SkyscraperCity Forum banner
1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
Joined
·
19 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam!
To mój pierwszy post na tym forum, jednakże jestem stałym "czytelnikiem" tej niezwykłej strony od 2 lat. Postanowiłem wkleić kilka zdjęć mojego rodzinnego miasteczka. Nie posiadam daru fotograficznego, więc proszę mi wybaczyć złe ustawienie balansu bieli w moim kompakcie...
Miasto Węgrów założone zostało w XIVw. Prawa miejskie nadano w roku 1441. Okres świetności nastąpił na przełomie XVI i XVIIw. Wówczas to miasto było własności Radziwiłłow, m.in. księcia Bogusława znanego z choćby Potopu, a następnie Krasińskich. Przez okres wieku XVI i XVII słynęło z tolerancji religijnej, gdyż w jego granicach swoje miejsce zamieszkania miały osoby różnych wiar i wyznań: Katolicy, Ewangelicy augsburscy, Arianie, Żydzi.
Obecnie miasto ma około 14000 mieszkańców.
Wątek postaram się rozwijać.
Pozdrawiam i zapraszam do oglądania...


 

·
Registered
Joined
·
282 Posts
Miła fotorelacja. Obejrzałem z zaciekawieniem, zwłaszcza interesujący jest budynek "Domu Gdańskiego". Tylko następnym razem prosiłbym o wklejanie trochę mniejszych zdjęć, bo strasznie długo mi się otwierały. Mimo wszystko warto było poczekać. :)
 

·
Człowiek Wschodu:-)
Joined
·
5,614 Posts
Po pierwsze przydałyby się opisy. Węgrów, choć ciekawy i z cennymi zabytkami, jest na tyle mało znany w Polsce, że pewnie niestety mało który z forumowiczów wie, na co patrzy - a oba węgrowskie kościoły to jedne z najciekawszych zabytków baroku w Polsce. No i przydałyby się wnętrza obu kościołów.
A jak skończysz prezentować Węgrów, to dodaj okolice - Liw, Mokobody, Rozbity Kamień, Starą Wieś itd.
 

·
Registered
Joined
·
33,160 Posts
Niestety nie tak działa to forum, że zdjęcia będą się zawsze wyświetlały. Taki już urok korzystania z hostingów zewnętrznych. Prawdopodobieństwo jakiejkolwiek odpowiedzi na tego rodzaju zapytania i wymagania w stosunku do wrzutek sprzed 8 lat jest niewielkie. Jest wątek, jest zapotrzebowanie - nic prostszego jak obfotografować i wrzucić nowe zdjęcia.
 
1 - 10 of 10 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top