SkyscraperCity banner

41 - 50 of 50 Posts

·
Banned
Joined
·
4,435 Posts
KVelipoja ka fluks te madh turistesh por jane me shume nga trevat shqiptare dhe nje shume e madhe prej tyre nuk besoje do munden te perballojne cmime 5 yjesh.
E ke marre mrapshte. Nese Velipoja enderron qe ndonjehere te kete turiste me xhep me te trashe atehere duhet te ju ofroje kushte, nese nuk ka kushte, natyrisht se do vijne turiste vetem nga trevat Shqiptare.

Ndertimi i hotelit me 5 yje eshte gjeja me e mire qe mund ti ndodhe kesaj qyteze. Sa me heret aq me mire.
 

·
Registered
Joined
·
3,070 Posts
^^ Patjeter. Por ajo qe po thoja eshte qe i gjithe kompleksi nuk mund te ishte i gjith "resort" ne kuptimin e plote te fjales sepse athere do ti mbete bosh tan kohen pronarit, ndaj faktit qe thjesht velipoja per momentin nuk terheq ato tursit qe do mundeshin te perballojne cmimet e nje kompleksi te vertet 5 yesh sepse per nje investitor do ishte "financial suicide". Pra ndertimi i hotelit me 200 dhoma do te jete mjafte dhe tepron per velipojen, keshtu qe pjesa tjeter e kompleksit gjithmone ishte e parashikuar te shitet qysh ne fillim.

Eshte pa dyshim gjinah sepse ka dale per mrekulli per mendimin tim dhe sikur te ishte vertet i gjithe resort, por me ndertimin e hotelit 5* ato turist me xhepa te trashe do fillojne te vijne dhe kur kerkesa e tyre do te filloje te tej kaloje kapacitetin qe ofron kompleksi mos ki merak sespe Grand Europa Resort 2.0 do jete realitet se shpejti mbas atij fakti :lol:
 

·
Registered
Joined
·
17,224 Posts
Pavaresisht se ka dale nje resort fantastik dhe investimi vazhdon mua me duket se eshte bere me shume per potencialin turistik qe ka vendi se sa realiteti. Ne Velipoje kam qene dhe turistet jane ne shumice Shqiptare xhepshpuar qe nuk mund te perballojne resorte te tilla!.

Gjithsesi eshte mire kur investohet por do kishte pasur me shume sens nese behej ne Sarande.
 

·
Banned
Joined
·
5,467 Posts
Urime investitorit për këtë investim largpamës. Jo si ata që betonizojnë bregdetin me rezorte rezidenciale, të cilat nuk gjenerojnë as të ardhura për ekonominë kombëtare dhe as punësim (ose ndoshta në nivele të papërfillshme). Iu shpërbleft investimi.
 

·
Registered
Joined
·
266 Posts
Me dvertet po duket shum mir dhe resorte si kjo i duhen Shqipris nese dob me konkuru me vendet per reht sa i perket turizmit
 
41 - 50 of 50 Posts
Top