SkyscraperCity Forum banner

[VIA] Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës | Vlora International Airport

153340 Views 929 Replies 97 Participants Last post by  Kumanovari
Main technical data :
The airport will be provided with 1 runway, 7 taxiways and 4 aprons
Airfield infrastructure category - 4E
Runaway length - 3,2km
Taxiways length - 3,9km
Aprons and junctions area - 200,000m2
Access roads 3,9km
Service roads 3,6km
Perimetral roads - 5,8km Approx .
Value of infrastructure works ( air side & land side infrastructure ) : 75 Million Euro
201 - 220 of 930 Posts
Po ku i ke trenat se. U bë legjendë kjo puna e trenit. Populli do flasë në zgjedhje patjetër. Me këtë opozitë që ka Shqipëria, Rama i fiton zgjedhjet edhe sikur mos prekë asgjë me dorë.
E di mire temen e trenit vlla por smund te mbaj inatin per dicka qe nuk u be kur ne fakt Rama beri gjerat normale edhe kjo mjafton.
Do i vij koha shpresoj edhe per trenat
Me vjen keq por ti paske ra viktimë e propagandës që të serviret nga ERTV, nuk të vej faj se esht mjeshtër në ket punë.... Nëse në vazhdojmë akoma më bindjen që Edi esht e keqja ma e vogël atëherë asnjëherë nuk kemi me ec perpara.
Puna eshte o Capital,qe jemi aq rende sa aty kemi arrit.
Me thuaj ti ke te votoj,dhe e bind une tere fisin per ti votu.
Po vec ktyre,ketu ekziston azgjeja.

Mendoj nonje here per Lulin kur e shof ,dhe pastaj e degjoj me vemendje dhe me vjen me qajt.

Mendoj per Liken,dhe ja ras vetes me dack.

Mendoj per Rudinen,dhe kujtoj mbiemrin.

Mendoj per Patozin,qe gek mek,dhe me vjen me qesh.

Me ne fund del dicka ndryshe dhe me te rinj (nisma thurrje) dhe zbuloj qe themeluesi eshte ish Lsi-st i denuar per vjedhje🤦‍♂️

Me ngelet Murrizi i shkrete,po ja qe nuk me bindin ata qe jane kujtuar ne pleqni te distancohen nga politika e dhier e 30viteve.

Po ska faj polika jo,e kam thene dhe e sterthem,fajin e kemi vete se ata pasqyra tone jane.
I thua por kujt ja thua.. kta me siguri kan mbaruar shkollen tek kristali qe shperdaheshin diplomat si patate ne pazar.. Edhe kan inat ose jau prishi shtepin pa leje duk ja marr token tjetrit ose kan vjedhur ne sistemin e pd edhe kan ven pasuri edhe qahen se erdhi shteti ne fuksion te se drejtes (qe prap do pun per drejtesi por nuk esht si para 2013 qe nuk guxhoje te flisje per token qe ta kishin mar padrejtesisht se te vrisnin)
mos e bastardizo debatin tani😅
^^ Ne kohen e PD u be rruga e kombit me 2 tunele, autostrada e elbasanit me 2 tunele, u hoqen vizat (shqiptaret ishin ende ne kafaz), u burgosen te gjithe bandat me te medhenj si banda e durresit, e vlores, e lushnjes bashke me kokat e tyre, u fut Shqiperia ne NATO. Me thuaj pak ca eshte ber keto 8 vjet me PS?
O militanti i PD-se, sa here qe e nxjerr koken ne forum vetem na mbron dhe lavedron Partine Demokratie.

Sa per dijeni:

Rruga e Kombit - e paperfunduar. I vodhen leket dhe ja mbathen.

Autostrada e Elbasanit - e paperfunduar. I vodhen leket dhe ja mbathen.

Ajo qe na tregove per bandat eshte qesharake.

Viti 2010: 118 vrasje
Viti 2011: 146 vrasje
Viti 2012: 126 vrasje
(Ne 2008-en kishte 88 vrasje, domethene u rriten ndjeshem kur PD-ja ishte ne pushtet).
----------------------------
Viti 2017: 50 vrasje
Viti 2018: 51 vrasje
Viti 2019: 58 vrasje

Jo se ka bere Partia Socialiste ndonje pastrim te kriminalitetit, por na i shpife me brockullat e tua.

Na futi Amerika ne NATO, jo Sali Berisha qe i shiste nafte Milloshevicit dhe arme terroristave.

Ne djall te vene te gjitha partite politike ne Shqiperi por edha ata qe kane ngel duke i lepire nga mbrapa si puna jote.
  • Like
Reactions: Skenderbeu_Korce
Puna eshte o Capital,qe jemi aq rende sa aty kemi arrit.
Me thuaj ti ke te votoj,dhe e bind une tere fisin per ti votu.
Po vec ktyre,ketu ekziston azgjeja.

Mendoj nonje here per Lulin kur e shof ,dhe pastaj e degjoj me vemendje dhe me vjen me qajt.

Mendoj per Liken,dhe ja ras vetes me dack.

Mendoj per Rudinen,dhe kujtoj mbiemrin.

Mendoj per Patozin,qe gek mek,dhe me vjen me qesh.

Me ne fund del dicka ndryshe dhe me te rinj (nisma thurrje) dhe zbuloj qe themeluesi eshte ish Lsi-st i denuar per vjedhje🤦‍♂️

Me ngelet Murrizi i shkrete,po ja qe nuk me bindin ata qe jane kujtuar ne pleqni te distancohen nga politika e dhier e 30vjeteve.

Po ska faj polika jo,e kam thene dhe e sterthem,fajin e kemi vete se ata pasqyra tone jane.


mos e bastardizo debatin tani😅
Un vetem nese ben parti Marin Mema do ndryshoj voten ose studentet te themelojn parti te re edhe sic fituan betejen ku ju degjua zeri me protestat reale edhe jo te orientuar nga partit!
Vetem keshtu do perparojm e do fuqizoheni si shtet..
O militanti i PD-se, sa here qe e nxjerr koken ne forum vetem na mbron Partine Demokratie.

Sa per dijeni:

Rruga e Kombit - e paperfunduar. I vodhen leket dhe ja mbathen.

Autostrada e Elbasanit - e paperfunduar. I vodhen leket dhe ja mbathen.

Ajo qe na tregove per bandat eshte qesharake.

Viti 2010: 118 vrasje
Viti 2011: 146 vrasje
Viti 2012: 126 vrasje
(Ne 2008-en kishte 88 vrasje, domethene u rriten ndjeshem kur PD-ja ishte ne pushtet).
----------------------------
Viti 2017: 50 vrasje
Viti 2018: 51 vrasje
Viti 2019: 58 vrasje

Jo se ka bere Partia Socialiste ndonje pastrim te kriminalitetit, por na i shpife me brockullat e tua.

Na futi Amerika ne NATO, jo Sali Berisha qe i shiste nafte Milloshevicit dhe arme terroristave.

Ne djall te vene te gjitha partite politike ne Shqiperi por edha ata qe kane ngel duke i lepire nga mbrapa si puna jote.
Mire ja the se u merzita duk shkruajtur me kta clown qe ata jan fajtor per te gjitha vitet qe humbem si shtet jo fuksional edhe duk u mbetur ne mbrapambetje totale. Ne 2009 po te mos i kishin vjedhur votat te gjitha do ishin ber qe atere por prap mire qe u ndryshuan gjerat ne 2013
O militanti i PD-se, sa here qe e nxjerr koken ne forum vetem na mbron Partine Demokratie.

Sa per dijeni:

Rruga e Kombit - e paperfunduar. I vodhen leket dhe ja mbathen.

Autostrada e Elbasanit - e paperfunduar. I vodhen leket dhe ja mbathen.

Ajo qe na tregove per bandat eshte qesharake.

Viti 2010: 118 vrasje
Viti 2011: 146 vrasje
Viti 2012: 126 vrasje
(Ne 2008-en kishte 88 vrasje, domethene u rriten ndjeshem kur PD-ja ishte ne pushtet).
----------------------------
Viti 2017: 50 vrasje
Viti 2018: 51 vrasje
Viti 2019: 58 vrasje

Jo se ka bere Partia Socialiste ndonje pastrim te kriminalitetit, por na i shpife me brockullat e tua.

Na futi Amerika ne NATO, jo Sali Berisha qe i shiste nafte Milloshevicit dhe arme terroristave.

Ne djall te vene te gjitha partite politike ne Shqiperi por edha ata qe kane ngel duke i lepire nga mbrapa si puna jote.
Zoni ka qene, eshte dhe mbetet legjende. Por ju qe jeni me te rinj ne forum nuk e njihni dhe nuk ju ve faj.

Sugjerim: Me Zonin mos u merr se ky eshte account-i dy milion e shtateqind e pesedhjete e tre qe ka hap. Gjithmone i behen pis atletet sa here vjen ne shqiperi, cfardo nickname te kete.
Prisni cuna se po shkoj me marr kokoshkat😅
Puna eshte o Capital,qe jemi aq rende sa aty kemi arrit.
Me thuaj ti ke te votoj,dhe e bind une tere fisin per ti votu.
Po vec ktyre,ketu ekziston azgjeja.

Mendoj nonje here per Lulin kur e shof ,dhe pastaj e degjoj me vemendje dhe me vjen me qajt.

Mendoj per Liken,dhe ja ras vetes me dack.

Mendoj per Rudinen,dhe kujtoj mbiemrin.

Mendoj per Patozin,qe gek mek,dhe me vjen me qesh.

Me ne fund del dicka ndryshe dhe me te rinj (nisma thurrje) dhe zbuloj qe themeluesi eshte ish Lsi-st i denuar per vjedhje🤦‍♂️

Me ngelet Murrizi i shkrete,po ja qe nuk me bindin ata qe jane kujtuar ne pleqni te distancohen nga politika e dhier e 30viteve.

Që niveli i politikës esht përtokë as nuk diskutohet, por ama te thuash që Edi esht e keqja ma e vogël esht e ekzagjeruar.

Të them të drejtën edhe unë kam pas simpati për Edi Ramën, por sidomos në ket mandatin e fundit i ka kaluar limitet. Mandati i dytë duhet të ishte kthesa sepse nuk kishin ma as LSI si alibi.


Po ska faj polika jo,e kam thene dhe e sterthem,fajin e kemi vete se ata pasqyra tone jane.
Pajtohem plotësisht me ket pjes.
8 vjet asnje investim I huaj, edhe gazsjellsi TAP u be ne kohen e PD. Po hajt spo e zgjas me me ca mbeturrina injorant qe skan byth te me dalin perpara po jan po aq frigacak sic I kan pas edhe baballaret.
Rama ka bere keq krahasuar me cfare kishte premtuar dhe me cfare mund te bente.
Rama ka bere keq duke i dhene perparsi gjerave te parendesishme duke i bere prioritet.

Por krahasuar me kush dhe si eshte qeverisur me pare Rama jo vetem qe ka bere mir por ne disa fusha ka shkelqyer. Dhe ketu sdua te dukem fare sikur e mbeshtes sepse dy fjalite e para qe thash per mua dalin dhe mjaftojne per te mos merituar mandat te 3-te.

-Kush ka jetuar per vite ketu nuk mund ta mohoje qe spitalet jane me dinjitoze.
-Qe nuk ka me rralle kilometrike per te paguar gjoba, marre pensione, apo sherbime.
-Portali e-Albania eshte super sukses
-Qytete si Korca, Gjirokastra, Puka, Kopliku, Berati, Fieri, Vlora etj. mjafton te kthehesh tek faqet e para 2013 dhe secili e merr pergjigjen.
-Tirana eshte me mire sot sec ka qene ndonjehere
-Infrastruktura sportive ne bashkepunim me FSHF sot eshte shume here me moderne se ne endrren me te mire te militantit te PD-se.
-Rruget sot jane me te sigurta dhe me sinjalistike shume me te mire.
-Ne bujqesi eshte si dita me naten, tokat punohen dhe grantet shperndahen me mire (merite jo vetem e qeverise). Dikur u mbollen fidane ulliri ne Kukes dhe Diber, apo i harruat.
-Njerzit sot vene rrip sigurimi dhe kjo sado mund te duket gje banale dhe e vogel te gjithe e dine se me PD askush nuk e vinte sepse ishte trimeri.

Nuk e di cfare te shtoj me. Por mjafton te me permendesh ne fushe dhe jam un i gatshem ta vertetoj me fakte dhe prova qe kjo ka qene qeverisje mijra here me e mire sesa paraardhsja. Perjashto mbase "autostradat berishjane" qe besoj se eshte ezauruar si diskutim.
Po flas keshtu meqe krahasimi po behet me qeverisjen e PD-se se po te ishte krahasime me IDEALIN dhe PERPARIMIN vetem nja dy apo tre nga ato pikat do kisha permend.
Prandaj mos na hapni barkun me shpellaret e 2005-2013 (nuk po i llogaris fare ato te viteve 90') se kush ka jetu i mban mend mire se cfare behej,
-Shkatrruan ushtrine se e cuan per skrap.
-Spitalet ishin me mire te shtroheshe jasht se brenda, i coj te gjith njerzit tek privati.
-Sistemi arsimor me universitete private qe leshonin letra higjenike ne vend te diplomes.
-Cdo qytet pa perjashtim ishte kandahar ku ndertohej perdit pa leje, sa shtesa, sa ballkone, sa veranda deri tek pallate shumekateshe pa hipoteke.
-Korrupsioni ishte i shtrire ne cdo aspekt te jetes

Prandaj e perseris: Ne cilen fushe ka qene qeverisja e PD-se me e mire? Me thoni njeren
Tani te perdoresh kete sloganin ''me mire se c'ka qene'' nuk besoj se sherben per te treguar realisht dicka. Eshte si te thuash, qeveria e Nanos pas '97-es eshte me e mire se paraardhesja. No sh*t!!! E njejta gje me qeverine Berisha eshte me e mire se ajo e para 2005-es dhe normalisht edhe kjo me ate te 2013-es. Gjerat do te levizin nuk do te rrine statike por problemi eshte me cfare shpejtesie dhe cilesie behet kjo rritje. 8-te vjete tallje menerje...

Flasin pastaj per reforma e integrime. Ateher edhe qeverisja e meparshme mund te thote qe firmosi marreveshjen e asocim-stabilizimit, u antaresua ne NATO dhe arriti liberalizimin e vizave. Arritje keto qe hedhin ne uje cdo gje tjeter nga pasardhesit.

Per mua qe propaganden nuk e konsumoj keto ishin vendime kryekeput politike qe asgje nuk kishin me arritje dhe plotesim kriteresh nga ana e qeverise se kohes. Mjafton te permendesh ushtrine ne cfare gjendje katastrofike eshte sot e jo me te mendosh se 11-te vjete me pare plotesonim ndonje kriter faktik qe te mundesonte antaresimin ne organizate.

Sic e thashe, nese deshiron propagande ajo mund te perdoret fare mire nga kushdo. Keta sot jane mjeshtra ne fushen e tymnajes.

Investimet ne infrastrukture jane jashtezakonisht te kushtueshme. Me mire se ndertimi i hekurudhave dhe autostradave qe vendi deshperimisht ka nevoje perse mos te bejme rilindje urabane; fasada me shumice, ndonse zhvillim pozitiv, dhe foto dhe video per popullin sa te kenaqen.

Nje m*t hekurudhe Tirane - Durres me fonde te garantuara nga BE-ja kane gati 8-te vjete qe e shtyjne jo ne tetor, mars, gusht, vitin tjeter dhe tjetrin akoma ne pafundesi. Paaftesi ne limitet e qesharakes dhe deshperimit.

P.S Nuk mendoj aspak se kush vjen me pas (opozita) eshte me mire. Vetem mendimi i rikthimit te Berishes ne pushtet me rrenqeth dhe ben te vjell dhe aq me shume me njerez mbrapa si Balliu, Salianji, Noka, Paloka etje.

Berisha sa her vjen ne pushtet ndodh nje fatkeqesi dhe jo rastresisht. Ne '91-in nuk e kontrolloi nderrimin e pushtetit ne menyre paqesore por i nxiti njerezit te shkaterronin gjithcka sepse i perkiste sistemit komunist, pa menduar per te nesermen dhe se po demtohej prona publike (e te gjitheve). Ne luftrat ne jugosllavi theu embargon ndersa ne Shqiperi lejoi firmat piramidale qe na derguan ne kolaps total dhe pothuajse lufte civile ku serisht asetet e shtetit u plackiten. Kur u rikthye ne pushtet plasi Gerdeci. Marreveshja e detit me greqine etje etje.

Dhe jo, nuk po behej asnje krahasim ne komentet me pare por thjesht duhet kundershtuar kushdo qe i helmuar nga propaganda vjen e na tregon ketu se ne dy mandatet e fundit qenka bere me shume se 30 vjete te marra sebashku.
  • Like
Reactions: Skenderbeu_Korce
Tani te perdoresh kete sloganin ''me mire se c'ka qene'' nuk besoj se sherben per te treguar realisht dicka. Eshte si te thuash, qeveria e Nanos pas '97-es eshte me e mire se paraardhesja. No sh*t!!! E njejta gje me qeverine Berisha eshte me e mire se ajo e para 2005-es dhe normalisht edhe kjo me ate te 2013-es. Gjerat do te levizin nuk do te rrine statike por problemi eshte me cfare shpejtesie dhe cilesie behet kjo rritje. 8-te vjete tallje menerje...

Flasin pastaj per reforma e integrime. Ateher edhe qeverisja e meparshme mund te thote qe firmosi marreveshjen e asocim-stabilizimit, u antaresua ne NATO dhe arriti liberalizimin e vizave. Arritje keto qe hedhin ne uje cdo gje tjeter nga pasardhesit.

Per mua qe propaganden nuk e konsumoj keto ishin vendime kryekeput politike qe asgje nuk kishin me arritje dhe plotesim kriteresh nga ana e qeverise se kohes. Mjafton te permendesh ushtrine ne cfare gjendje katastrofike eshte sot e jo me te mendosh se 11-te vjete me pare plotesonim ndonje kriter faktik qe te mundesonte antaresimin ne organizate.

Sic e thashe, nese deshiron propagande ajo mund te perdoret fare mire nga kushdo. Keta sot jane mjeshtra ne fushen e tymnajes.

Investimet ne infrastrukture jane jashtezakonisht te kushtueshme. Me mire se ndertimi i hekurudhave dhe autostradave qe vendi deshperimisht ka nevoje perse mos te bejme rilindje urabane; fasada me shumice, ndonse zhvillim pozitiv, dhe foto dhe video per popullin sa te kenaqen.

Nje m*t hekurudhe Tirane - Durres me fonde te garantuara nga BE-ja kane gati 8-te vjete qe e shtyjne jo ne tetor, mars, gusht, vitin tjeter dhe tjetrin akoma ne pafundesi. Paaftesi ne limitet e qesharakes dhe deshperimit.

P.S Nuk mendoj aspak se kush vjen me pas (opozita) eshte me mire. Vetem mendimi i rikthimit te Berishes ne pushtet me rrenqeth dhe ben te vjell dhe aq me shume me njerez mbrapa si Balliu, Salianji, Noka, Paloka etje.

Berisha sa her vjen ne pushtet ndodh nje fatkeqesi dhe jo rastresisht. Ne '91-in nuk e kontrolloi nderrimin e pushtetit ne menyre paqesore por i nxiti njerezit te shkaterronin gjithcka sepse i perkiste sistemit komunist, pa menduar per te nesermen dhe se po demtohej prona publike (e te gjitheve). Ne luftrat ne jugosllavi theu embargon ndersa ne Shqiperi lejoi firmat piramidale qe na derguan ne kolaps total dhe pothuajse lufte civile ku serisht asetet e shtetit u plackiten. Kur u rikthye ne pushtet plasi Gerdeci. Marreveshja e detit me greqine etje etje.

Dhe jo, nuk po behej asnje krahasim ne komentet me pare por thjesht duhet kundershtuar kushdo qe i helmuar nga propaganda vjen e na tregon ketu se ne dy mandatet e fundit qenka bere me shume se 30 vjete te marra sebashku.
Te pakten i ditke keqijat e sali serbit me ne fund! Kjo esht pozitive edhe me ne fund e tha dikush se pertoja ta shkruaja.
Saliu me shum te zeza ka sjell sesa gjera te mira(zero)
Te metat e Rames i dim mire por jan shum me pak gabime se pasardhesit larg qoft por na e thoni zgjedhjen me pak te keqe ta votojm?
Levizja Vetvendosje po ashtu esht nje zgjedhje e mire nese futet zyrtarisht ne zgjedhe si parti ne kosove nuk e lan te qeveriste se nuk ju pelqente barazia por deshin te vidhnin se ashtu jan mesuar
Pupupu Marin Mema dhe Vetefundosja :ROFLMAO:
Une jam i mendimit se e verteta qendron diku ne mes.
Nuk pretendoj se shof me qarte se antaret e tjere te forumit,po duke qene se kam kaluar gjysmen e jetes ne Shqiperi,dhe gjysmen tjeter jashte,dhe duke marre parasysh qe ne 4/5 vitet e fundit kam jetuar ne Shqiperi 1/3 e vitit(keshtu qe mos thoni se jam emigranti tipik qe i shef gjerat nga jashte),mendoj se mund te jem me objektiv ne ca gjera.

Tani hajde te kritikojme ate qe eshte per te kritikuar:

1.Mungese transparence ne vertet shume raste

2.Mosfunksionim sic duhet te hallkave te shtetit
Problem qe fatkeqesisht ka qene i trasheguar,sepse e kemi rrenjosur dembelizmin dhe rryshfetin aq shume sa eshte edhe e veshtire te crrenjoset(dhe ketu besoj se kane pas shume me shume faj ata para Rames)

3.jo ne pak raste,paaftesi ne hartimin e disa strategjive afatgjata(ne fusha te ndryshme)

4.mungese e theksuar guximi ne konfrontimin me biznesmenet qe kane lekun
Me pak fjale,shpesh i dorezohen deshirave te tyre

5.Gafa ne disa koncesione dhe procese te dyshimta ne disa te tjera

...ka edhe te tjera po nuk ka rendesi per mua sepse nuk kam pritur kurre perfeksionin ose nonje ndryshim 360 grade duke njofur mentalitetin shqiptar.

Nga ana tjeter,te thuash qe nuk eshte bere asgje,dhe qe ca gjera duken te medha vetem sepse propagandohen dite e nate,sikur nuk me duket shume ‘fair’

Secili i percepton gjerat ne menyren e tij,une psh nder gjerat qe kam vleresuar dhe qe me ka bere te mendoj se dicka ka levizur eshte fakti qe ne jo pak raste jane nderrmare nisma qe kane direkt nje kosto politike(ndalimi dhe prishja e ndertimeve pa leje,ndalimi vjedhjes se energjise dhe ujit dhe rreptesimi i masave ne raste mospagese etj)
Dhe nese dikush me prezantohet me kete filozofi per mua automatikisht eshte me mire se ata qe kane qene,dhe qe me pasivitetin e tyre(nga frika se do humbisnin elektorat) e kane lene kete vend te kalbej.Nuk me pelqen te rradhis meritat sepse do tingelloja militant,po meqe shof qe shumica e kane bere,po e bej dhe une.

1.ndryshim rrenjesor ne zyrat e shtetit,modernizimi sherbimeve dhe permiresim i dukshem ne menyren e qasjes ndaj qytetarit
Deri dje jo me qe mbaje radhe si bageti per te mare nje certifikate,po kur shifje qe tkalonte radhen shoku i drejtorit haje edhe nonje dacke se pse ankoheshe.

2.Me shume llogaridhenie ne raste problematike.
Ore i harroni ju kur ndodhte nonje skandal dhe nuk lejohej as media te fuste hundet(nuk po them qe nuk ndodh ne disa raste edhe tani,po atehere ishte normalitet)

3.mua siguria(dhe ne pergjithesi niveli i policise se shtetit) me eshte dukur si nata me diten nga qeverisjet e meparshme.

4.investimet ne infrastrukture rrugore edhe pse te pakta,ne pjesen derrmuese kane qene te kompletuara(kur me perpara normaliteti ishte e anasjellta)

5.strategjia per turizmin deri diku e goditur
Me rilindjen urbane dhe nderhyrje ne infrastrukturen rrugore hyrese te qyteteve(qe ishin lene si Kabuli) ju dha nje boost te konsiderurshem turizmit.

6.nderhyrja ne kontraten e Rinasit
Pavarsisht se jo plotesisht e pa kritikueshme (duke qene se nuk u rakordua mire me hapjen e Kukesit) solli gjithsesi nje renie te cmimeve te biletave(pozitive edhe futja e Air Albania)

7.kontrolli mbi territorin
Me perpara kishte nje ndjesi abandonimi kudo qe shkelje

8.REFORMA NE DREJTESI.
Ka ngelur kjo shprehja jemi pa gjykata,po harroet qe kemi ngelur pa gjykata sepse sistemi ishte aq i kalbur,sa trecereku i gjyqtareve ka dale jashte loje(cmenduri totale e promovuar nga ata qe qeverisnin deri dje)
Nje zot e di se cfare jane bere nen hunden tone dhe ne as nuk i kemi marre vesh.
Ankohemi tani me te drejte se ka shume pislleqe qe nuk shkojne,po nuk e kuptoni qe me perpara jane bere ca gjera qe po te vinin ne drite,keto aktualet do ju dukeshin qesharake.

...etj etj se po pertoj te shkruaj.

Ne kendveshtrimin tim gjerat duhen pare edhe ne kontekstin perkates.
Tek ne jane disa gjera qe eshte e veshtire ti arrish per 1001 arsye(per te pakten edhe nja 10/15 vjet te tjera)
Por ama duhet punuar per ato cka mund te arrihen,dhe sinqerisht mua me eshte dukur sikur eshte punuar(me gabime sa te duash,por qellimi me eshte dukur i mire).

Ps:E kam degjuar shpesh kete ‘reforma ne drejtesi e imponuar nga jashte’,po akoma pyes veten si ka mundesi nuk ju imponua edhe qeverive te meparshme🙄
Une jam i djathte deri ne palce, por jam 99% dakord me ty. Nuk i duroj me ata qe shohin vetem bardhe e zi, ne fushate te perhershme. (Vlen edhe per socialistet). Kaq e veshtire eshte te pranoni NJE gje te mire nga ana tjeter, provojeni nje here ta haj dreqi ndoshta merrni fryme me lirshem.
  • Like
Reactions: Aureli
Si banoret e Ferizajt kan ma afër Kukësin se sa Prishtinën?!?! Ja ka fut kot.
Si banoret e Ferizajt kan ma afër Kukësin se sa Prishtinën?!?! Ja ka fut kot.
Kjo nuk din me dallu Prizrenin dhe Ferizajin 🤣
  • Like
Reactions: Capital T
Which airport makes more sense and justification: Vlora or Kukes? In my opinion, Vlora may have more potential (tourism) than the outlying (peripheral) Kukes.
  • Like
Reactions: Gramshaku
Which airport makes more sense and justification: Vlora or Kukes? In my opinion, Vlora may have more potential (tourism) than the outlying (peripheral) Kukes.
Of course Vlora. Kukes will be regional,Vlora according to the Minister of Infrastructure will became the most important airport of the country.
Meanwhile Saranda airport will be seasonal,just for tourism.
  • Like
Reactions: ABWera
Which airport makes more sense and justification: Vlora or Kukes? In my opinion, Vlora may have more potential (tourism) than the outlying (peripheral) Kukes.
Actually for Kukes were never plans to have an airport, no feasibility study have been undertaken, and the government never planned to build one in the north let alone in that part of the country. It was a sheikh from United Arab Emirates who funded construction and paid out of his own pocket 15 million euros as an act of humanitarian support in honor of the city that had the major burden with the refugee crisis during the war in Kosova.

The Airport is currently undergoing a full reconstruction to meet all the required standards before being put into operation.
Actually for Kukes were never plans to have an airport, no feasibility study have been undertaken, and the government never planned to build one in the north let alone in that part of the country. It was a sheikh from United Arab Emirates who funded construction and paid out of his own pocket 15 million euros as an act of humanitarian support in honor of the city that had the major burden with the refugee crisis during the war in Kosova.

The Airport is currently undergoing a full reconstruction to meet all the required standards before being put into operation.
shqiperise i duhet nje aeroport i vogel ne Korce, Sarande, ndoshta ne shkoder megjithse shkodra eshte 1 ore prej Tirane
  • Like
Reactions: Skenderbeu_Korce
201 - 220 of 930 Posts
Top