Miqësohuni dhe dëfrehuni duke pirë një koktej freskues ose vetëm uluni dhe pushoni në Kabanat e ndërtuara qëllimisht për këtë. Zgjeroni qëndrimin tuaj me larminë e ofertave rekreative duke përfshirë edhe pishina, arkada, lojëra, aktivitete të ujit dhe më shumë.

Tenis

Velipoja Grand Europa Resort do të ketë fusha tenisi, me trajnerë të kualifikuar për të ndihmuar nëse kërkohet. Nëse ju jeni fillestar, ose një lojtar i kualifikuar, ju do të shijoni çdo gjë Velipoja Grand Europa Resort ka për t’ju ofruar. Raketat e marra me qira do të jenë të standarteve më të larta dhe do të vihen në dispozicion falas (përdorim maksimal do të aplikohet) për të gjithë pronarët dhe mysafirët e hotelit të Velipoja Grand Europa Resort

Dyqanet

Do të ketë një numër dyqanesh Boutique të përhapur në te gjithë resortin me një përqëndrim në zonën e pazarit pranë Klubit të Banorëve dhe do të ndodhen në katin e parë të hotelit. Gatim për të gjitha shijet dhe kërkesat, këto do të sigurojnë që të ftuarve te hotelit si edhe pronareve nuk do ti mungojë asgjë nga nevojat e tyre të përditshme si dhe privilegje luksoze okazionale.

Restorante, Bare dhe Jetë nate

Do të ketë një zgjedhje të gjerë të guzhinës ndërkombëtare që ofrohet nga një gamë e pavarur restorantesh të përzgjedhura me kujdes, duke filluar nga pjatat lokale shqiptare dhe ushqimin e detit tek ushqimet ekzotike të Lindjes dhe Azisë. Do të ketë zgjedhje të mjaftueshme të ushqimit cilësor dhe përvoja ngrëniesh për të përmbushur nevojat e të ftuarve më të vecantë.

Për ata që preferojnë pak më shumë veprimtari gjatë natës, ka një zgjedhje baresh moderne, funky që do të ndodhen përgjatë shëtitores ngjitur me Hotelin. Të gjitha këto janë të vendosura me kujdes për të siguruar që të mos ketë aspak shqetësim si për banorët ashtu edhe për të ftuarit, në mënyrë që ata që preferojnë paqe dhe qetësi nuk do ta ndjejnë ekzistencën e tyre.Komoditete

Klubi i Banorëve

Duke zënë një vend të bukur në qendër të vendpushimit të madh, klubi i vetëm i banorëve ofron shërbime plotësuese për të ftuarit dhe përmban një klub për fëmijët, palestër, pishinë të brëndshme, qendër mjekësore, dyqane, bibliotekë, restorante dhe bare. Klubi ofron një alternativë të ngjashme me atë të objekteve të Hotelit dhe është projektuar për të ofruar shërbime të nivelit vetëm me 5 yje.

Shërbimi portier

Shërbimi portier është në dispozicionin tuaj 24orë në ditë dhe organizon shërbimet e mirëmbajtes së shtëpisë, pastruese, kujdestare fëmijësh, shërbime lavanderi, restorant dhe prenotime të biletave, shërbim taxi për në shtëpi, për lëvizje andej këndej – ose thjesht për këshilla të dobishme.

Shërbime mjekësore

Qendra mjekësore është e vendosur në brendësi të klubit të Banorëve dhe ka gjithashtu një strukturë të vogël mjekësore në Hotel. Ka një mjek urgjence për 24 orë dhe ndihmë mjekësore për të siguruar që kur ndihma nevojitet, është aty.

Siguria

Shqipëria ka një shkallë shumë të ulët të krimit, duke bërë të mundur që të relaksoheni dhe të gëzoni jetën. Për komfortin tuaj, për të siguruar ekskluzivitetit dhe për të përmirësuar më tej përvojën tuaj, resorti është i mbyllur dhe ka një shërbim sigurie 24/7 me patrulla te lëvizshme gjatë natës.

Satellite TV dhe Internet

Ka një shërbim te përbashkët satelitore të lidhur me të gjitha banesat. Do të ketë gjithashtu shërbim interneti wireless të një shpejtësie të lartë që do të sigurojë mbulimin e të gjitha ndërtesave të banimit brenda resortit.

WiFi

Do të ketë pika wireless të nxehta të vendosura rreth resortit dhe hotelit, në mënyrë që ata që duan të jetë online në internet, do te kenë gjithmonë internet, pavarësisht se ku janë ose se cfarë po bëjnë.

Shërbimi Minibus.

Velipoja Grand Europa Resort mbulon një fushë të madhe, ndërkohë që ne vlerësojmë se ushtrimet janë të shëndetshme, ne gjithashtu e kuptojmë nevojën për lehtësim, shpejtësi dhe natyrisht relaksim. Për këtë qëllim ka një shërbim minibus për transport përreth resortit nga ora 7:00-02:00.

Peizazhet dhe Pishinat e Përbashkëta

Duke ecur dhe medituar nëpër kopshtet lukzose do të gjeni pishina të vetmuara të përbashkëta dhe gazebo. Do të ketë shazllone të mjaftueshëm të përbashkët dhe shtroje në pjesën e jashtme të shpërndara për kohën tuaj të lirë. Mbajtëse peshqirash do të vendosen në pika strategjike në të gjithë zonën.

http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=264&Itemid=349

http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=263&Itemid=348
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Apartamentet

Apartamentet në Fazën e parë janë shumë pranë plazhit – vetëm 2-3 minuta ecje në mes kopshteve dhe lulishteve. Faza e parë ka 5 pallate 3 katesh dhe me vetem 20 apartamente sejcila.

Dizajni vertikal i pjerrët lejon apartamentet të kenë sa më shumë dritë. Të gjitha apartmantet do të përfundojnë me standarde luksi.

Këto apartamente aktualisht të hedhura në treg janë të kufizuara në lartësi për të siguruar ndjehsinë e dritës dhe hapësirës brenda dhe përreth çdo pallati.Plazhi

Zona e plazhit e disenjuar për të qënë qendra e vëmëndjes e Velipoja Grand Europa Resort. Rezorti posedon 800 metra fasadë rëre, prandaj kjo hapësire do të shfrytëzohet gjerësisht.

Shërbime të ndryshme do të ofrohen në plazh. Pasi që plazhi ka një hapësire të madhe si i tillë do të ndahet në disa hapësira të dallueshme.

Plazhi i Hotelit me Klubin e Plazhit, pishinën dhe zonën funksionale
Plazhi i rezidentëve me kafe dhe restorante
Plazhi publik me bar dhe me zgarë plazhi. Do të ketë gjithashtu fushë për volejboll dhe sporte te ndryshme ujore.

Shezllonet dhe çadrat do te vihen ne dispozicion te pushuesve te hotelit dhe rezidenteve ndersa pushuesve te plazhit publik do ti kerkohet një pagesë për përdorimin e këtyre objekteve.

http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=262&Itemid=347

http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=260&Itemid=345
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #5 ·
The Hotel

A spectacular 5 star resort hotel occupies a prominent beachfront position within the resort and is ideal for the leisure visitor seeking to enjoy the delights of the Adriatic coastline.

The adjoining 500 delegate conference centre makes this a perfect location for a relaxing business meeting, exhibitions and conferences.

With 200 rooms and a wealth of quality facilities and amenities the hotel represents the pinnacle in luxurious beachside living and provides ample entertainment and facilities for residents and owners of resort properties.

Velipoja Grand Hotel Resort is a unique destination created to inspire, nourish, and guide guests on a journey to find their personal energy in a location that reflects their cultural and environmental surroundings.

The dedicated spa facility has a luxurious feel throughout. It has separate male and female sections, both featuring an opulent Jacuzzi area with steam rooms, invigorating showers and a number of private treatment and relaxation rooms. By combining proven methodology for relaxation and rejuvenation, all spa experiences are designed to soothe, pamper, de-stress and invigorate the mind and body.

State of the art health club facilities are also be available with a fully equipped gym and heated indoor swimming pool.

Conference Center

Adjoining the Hotel will be an independent 500 delegate conference centre with banqueting facilities. This will be managed by an experienced conference company and it expected that this will create a year round demand for accommodation and facilities within the resort. This in turn will ensure that there will be a strong rental demand for properties, benefiting owners who wish to capitalise from this opportunity.

http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=article&id=276&Itemid=369
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Doja ta vendosja te lajmet per turizmin por nuk dija si te krijoja nje teme me vete. marre nga tv1-channel.

Velipoja “Grand Europa” Resort imazhi i ri i turizmit shqiptar
10 August 2012

Investimi i nisur ne plazhin e Velipojes me ndertimin e Velipoja “Grand Europa” Resort nga kompania Xhenis Sh.p.k eshte vleresuar nga ana e zyrtareve te larte te pranishem ne ceremonine e inagurimit te nisjes se punimeve, si fryma e re qe ka nisur te fryje ne Velipoje. Zv/ ministria e Arsimit dhe Shkences Nora Malaj duke e cilesuar kete investim si nje garanci per suksesin e turizmit shqiptar, tha se ky resort do te jete edhe nje mundesi e mire punesimi per zonen, duke ndikuar ne zhvillimin ekonomik. Ne te njejten linje, edhe zv/ ministri i ekonomise Sokol Dervishi ne prononcimin e tij per tv1 channel tha se me kete investim te Xhenis SH.P.K, Velipoja dhe Shqiperia krijojne nje imazh ndryshe per turizmin, tashme ate elitar. Ne aspektin turistik dhe kulturor, zv/ministri i Turizmit, Kultures Rinise dhe Sporteve Abaz Hado pranon se me kete investim Shqiperia konkuron fuqishem vendet e rajonit dhe do te kthehet ne faktor vendimtar per turizmin ne Ballkan. Edhe kreu i zyres se mbrojtjes se konsumatorit Altin Goxhaj, vleresoi investimin ne fjale duke shtuar se ai mbron me se miri konsumatorin dhe permbush pritshmerite e ketij te fundit. Ndryshe nga cdo investim tjeter, Velipoja “Grand Europa Resort” nuk prek asnje pellembe te gjelberimit te zones, por perkundrazi eshte nje nder projektet qe mbron natyren dhe rrit gjelberimin e zones.


Çela: Investimi kap vleren e 50 mln euro

Presidenti i kompanise Xhenis SH.P.K, Agron Çela nje nga biznesmet qe ka ditur te investoje fuqishem ne qytetin e tij, duke qene i pari ne krijimin standarteve europiane me Grand Hotel Europen, edhe kete here eshte i pari qe nis nje investim gjigant ne Velipoje. Nje investim prej 50 milion euro, Velipoja “Grand Europa” Resort pas 2 vitesh e gjysem do te prese pushuesit e pare ne standartet e fjales se fundit, nje premtin qe biznesmeni Çela e ben per mikrofonin e tv1 channel, edhe kjo kompani mediatike produkt i investimeve te tij te pakursyera per Shkodren. Me tej ne fjalen e tij, presidenti i kompanise Xhenis, Agron Çela thote se e ka patur kemben e mbare duke investuar i pari ne projekte serioze ne shkoder dhe nje gje te tille po ben tashme edhe ne Velipoje, per turizmin shqiptar. Velipoja “Grand Europa” Resort mori miratimin nga qeveria shqiptare me 1 qershor, pas nje pritje gati 5 vjecare dhe tashme po hedh hapa te sigurte te nje investimi qe do te ndryshoje perfundimisht imazhin e turizmit Shqiptar kudo ne bote.
:eek:kay:
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Velipoja Grand Hotel Resort

 

·
Registered
Joined
·
1,155 Posts
E shemtuar, por eshte e veshtire te presesh gjera te bukura ne ate vend, sidomos ne Velipoje. Kishte nje projekt ne hyrje te Tiranes, qe ne renderings gjante pakez me kete. Garden city a dicka e tille. Rezultati eshte i shpifur.
 

·
Banned
Joined
·
6,765 Posts
Koncert madheshtor ne Velipoja "Grand Europa" Resort

Saturday, 11 August 2012

Inagurimi i nisjes se punimeve per Velipoja “Grand Europa” Resort, investim i kompanise Xhenis SH.P.K, eshte kulmuar mbremjen e se premtes me nje koncert madheshtor ne qender te plazhit te Velipojes. Kengetare nga Shkodra dhe dyshja speciale e ftuar enkas per kete nate Devis Xherahu dhe Lefteris Pantazis kane elektrizuar pushuesit e stacionuar ne Velipoje, ku per me shume se 3 ore live, ato kane kenduar kenget me te perzgjedhura te repertorit shqiptar e te huaj. Nje nate magjike si vete investimi qe ka marre jete ne Velipoje nga kompania Xhenis, me te parin resort te permasave te tilla ne brigjet e Adriatikut, ne 4.4 Ha. E para qe hapi koncertin e kesaj nate ishte kengetarja shkodrane Mukades Çanga. Me pas ishin kengetaret Adnan Bala dhe Hajro Pepa. Ne kete nate nuk munguan as castet gazmore te sjella nga humoristi Anton Krosaj… atmosfera filloi te ndizej edhe me shume nga emrat qe pasuan ku fillimisht ishte kengetarja e re Megi Laska qe solli nje kolazh kengesh shqiptare e te huaja. Skena me pas i eshte dorezuar te ftuarve special Devis Xherahu e me pas Lefteris Pantazis qe me interpretimet solo dhe duet ndezen atmosferen e kesaj nate te magjishme te dhuruar nga kompania Xhenis. Velipoja “Grand Europa” Resort, i pari investim i ketij lloji ne keto 20 vite ne brigjet shqiptare, me standartet e fjales se fundit do te jete gati pas 2 vitesh e gjysem. Premtimi i drejtuesve te kompanise Xhenis ka qene i qarte, festa tjeter madheshtore dhe e paharruar do te jete ne inagurimin e perfundimit te punimeve ne kete kompleks gjigand.

TV1 Channel
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter · #13 ·

Mare nga faqja zyrtare e projektit
 

·
Albanian Eagle
Joined
·
393 Posts
Velipoja ka nevoje per nji kompleks te tille, se numri i turisteve atje po shtohet cdo vit. Me kujtohet vitin e kalum aq ka pase fluks te madh turistesh nga Kosova sa Velipoja nuk ka pase kapacitet me perballu. Une vet kam qene edhe eshte dashte me nderru destinacionin se skemi mujt me gjet asnje dhome te lire, cfaredo qofte.

Une personalisht kisha dasht ta kem ndonje apartaman apo ndonje tjeter objekt banimi personal ne Velipoje. Jashtezakonish po mpelqen ai vend. Edhe si nje kohe Durresi qe ka qene vend i kosovareve, tash ate epitet ka me marr Velipoja. Krej Gjakova po grumbullohet ne Velipoje po mdoket, se kryesisht gjakovarce nin tu fol :lol:

Thrret Gjakova mori Shkoder
Po vi po rri se te kam moter

:eek:hno:
 

·
Changeable constant
Connected
Joined
·
3,457 Posts
Velipoja ka nevoje per nji kompleks te tille, se numri i turisteve atje po shtohet cdo vit. Me kujtohet vitin e kalum aq ka pase fluks te madh turistesh nga Kosova sa Velipoja nuk ka pase kapacitet me perballu. Une vet kam qene edhe eshte dashte me nderru destinacionin se skemi mujt me gjet asnje dhome te lire, cfaredo qofte.

Une personalisht kisha dasht ta kem ndonje apartaman apo ndonje tjeter objekt banimi personal ne Velipoje. Jashtezakonish po mpelqen ai vend. Edhe si nje kohe Durresi qe ka qene vend i kosovareve, tash ate epitet ka me marr Velipoja. Krej Gjakova po grumbullohet ne Velipoje po mdoket, se kryesisht gjakovarce nin tu fol :lol:

Thrret Gjakova mori Shkoder
Po vi po rri se te kam moter

:eek:hno:
Mire e ki. Hotel dhe objekte banimi te ndertoj, por pse me privatizu plazhin? Eshte cmenduri, Durresin e kane prish me objektet 2 m nga deti......
 

·
Registered
Senàtor ad vitam
Joined
·
6,823 Posts
Mire e ki. Hotel dhe objekte banimi te ndertoj, por pse me privatizu plazhin? Eshte cmenduri, Durresin e kane prish me objektet 2 m nga deti......
Pikerisht prandaj duhet ta "privatizoje" . Sepse nese do te ndertohet nje resort cilesor, qe te çon ne nje perqendrim masiv turistesh, do te mbinin kioskat, barrakat, pseudo-baret e pjeksit e misrave ne breg te detit qe ta ngecin ate aromen e jodit qe ka ajo rere sterr e zeze ne fyt nga era e misrit dhe e qofteve.

Pikerisht si ne Durresin e siper permendur. Velipoja ka 10+ km vije bregdetare nga Viluni deri ne grykederdhjen e Bunes. Eshte e gjitha kopetence dhe mundesi e bashkise te vendosi raportin dhe vendndodhjen e plazheve publike si dhe termat ne baze te se cilave duhet te operoje nje operator privat.

Une personalisht mendoj se cilido qe do te paguaj ato 80-100€ nata ne resort, nuk do zhul e pisllik ne ambjentin ku po pushon. Pak me poshte ke "bar-plazh-qebaptore" sa te duash e pak me poshte akoma ke zone kampingu per ata qe preferojne natyren.....

Me duket se te gjithe mbesin te kenaqur. Shpresoj vetem mos te abuzohet me lejet e ndertimit e te shfrytezimit siç eshte bere ne 99% te rasteve, kur nuk te besohet se ajo qe ke perpara syve eshte konkluzioni i renderit qe ke te afishuar ne krahe....
 

·
Albanian Eagle
Joined
·
393 Posts
Nese ndertohet atje afer derdhjes se Bunes nuk ka me pase asnje ndikim, madje do ta zbukuroje edhe pamjen e asaj pjese se ai vend eshte i pashfrytzueshem, ledine apo livadh i ranes, bile nuk ka ndonje perkujdesje, i kam pa vetem disa peshkatare atje.

Shkurt, nuk ka me pase asnje ndikim ne pjesen tjeter te shfrytezueshme te plazhit.

Ne anen tjeter, te Kompleksi Fishtes ishin tu bo akoma ndertime, edhe mendoj qe ka me pase hapesire per njerez qe duan standarde te ndryshme. Ata qe duan pushime me 100 euro naten edhe ata qe duan dhoma fjetjes me te lira, apo cmime me te uleta.

Ky resort vetem do tia shtoje hijeshine dha ka mundesi te kete fluks me te madh te turisteve te huaj, simas standardit qe e paska.
 
1 - 20 of 50 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top