Vertrekkende vanuit de wijk Ondiep te Utrecht kom je op een gegeven moment terecht in het Rechtbankkwartier, Utrecht. Die enthousiaste barbapappa is kunst.
Het Rechtbankkwartier zit verstopt achter dat lange kantoorgebouw langs het spoor (traject Utrecht-Arnhem). Appartementenblokken afgewisseld met kantoordozen in een fijne begin jaren '90 baksteen architectuur. Op de achtergrond van deze foto de Inktpot.
Best een vol plaatje.
Aan de andere kant van het spoor vind je een nieuwbouwwijk die iets meer naar mijn smaak is. Het parkeren bevind zich onder de grond, waardoor het aangename groen welig tiert (binnen de perkjes)
Met name het metselwerk doet op een prettige manier nogal middeleeuws aan. Zal wel een project zijn geweest voor verstandelijk gehandicapten 'lekker knutselen'
Een aller aardigst torentje van Tangram Architecten markeert het kruispunt.
Dan de Rivierenwijk door, langs hoofdas de Rijnlaan. Achteromkijkende wederom de Inktpot. Daterend uit 1921, een skyscraper destijds. De Ufo die er nu al jaren nonchalant opligt mag wel weer eens weg opvliegen.
Na Lunetten kom je de snelweg tegen die hier toch wel Amerikaansch breed is. Er is een fietsbrug gemaakt over deze verkeersbarrière ook al was een zebrapad natuurlijk een goedkopere optie geweest

. Rijkskantoor Westraven en de Admiraal zijn de hogere elementen hier.
Och Heemstede. Tegenwoordig kan je er lunchen en dineren. Best wel slim zo tussen de golfvelden
Het Amsterdam-Rijnkanaal is ook present. De parallelwegen volgen braaf de richting van het water
Een onafgemaakte brug, I presume? En dan ook nog eens eenrichtingsverkeer? Interessant!
Een foto letterlijk volgens het boekje. Nou, het werkt! Mijn moeder vond dit een 'hele mooie'.
Houten, plotsklaps ben je er dan toch. De brandweerkazerne is best een eyecatcher met al die zonnepanelen. Het is een parabolische constructie van met name staal, glas en aluminium. Het ontwerp komt van de BrusselseBelgen Samyn & Partners. Het gebouw heeft een Nationale Staalprijs gewonnen. Daar zal het vast blij mee zijn
Van binnen is er een vrolijke regenboog aan plaatjes te vinden. Leuk.
Het Raadhuis van Houten. 38 meter en geboren in 1987. Radeloos
Er is ook architectuur in Houten getuige dit kantoorgebouw van het lokale Hoogheemraadschap...
...en deze kerk in Houten, best wel een pittig ontwerpje.
Maar dan, de nieuwbouwmassa der Houten. Ondanks deze slechte pano, toch deze pano. Gewoon voor het idee.
Individualisme, was dat niet iets uit de jaren '90?
Volgens een enkeling de toekomst van hoogbouw. Terrasvormige appartementencomplexen. In Houten staat de eerste daadwerkelijk gerealiseerde. Het ontwerp lag er al een
tijdje
Ikzienex door al die vinex!
StoutHouten. Ja het leven in Houten Castellum kent zo zijn frustraties. De lokale jeugd weet er gelukkig een kunstzinnige draai aan te geven.
Zuilen komen oorspronkelijk uit Griekenland, echt waar, maar zijn nu ook te vinden in Houten. Heel wat dichterbij gelukkig. Dit ronde gebouw lijkt ergens wel een arena. In de praktijk is het meer een soort vesting, de binnenplaats is niet vrij toegangkelijk. Maar das weer hip tegenwoordig.
Aan de hand van de vlaggenpolen kan je alsnog zien hoeveel afzonderlijke huizen er hier te onderscheiden zijn.
Genoeg Houten, een mens kan niet alles verdragen. Wederom het Amsterdam-Rijnkanaal. De Schalkwijkse bruggen zijn ook te zien.
Daar is die curieuze doodlopende brug weer. Het verkeersbord in deze doet bijdehand aan.
Nog even een neusje Nieuwegein erbijpakken. Wist je dat ze daar hun eigen Hoftoren hebben? Het heet de 'Meander', maar gezien de tekst Nieuwegein aan de top is het misschien wel iets bestuurlijks. Meestal staan die bestuurlijke gebouwen niet op bedrijventerreinen, daarom weet ik het niet zeker.
Terug in Utrecht. Gelijk Utrechts' beste hoogbouw (naar mijn idee) voor je kiezen. Nova Zembla kantoortoren, van OIII Architecten.
Wie van de 3
De 'Jaarbeurs' zijde van het CS is enorm rommelig. Toch een aardig zicht.