SkyscraperCity Forum banner

Vladivostok -Two giant bridges

15721 Views 47 Replies 24 Participants Last post by  ILCOMEBACK
Bridge from Vladivostok to Russkiy island -Lenght -3.2 km ,H pilons -320 m
started 2008 -finish 2012Bridge Zolotoy Rog - Lenght 2.4 km ,H pilons -230 m
start 2008 -finish 2012


See less See more
19
1 - 20 of 48 Posts
Że też im się chce dla Chińczyków budować....
No wiesz. Angole też budowali mosty w Hongkongu zanim oddali go Chinom. W dobrym tonie jest oddawać Chinom ziemię z prezentem.
Ten nasz wrocławski na trasie AOW wydaje się przy tym jak malutki kuzyn ;)
Właśnie miałem to napisać ^^ rędziński się chowa :D
Piknię ,gołym okiem widać że dobrze jedzą:D
Osobiście wolałby, żeby zaczęli już budowę tunelu na Sachalin, a potem w kooperacji z Japonią jakieś połączenie na Hokkaido, bo ceny promów z Rosji do Japonii (a gdzie jeszcze dojazd na Daleki Wschód) są ekonomicznym bezsensem.
Ostrów Ruski jest teraz w ogóle nie zagospodarowany, ten most, a więc możliwość szybkiej przeprawy na drugą stronę będzie swoistą ulgą dla stłamszonego Władywłostoku, bardzo fajne.
Smialo mozna ten most porownac do przeprawy przez Bosfor w Stambule albo nawet z Golden Gate ;)
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym przekazywaniem Chinom czegokolwiek? Nic na ten temat nie mogłem wygooglować...
Paplanina osób, szukających wszędzie niczym nie popartych teorii spiskowych.
Dokładnie, ja dodam osób żyjacych przeszłością. Nie ma tu czego w zasadzie wyjasniać bo też temat taki oficjalnie nie istnieje. Rosja przjęła te tereny (Mandżuria Zewn. albo Zewn. Chiny Północno- Wsch.) na mocy traktatu ajguńskiego 1858 r. w okresie upadku monarchi Qingów. W latach późniejszych na tak ustanowionej granicy dochodzilo do mniejszych lub większych spięć (vide walki nad Ussuri w 1969 r.)

W 1991 r. podpisano radziecko- chińskie porozumienie graniczne następnie już po rozpadzie ZSRR przystapiono do rozwiazywania spornych kwestii granicznych. W 2001 r. podpisano min. rosyjsko chiński traktat o dobrym sasiedztwie i przyjaznej wspólpracy, w 2004 r. uregulowano kwestię spornych wysp na Amurze i Ussuri (min. zwrócono Chinom co poniektóre wysepki lub ich częsci, w 2008 r. miały miejsce nawet oficjalne ceremonie przejęcia w okolicach Chabarowska na wzór tych z przejęć HKG i Macau). W chwilim obecnej proces delimitacji granicy zostal zakończony i oba kraje (tj ChRL i Fed Ros.) nie mają wzgledem siebie żadnych pretensji terytorialnych (pretensje takie zgłaszają tylko władze Republiki Chińskiej z tym że o ile się orientuję nie dotyczą one całości obszaru ww. Mandżurii Zewn. a jedynie nieznacznych obszarów przygranicznych)

W ostatnich latach nasilił się napływ mniej lub bardziej legalny Chińczyków na przygraniczne tereny Federacji Ros. stąd też pogłoski o "rychłym przejeciu tych terenów przez Chiny.

To tak na szybko, a most w sam raz jak na rosyjskie San Francisco przystało.
See less See more
New bridge to Russkiy Island will open new territory for Vladivostok development

Student campus on Russkiy island -in progressSea World - in progress


See less See more
8
I pomyśleć, że kiedyś Władywostok kojarzył mi się z jakąś zapadła dziurą na głębokim zadupiu :/ <wstyd>

Przepiękny projekt, chyba będzie jeszcze ładniejszy niż "Stonecutter's Bridge"
Ciekawe czy da sie dotrzec samochodem z Moskwy do Wladywostoku? Czy to miasto to taka odcieta enklawa do ktorej mozna dotrzec morzem i powietrzem?
No przeciez tam dociera kolej transsyberyjska - znaczy sie, ze mozna dotrzec ladem :)
Ciekawe czy da sie dotrzec samochodem z Moskwy do Wladywostoku? Czy to miasto to taka odcieta enklawa do ktorej mozna dotrzec morzem i powietrzem?
No można też jeszcze przecież dotrzeć koleją transyberyjską, co jest chyba najciekawszym pomysłem na dotarcie tam.

Co do samochodu, to w teorii się da, ale problem w tym, że duża część dróg (w tym również krajowe) to drogi żwirowe czy gruntowe, a raczej ciężko sobie wyobrazić jazdę kilkutysięcy kilometrów po takich drogach (no chyba, że potraktujemy to jako wyprawę przygodową).

Ogólnie to mam mapę drogową wschodniej Rosji (a przyznam, że nie łatwo było ją dostać) więc jakby kogoś interesowało to mógłbym spróbować zeskanować lub zrobić zdjęcia (bo jest to "rozkładówka" więc do skanera może być z nią ciężko).

Co do mostu, to projekt jest imponujący, lecz mam trochę wrażenie, że powstaje za wcześniej. Wyspa Ruskij (bądź Wyspa Rosyjska) jest powierzchniowo 2-razy mniejsza od Wolinu, poza kilkoma wioskami jest jeszcze słabo rozwinięta. Choć jest np. bardzo popularna wśród mieszkańców Władywostoku jako miejsce do plażowania (zdecydowanie tu spokojniej niż na miejskich władywostockich plażach i nie ma takiego tłoku). Choć jak widzę na zdjęciach faktycznie się rozwija.

Co do Wyspy Rosyjskiej, to w dużej części wygląda ona tak:
Muszę poszukać, bo mam też folder turystyczny z dokładną mapą wyspy, a także innych mniejszych pobliskich wysp.

Przyznam osobiście, że kiedyś bardzo interesowałem się tym regionem Rosji, a zwłaszcza Władywostokiem. Właściwie nigdy tam nie będąc, znałem prawie całe miasto (mimo, że wtedy nie miałem jeszcze takich ułatwień jak Google Earth czy inne) całe miasto poznawałem na podstawie zdjęć, znałem tam ciekawe miejsca, lokale, kina itp.

Mimo, że nie interesuje się już tak tym bardzo od paru lat, to jak by ktoś miał pytania dotyczące Władywostoku czy samej wschodniej Rosji to postaram się odpowiedzieć.
See less See more
8
Taka podroz samochodem to bylaby super przygoda ;) Probowalem wyznaczyc trase z Krakowa w Google maps ale przerasta to mozliwosci systemu :lol:
Ciekawy jestem jeszcze jednej rzeczy: czy z Wladywostoku mozna dostac sie statkiem/promem do Japoni?
^^ Z tego co pamiętam to tak, ale nie wiem jak jest teraz. Na pewno są połączenia lotnicze realizowane przez dużą regionalną linie Vladivostok Air.
1 - 20 of 48 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top