Skyscraper City Forum banner
1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
19 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam!
To mój pierwszy post na tym forum, jednakże jestem stałym "czytelnikiem" tej niezwykłej strony od 2 lat. Postanowiłem wkleić kilka zdjęć mojego rodzinnego miasteczka. Nie posiadam daru fotograficznego, więc proszę mi wybaczyć złe ustawienie balansu bieli w moim kompakcie...
Miasto Węgrów założone zostało w XIVw. Prawa miejskie nadano w roku 1441. Okres świetności nastąpił na przełomie XVI i XVIIw. Wówczas to miasto było własności Radziwiłłow, m.in. księcia Bogusława znanego z choćby Potopu, a następnie Krasińskich. Przez okres wieku XVI i XVII słynęło z tolerancji religijnej, gdyż w jego granicach swoje miejsce zamieszkania miały osoby różnych wiar i wyznań: Katolicy, Ewangelicy augsburscy, Arianie, Żydzi.
Obecnie miasto ma około 14000 mieszkańców.
Wątek postaram się rozwijać.
Pozdrawiam i zapraszam do oglądania...

·
Registered
282 Posts
Miła fotorelacja. Obejrzałem z zaciekawieniem, zwłaszcza interesujący jest budynek "Domu Gdańskiego". Tylko następnym razem prosiłbym o wklejanie trochę mniejszych zdjęć, bo strasznie długo mi się otwierały. Mimo wszystko warto było poczekać. :)

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
Po pierwsze przydałyby się opisy. Węgrów, choć ciekawy i z cennymi zabytkami, jest na tyle mało znany w Polsce, że pewnie niestety mało który z forumowiczów wie, na co patrzy - a oba węgrowskie kościoły to jedne z najciekawszych zabytków baroku w Polsce. No i przydałyby się wnętrza obu kościołów.
A jak skończysz prezentować Węgrów, to dodaj okolice - Liw, Mokobody, Rozbity Kamień, Starą Wieś itd.

·
Registered
12 Posts
Rynek teraz wygląda pięknie, wcześniej...ważne, że teraz wygląda:) Szkoda, że zdjęcia zniknęły. Warto zajrzeć do kościoła i popytać o lustro Twardowskiego

·
Registered
3,408 Posts
No - nie widać fotek z pierwszej wrzutki (!). Kiedy będą widoczne ??
No i - opis, wnętrza kościołów (!!), ogólne przestawienie tematu. Wtedy - będzie dobrze ...

·
Registered
32,129 Posts
Niestety nie tak działa to forum, że zdjęcia będą się zawsze wyświetlały. Taki już urok korzystania z hostingów zewnętrznych. Prawdopodobieństwo jakiejkolwiek odpowiedzi na tego rodzaju zapytania i wymagania w stosunku do wrzutek sprzed 8 lat jest niewielkie. Jest wątek, jest zapotrzebowanie - nic prostszego jak obfotografować i wrzucić nowe zdjęcia.

1 - 10 of 10 Posts