SkyscraperCity Forum banner

Viltur Villa Saray | BAYRAKLI (Yeni Kent Merkezi) | 51flx2 | 216mx2 | Prep

29077 Views 73 Replies 30 Participants Last post by  Jonathan Crowell


^^ CED dosyasindan alintidir

Dun gectigimde arsada kamyonlar diziliydi ve sanirim toprak testi yapan bir makine vardi.

240 metrelik Mahall Bomonti apartmanindan sonra, 216 metrelik bu apartmanlar geliyor :eek:hno::nuts:
See less See more
3
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 74 Posts
ÇED'in linkini koyabilir misin?
Kötü olacak. Apartman tarzı olmasını da gectim bütün projeler ikiz tarzında yapılıyor. Bu da bölgenin kalitesini düsürecek artık. Ankarada hiç ikiz dikildigi yok. İstanbulda da bu kadar değil. Buradakiler hepsi ikiz yapılıyor. Büyüksehir belediyesinin planlarda değişiklige gitmesi lazım. Gidisat iyi değil. :(
See less See more
Firmanın isminden bile aptman yapılacağı o kadar belliydi ki , 2 kiz 3 olması sıvama kısmı zaten. Hiç mi estetik anlayışı olan firmalar bina yapmaz buraya bıktık artık.
cirkin. 51 katli bina yapiyorsun izmirin gobegine bari biraz estetigi olsun binanin. duz apartman. folkartlarla beraber cirkin 4 lu
adam akıllı tek kule yapmayı ne zaman öğrenecekler?

hadi onu yapamıyorsun bari ikiz yapma biraz estetik dursun.

Renderları görmeden iyi yada kötü demiycem ama ikiz olması bile eleştirmek için yeterli diye düşünüyorum.
Source https://www.google.com/amp/amp.eged...rimenkul-zengininden-51-katli-gokdelen/963023

"İnşaat/Emlak

21 Ağustos 2017, Pazartesi, 19:02

İzmir'in gayrimenkul zengininden 51 katlı gökdelen!

İzmirli İşadamı Nail Özkardeş’e ait Viltur Villa Saray Turizm Şirketi Bayraklı’da eski başak depolarının olduğu yere gökdelen yapacak. Projede 438 ofis, 323 konut ve 92 dükkan olacak.


ENDER ALDANMAZ / EGEDESONSÖZ- İzmir’in tanınmış işadamlarından Nail Özkardeş’e ait Viltur Villa Saray Turizm AŞ’nin yeni kent merkezinde yapacağı projenin ayrıntıları netleşti. Bayraklı Adliyesi’nin karşısında Başak Depoculuk’a ait yerleri satın alan Özkardeş ailesi imar planlarına göre gökdelen inşa edilebilen yerde planlama yaptı.

Özkardeş Ailesi Viltur Villa Saray Turizm İnşaat ve Ticaret A.Ş’nin mülkiyetinde bulunan toplam 22 bin 540 metrekare arsa üzerinde 438 ofis, 323 konut, 92 dükkan kapasiteli Viltur Villa Saray Projesi’ni hayata geçirecek.

Viltur Villa Saray Projesinde 2 adet kule bulunacak. Kulelerin bir tanesi konut ve ofis, bir tanesi ise yalnızca ofis olarak kullanılacak. Konut ve ofislerin bulunduğu kulenin olduğu bölüm A Blok, ofislerin olacağı diğer kulenin olduğu bölüm ise B Blok olarak adlandırılacak. Projenin ilk 6 katı ortak alan olarak kullanılacak. Zeminin altında 3 kat olacak ve bu katlar otopark olarak kullanılacak. Kuleleri birbirine bağlayan ilk 7 katın zemin kısmında dükkanlar bulunacak. Birinci kat her iki kule için de ofislere ayrılacak. Sonrasında 2. 3. ve 4. katlar ise otopark olarak kullanılacak olup açık alanlar teras olarak kullanılacak. 5. Katta ofis ve konutların yanı sıra biri açık, biri kapalı olmak üzere iki adet havuz da bulunacak. Sonrasında 6. kattan itibaren kulelerin bağlantıları kesilecek. Bu katta bulunan kapalı alanlara mescid, çocuk oyun alanı ve kreş yapılması planlanlanıyor.

Projede ardından 7. Kattan 15. Kata kadar her iki kulede de kat yerleşimleri ofis ve konut olarak planlanıyor. Ardından 16.-51. katların ise A kulesinde tamamen konut; B kulesinde ofis olarak kullanılması düşünülüyor. Projenin inşaat aşamasında 500 kişinin istihdam edileceği öngörülüyor Proje kapsamında, 2 vardiya, 16 saat çalışılarak 36 ayda sona erdirilmesi planlanıyor.

KİMLER ORTAK?
 1977 yılında Nail Özkardeş ve oğulları Oğuz Özkardeş, Ediz Özkardeş, Deniz Özkardeş ortaklığında kurulan Viltur Villa Saray Tur.İnş. ve Tic. A.Ş., 1988 yılında İzmir Çeşme Ilıca’da Villasaray butik otelinin hizmete girmesi ile turizm ve otelcilik alanında ilerlemeye başladı. 2005 yılında İzmir Merkür otelinin bünyesine katarak 2008 yılında Mövenpick Otelleri zincirini İzmire getirdi. 2011 yılında Çeşme Ilıca’da Kalinda Inn otelini restore ederek hizmete açan şirket, 2010 yılında Fransız Fram grubundan aldığı Çeşme Fram Oteli Çeşme turizmine kazandırdı. 2013 yazında Çeşme’de 5 yıldızlı 550 yatak kapasiteli Boyalık Beach Hotel & SPA yı faaliyete geçirdi.

Aynı zamanda AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın bugün faaliyette olduğu Ankara Caddesi üzerindeki binanın da sahibi olan Özkardeş ailesinin İzmir’de çok sayıda gayrimenkulü ve arsası bulunuyor. Nail Özkardeş’in oğlu Oğuz Özkardeş Hollanda İzmir Fahri Konsolosu olarak görev yapıyor."
See less See more
85 yaşında hala tek derdi şahsi servetine servet katmak olan birinden çok şey bekliyorsunuz.
Estetik, vizyon falan...
  • Like
Reactions: 1
Adını saray koymasından belli.

İçeride yaldızlı Selçuklu motifleri, çinili tuvaletler lobide dev avize vs bekleyin. Ha bir de neon ışıklar.
Viltur şirketin ismi, Villa Saray çeşmedeki otelinin ismi.
Bu projenin isminin Villa Saray olacağını sanmıyorum.
İsim değişir ama beklentiyi düşük tutun:)
Adını saray koymasından belli.

İçeride yaldızlı Selçuklu motifleri, çinili tuvaletler lobide dev avize vs bekleyin. Ha bir de neon ışıklar.
Korku filmi gibi.. Folkart ikizlerinin kirolugu yetiyordu oysa ki
En azından 3üz yapsalardı.İkiz cidden tuhaf duracak ama adamlarda haklı. Arazisini en karlı şekilde değerlenmdirmek ister. Yuvarlak falan olsa kurtarır mı acaba?Denizden bakınca Folkartın da havasını söndürecek.
Yukarı da yazmıştım. bence renderları beklemek gerek :)
https://www.emlaknews.com.tr/haberler/viltur-izmir-bayrakliya-51-katli-2-kule-dikecek-302559/

Viltur Villa Saray Turizm İnşaat İzmir Bayraklı’da 410 milyon TL’lik yatırımla Folkart Towers’a komşu parselde 2 kuleli Viltur Villa Saray projesini inşa ediyor.

İzmir’in önde gelen aile şirketlerinden Viltur Villasaray Turizm İnşaat, Bayraklı’da 438 ofis, 92 dükkan ve 323 konuttan oluşan Viltur Villa Saray ismindeki projeye start verdi.

Stüdyo dairelerin bulunmadığı projedeki konutların 251’i adedi 1+1, 72 adedi de 2+1 tipinden oluşacak. Proje kapsamında 204 bin 338 metrekarelik kapalı alan planlanan projede 1939 araçlık otopark planlanıyor.

Viltur Villa Saray’ın planlaması nasıl olacak?
Grubun Bayraklı’da geliştirdiği Viltur Villa Saray birisi konut, diğeri ofis olmak üzere 2 kulede yükselecek. Projenin ilk 6 katı ortak alan olarak kullanılacak ve zeminin altında kalan 3 katta otoparklar yer alacak.

Kuleleri birbirine bağlayan ilk 7 katın zemin kısmında dükkanlar bulunacak. 1. kat her iki kule için ofislere ayrılacak. 2., 3., ve 4. katlar otopark olarak kullanılırken açık alanlar terasa ayrılacak.

5. katta ofis ve konutların yanı sıra biri açık, biri kapalı olmak üzere iki havuz bulunacak. 6. kattan itibaren kulelerin bağlantıları kesilirken kattaki kapalı alanlara mescid, çocuk oyun alanı ve kreş yapılması planlanıyor.

Kuleler 51 katlı olacak
toprak üstünde 45’er kat planlanan Viltur Villa Saray’da 7. kattan 15. kata kadar her iki kulede de kat yerleşimleri ofis ve konut olarak planlanıyor. 16. ile 51. katlar A kulesinde tamamen konut; B kulesinde ofis olarak kullanılacak.

2020’nin sonunda teslim edilecek
Viltur Villa Saray’da şantiyenin Eylül 2017’de çalışmaya başlaması ve 36 ayda sonra 2020’nin 4. çeyreğinde teslimlerin yapılması planlanıyor. İnşaat aşamasında 500 kişinin istihdam edileceği proje tamamlandığında toplam 1.176 kişinin yaşaması öngörülüyor.See less See more
2
  • Like
Reactions: 1
Viltur şirketin ismi, Villa Saray çeşmedeki otelinin ismi.
Bu projenin isminin Villa Saray olacağını sanmıyorum.
İsim değişir ama beklentiyi düşük tutun:)
Villasaray ünvanda da geçiyormuş. Firma ismi Viltur Villasaray Tur.İnş. ve Tic.A.Ş.
Dediğim gibi viltur villasaray değişir bence ama daha kötüsü Özkardeş towers falan da koyabilir
See less See more
Özkardeşler urfa kebap salonu geldi aklıma :D
Biraz farklı tasarımlar, daha özgün bişeyler yapılamaz mı yahu, hep çok katlı apartman gibi
Mistral iyi oldu mesela. İzmir'e has, şehri simgeleyecek bir şeyler olsa iyi olur
Madem ikiz yapılıyor bari birini daha kısa değişik kaplama diğerini daha uzun ve daha şatafatlı bir kaplama ile farklı gösterselerdi. Mistiral öyle yaptı çok güzel oldu. Bakalım ne gelecek başımıza.
  • Like
Reactions: 2
hiç yuvarlak gökdelen dikilmiyor neden acaba? biraz farklılık olsa ya
1 - 20 of 74 Posts
Top