SkyscraperCity Forum banner
1241 - 1260 of 1271 Posts

·
Registered
43 Posts
Opće je poznato da su u VK dvije struje HDZ-a. Jača su političke "face" poput Čuljka i u zadnje vrijeme njegovog izroda Banožića. Bosančić je morao biti vrlo poslušan da bi zamijenio Karlića, ali uvijek je naginjao slabijoj (po mom mišljenju manje iskvarenoj) struji što je sad tijekom drugog mandata postalo još izraženije i čisto sumhjam da će biti kandidat HDZ-a na idućim izborima za gradonačelnika.
Općenito mi se bljuje oko svega vezanog uz politiku, ali svašta se piše i priča da jednostavno neke stvari ne možeš ne čuti.

·
Registered
43 Posts
Iskreno me zanima koje će sve zakupce uspjeti dovući tamo na kraj grada. U Vk će ovo dugoročno teško proći jer u manjim sredinama sve što se tiče robe široke potrošnje gravitira prema centru ili eventualno širem centru. Jednostavno su navike potrošača takve.

·
Moderator
30,309 Posts
To svi misle dok se takav centar ne otvori. Uostalom nisu Vinkovci velegrad pa da treba sto godina da dođeš s jednog kraja grada na drugi. Ono što ovakvi moderni centri donose, a što ne donosi centar grada je besplatan parking, sve trgovine na jednom mjestu i daleko funkcionalniji i veći prostori. Velike poslovne prostore u centrima gradova diljem Hrvatske okupiraju birtije, banke, osiguranja i optike. Samim time ako sam npr. Muller, neću pronaći adekvatan prostor jer nema dovoljno velikih prostora, koji su dobrog rasporeda i koliko toliko novijeg/održavanog izgleda i to je nažalost naša realnost. Također ljudima iz okolice je super jer se ne moraju zavlačiti u grad zbog šopinga.

Da se razumijemo nisam ljubitelj trgovačkih centara na rubu grada, ali mi nije teško shvatiti zašto se to događa.

·
Registered
46 Posts
Iskreno me zanima koje će sve zakupce uspjeti dovući tamo na kraj grada. U Vk će ovo dugoročno teško proći jer u manjim sredinama sve što se tiče robe široke potrošnje gravitira prema centru ili eventualno širem centru. Jednostavno su navike potrošača takve.
A pazi ako budu brendovi koji trenutno nisu zastupljeni u Vk zašto ne!?
Vidim da taj Stop Shop ima reklame na svojoj stranici od Mullera, H&M, Decatlona, C&A... i ostalih kojih nema u Vk.
A tu je i prednost parkinga i izbjegavanja gužve u gradu. Meni osobno iz Ivankova to dođe na neki 5-6 km. Ja sam tu za 5 min (bez ijednog semafora i gužvi)
Zato mi je i Pevec na odličnoj lokaciji. Stignem za 10 min obilaznicom (i koliko čujem super radi a isto je van grada)

·
Registered
2,710 Posts
Navike potrosaca se mijenjaju, vec viđeno xxx puta.

·
Registered
43 Posts
Trgovine tipa H&M, Decatlon, C&A i slično u Vk možete zaboraviti jer platežna moć generalno nije velika. Muller i da dođe, to će morati biti puno atraktivnija lokacija. Što mislite zašto Kaufland i Lidl nisu kupili zemljište na rubu grada gdje je puno jeftinije pa tamo gradili (kao što je Pevec napravio) već su se nagurali oko Lapovaca? To jednostavno tako funkcionira u malim sredinama. Eto za primjer Vukovara i gdje se sagradio Golubica mall. Slažem se, treba ovakvih sadržaja, ali moje osobno mišljenje je da to dugoročno nije održivo.

·
VESP
824 Posts
Trgovine tipa H&M, Decatlon, C&A i slično u Vk možete zaboraviti jer platežna moć generalno nije velika. Muller i da dođe, to će morati biti puno atraktivnija lokacija. Što mislite zašto Kaufland i Lidl nisu kupili zemljište na rubu grada gdje je puno jeftinije pa tamo gradili (kao što je Pevec napravio) već su se nagurali oko Lapovaca? To jednostavno tako funkcionira u malim sredinama. Eto za primjer Vukovara i gdje se sagradio Golubica mall. Slažem se, treba ovakvih sadržaja, ali moje osobno mišljenje je da to dugoročno nije održivo.
to uopce nisu nikakvi premium brendovi. ljudi nemaju novaca . sto to znaci? imas koliko imas. trosis koliko imas. investitori su ocigledno napravili analizu i krecu u izgradnju. sigurno ne grade da bi propali.

·
Registered
46 Posts
Daj me nemoj j...t da su H&M, C&A skupe trgovine. Pa kupovo sam u istim u Portanovi i nisu skupi niti su premium brendovi....

1241 - 1260 of 1271 Posts