SkyscraperCity banner

21 - 40 of 50 Posts

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter #22
Pamja nga punimet e resortit (Shkurt 2013)
velipojagrandeuroparesort.com
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter #23
Sic duket ndertimi eshte ne respektim te plote te projektit origjinal! :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter #26
Pamje nga punimet e resortit (Deri ne Maj 2014)


velipojagrandeuroparesort.com
 

·
Registered
Joined
·
7,074 Posts
Discussion Starter #27velipojagrandeuroparesort.com
 

·
Registered
Joined
·
824 Posts
duket shume bukur...uroj te mbaroje sa me shpejt dhe te dale dicka e bukur ne kompleksitet dhe jo vetem per ndertesat...Velipoja ka nje plazh fantastik dhe po te behen investime serioze, prespektiva do te jete super e mire
 

·
Registered
Joined
·
17,148 Posts
Qershor 2016
Dmth edhe pse ka dale nje resort fantastik synimi i pronarit paska qene shitja e apartamenteve edhe pse lejen ne KKRRT e mori per nje resort turistik qe do te sherbente vetem per kete qellim!. Ketu tani do te futen rezidente te perhershem :nuts:.

Jashte shtetit nuk mund te marresh leje per nje hotel ose resort turistik dhe ti shenderrosh destinacionin pa e shfrytezuar 10/15 vjete ne sherbim te turizmit.
 

·
Registered
Joined
·
3,314 Posts
^^ Tashme eshte "hape". Njona ndertese ka perfundu dhe banoret jane vendose aty. Edhe pse thirret resort mu nuk mu ka dokë si resort por si lagje e banesave te pushimit. Ngjajshem si kompleksi Fishta, por i rrethekum me muri dhe me hymje te kontrollume.
 

·
Registered
Joined
·
17,148 Posts
^^ Eshte nisur si resort por mesa duket ka ndryshuar destinacionin. Mekat i vertete qe nuk shfrytezohet si resort.
 

·
Registered
Joined
·
3,070 Posts
Ka bere gabim ai qe i ka dhene emrin projektit, besoje se donte te thonte Grand Europa "Residence" :lol:. Por projekti kurre nuk ishte i konceptuar te jete i gjithe "resort". Ajo ne fotot me larte eshte vetem faza e pare, akoma nuk ka filluar te ndertohet hoteli 5* me 200 dhoma. Te ishte i gjithe kompleksi resort nuk e di sa do ishte mundesia per ta mbushur me klient. Velipoja ka fluks te madh turistesh por jane me shume nga trevat shqiptare dhe nje shume e madhe prej tyre nuk besoje do munden te perballojne cmime 5 yjesh.

Hoteli:http://velipojagrandeuroparesort.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=73&Itemid=351
 
21 - 40 of 50 Posts
Top