Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
867 Posts
Discussion Starter · #1 ·
U periodu 4.5.-6.5.2007 bio sam na kracem odmoru u Vrnjackoj Banji.

Ovo mi je prvi put da sam posetio Vrnjacku banju. Poprilicno lepo izgleda sto ce te videti na fotkama. Krenuli smo 4.5. popodne. Uz put nas je pratila kisa. Iz Beograda smo se uputili na autoput za Nis. Na izlazu kod Batocine, krenuli smo prema Kragujevcu. Put je dobar. 10-tak km pre Kragujevca privodi se kraj izgradnje pocetka autoputa u punom profilu koji ce povezivati Kragujevac sa autoputem Beograd-Nis-Makedonska granica.
U Kragujevcu smo napravili kracu pauzu za predah uz pice u jednom kaficu. Posle pola sata nastavili smo put ka Vrnjackoj Banji. Ide se na put za Kraljevo i Cacak. Treba pratiti putokaze koji oznacavaju ova 2 grada. Medjutim magistralni put Kragujevac-Kraljevo na nekoliko mesta se renovira, tako da smo morali da idemo zaobilaznim putem, preko Mrcajevaca, te nam se put oduzio. Put prema Mrcajevcima je u ok stanju uglavnom, premda ima jedna deonica kod Gruzanskog jezera koja je losem stanju.
Bas tu kod Gruzanskog Jezera kisa je stala, i nebo i sveukupan prizor je bio prelep za fotkanje.

Sad vidim koliko je Sumadija prelepa. Prosto je uzivanje gledati brda i planine u daljini, i gledati na karti u koju planinu gledas, znaci prelepo je, treba da jednom obidjem celu Sumadiju i sva ta brda i planine.

Most nad Gruzanskim Jezerom

OVO JE PRELEPO!!! planine kod Cacka, Jelica, Ovcar i Kablar, pod kapom oblaka

Kad udjemo u oblast opstine Cacak, treba paziti na putokaz, posto se u jednom trenutku treba ukljuciti na put Cacak-Kraljevo.
Put za Kraljevo je u ok. stanju, ali ima radara, tako da oprez ukoliko nemate antilaser-jammer uredjaj.

Pogled prema planinama u okolini Kraljeva koje su pod oblacnom kapom

U Kraljevu treba pratiti putokaze za Vrnjacku Banju ako prvi put idete, i nema sanse da promasite put. Nazalost put prema Vrnjackoj Banji iz Kraljeva je u losem stanju, krpljen je, tako da tu treba voziti opreznije, valjda ce i on doci na red za renoviranje.
U Vrnjacku Banju smo stigli oko 19h, put se malo oduzio zbog stajanja u Kragujevcu.
Smestili smo se u hotel, vecerali, i procunjali smo malo gradom, onoliko koliko je dovoljno za prvo upoznavanje. Pravo turisticko mesto, puno turista, prodavnica suvenira i slicno.
Inace Vrnjacka Banja se nalazi u podnozju Goca, izmedju Kraljeva i Krusevca, prvi grad pored nje je Trstenik, a prvi veci grad Kraljevo.

5.6.2007 Vrnjacka Banja
Mesto me je odusevilo, zaista je lepo. Predgradje se ne razilikuje od bilo kog manjeg Sumadijskog mesta, ali je zato centar prelep, ovde je sve okrenuto turizmu. Evo fotki da koliko-toliko docaraju lepotu ovog mesta.

It's me na jednom od mostica iznad Vrnjacke reke

Mesto je znaci uzivancija. Ceo dan smo proveli na nogama, uvece vecera, i malo odmora, zatim ponovo u zivot do kasnih vecernjih sati.

Danas na Djurdjevdan smo krenuli nazad u Beograd.
Vreme uz put nije bilo nesto, dosadno, ali ponovo sam napravio ok. fotke. Vracali smo se istim putem.

Gruzansko jezero, najgori deo puta ali prelep krajolik

polako stizemo u Kragujevac. Posle kraceg odmora, nastavljamo put za Beograd, u BG stizemo popodne, docekao nas je kratak pljusak...

Sumadija je jednom recju prelepa, nadam se da cu imati vremena da istrazujem jos neka mesta gde nosam bio...

Posle ne punih nedelju dana ponovo sam posetio Vrnjacku Banju. Ovaj put nismo isli preko Kragujevca i Kraljeva, vec autoputem BG-Nis do Krusevca i zatim magistralom do Vrnjacke Banje. Prvo mnogo brze se stize. Drugo 95% posto puta je u perektnom stanju. Znaci ruta je ovakva, idemo autoputem BG-Nis-Leskovac do izlaza za Krusevac, zatim srecemo prema Krusevcu, i zatim putem za Kraljevo stizemo do Vrnjacke Banje. Svi koji su culi da smo tako dosli pitali su nas sto smo kruzili, ali ovde je u pitanju ona stara "preko prece naokolo blize". U Vrnacaku Banju smo stigli u petak 11.5 uvece, vikend je bio super, jedino sto je bilo bas vruce. Srecom u Vrnjackoj Banji ima mnogo drveca tako da to rashladjuje.

Evo nekih fotki od tamo.
Vec je pocela turisticka sezona

Ovo nisam prosli put video, vestacko jezero ispred izvora jezero (kazu da voda iz izvora jezero dobro utice na vid i oci generalno)

Park

Danas oko 11h smo krenuli nazad za Beograd. Ruta ista, znaci magistralom preko Krusevca do izlaza na autoput BG-Nis-Leskovac i dalje autoputem do Beograda.

Ono sto mi je obelezilo ovaj put je Kopaonik... ne nismo isli na Kop, nego kada smo izasli na cistinu prema Krusevcu, ukazao mi se planinski masiv u daljini, iako ranije nikad iz daljine nisam video Kopaonik, bio sam siguran da je to Kop, a sada sam i na karti proverio. Planinski masiv Kopaonika izlgeda prelepo, posto je ogroman sto se i vidi na slikama.
Kopaonik se video sve do Paracina, znaci ako idete iz Beograda prema Nisu autoputem, obavezno ako je vedro gledajte od Paracina do izlaza za Krusevac (verovatno se i posle toga vidi), i najveci planinski masiv u daljini je Kopaonik.

Evo fotki prelepog Kopaonika kada smo bili blizu Krusevca, kada se najbolje video... uzivajte kao i ja kada sam fotkao Kop

·
Registered
5,307 Posts
Priroda je ludilo... milsim da bih mogao da zivim u prirodi da nema ovog sistema u kome vladaju pare...

Super je ovo, deluje do jaja! :)

·
НН
3,714 Posts
Super reposrtaza.. trebao bi da radis kao novinar u nekom turistickom casopisu...:)
Mada, zaboravio si da slikas najlepsu vilu u Vrnjackoj Banji, Vilu Belimarkovica:

p.s. Nesto mi onaj Kopaonik izgleda suvise blizu, da nije mozda ipak u pitanju Jastrebac, juzno od Krusevca ?

·
Banned
888 Posts
Super reposrtaza.. trebao bi da radis kao novinar u nekom turistickom casopisu...:)
Mada, zaboravio si da slikas najlepsu vilu u Vrnjackoj Banji, Vilu Belimarkovica:

p.s. Nesto mi onaj Kopaonik izgleda suvise blizu, da nije mozda ipak u pitanju Jastrebac, juzno od Krusevca ?
jeste jastrebac je, kop se ne vidi odatle

1 - 7 of 7 Posts
Status
Not open for further replies.