Skyscraper City Forum banner
201 - 220 of 629 Posts

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
Discussion Starter · #201 ·
Miałem na myśli to, że ustawiłem większą wartość przesłony i podniosłem równocześnie wartość czasu naświetlania. Zmniejszając przesłonę zmniejszyłbym też czas naświetlania ;) Tak w kwestii wyjaśnienia tego co miałem na myśli ;)

Frojtek said:
trening czyni mistrza lub metodą prób i błędów
Zgadzam się w 100%. Te zdjęcia są efektem moich pierwszych prób z fotografią nocną. Dziś próbowałem swoich sił przy Azotach... niestety po niezbyt przyjemnym spotkaniu z ochroną PKN Orlen zdjęcia zostały skasowane :nuts:

W niedługim czasie zmobilizuję się do wrzucenia zdjęć wykonanych z dachu Wzorcowni

·
City & Colour
13,408 Posts
A gdy gasną światła i słońca zanika, wtedy włączają się lampy Wzorcowni - piękna iluminacja zabytkowych i zrewitalizowanych murów XIX wiecznej Fabryki Fajansu, które tętnią życiem
Hm...

Lubię tu zaglądać, bo Włocławek znam tylko z postojów na stacji PKP podróżując nad morze, no a jak wiadomo, tam nie prezentuje się Wasze (i nie tylko Wasze, co na szczęście się zmienia) miasto dobrze.

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
Discussion Starter · #203 ·
Zacznę od parteru pokazanego budynku: T.B. King Blues Club & Restaurant normalnie funkcjonował i byli goście, Pizza Hut również miała sporą grupkę klientów o tej godzinie (i w ogródku i wewnątrz lokalu).
Pierwsze piętro - otwarta siłownia Pure i również można tam spotkać mieszkańców
Drugie piętro - MK Bowling i ludzie grający w kręgle i bilard oraz kilka osób na balkonie baru MK Bowling

W KFC też spore grupki osób.

Po Placu Grodzkim jeździli na rowerach i rolkach, przez sam Plac Grodzki też przewinęło się sporo ludzi :)

Pozdrawiam :)

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
Discussion Starter · #204 · (Edited)
Włocławek widziany nocą z Zawiśla

312.

313.

314.

315

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
Discussion Starter · #207 ·
jestem trochę monotematyczny... znowu zdjęcia wieczorne ;)

Zacznę od zaległy fotek iluminacji Pałacu Biskupiego

316. Pałac Biskupi. Rezydencja biskupa diecezjalnego. Bardzo ważny zabytek. Stanowi jedyną widoczną pozostałość po zabudowaniach zamkowych, które przed wiekami stały w tym miejscu. Badania archeologiczne odkryły pozostałości po średniowiecznym zamku. Może kiedyś uda się odkryć coś więcej

317

318. Klasycystyczna oraz rezydencjalna forma obiektu zostały nadane w wyniku licznych prowadzonych przebudów. Ostatnie największe prace prowadzone miały miejsce po roku 1920, kiedy to Pałac Biskupi uległ bardzo znacznemu zniszczeniu.

319. Włocławskie bulwary

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
Discussion Starter · #208 ·
I dzisiejszy wypad rowerowy. Zupełna prowizorka, zdjęcia wieczorne z ręki.

320.

321.

322.

323.

324.

325.

To tyle :)

·
Registered
114 Posts
Ładne, chociaż na nocnych zdjęciach i przy takiej głębi planów przysłona 3,5 to stanowczo za mało. Stąd pałac biskupi i światła dalej na moście wychodzą nieostre. To niestety, jak zwykle, trudny wybór między rozmazaniem "z ruchu ręki" i rozmazaniem "z braku odpowiedniej głębi ostrości". Statyw pozwala tego uniknąć, ale nie zawsze się go ma.

Ale pora naprawdę dobrze wybrana, stąd kolorki i ujęcia naprawdę ładniutkie.

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
Discussion Starter · #212 · (Edited)
No wychodzi tu brak statywu niestety. Ale akurat byłem rowerem i schowałem tylko aparat do plecaka, a statywu już nie brałem.

Co do pory, to specjalnie na taką już czekałem. Choć już prawie miałem zrezygnować, bo siedziałem...czekałem... czekałem. Włączyli iluminacje Katedry, 10 minut później iluminację Pałacu Biskupiego... no a mostu nie chcieli oświetlić. Jak już miałem wracać, wtedy załączyła się iluminacja mostu na szczęście :)

Muszę się zmobilizować i pojechać tam jeszcze raz - tym razem ze statywem.

·
Registered
10,512 Posts
jestem trochę monotematyczny... znowu zdjęcia wieczorne ;)

Zacznę od zaległy fotek iluminacji Pałacu Biskupiego
Muszę przyznać, że w Legnicy biskup mieszka sobie duuuuuuuuuuużo skromniej :D

·
Registered
13,023 Posts

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
Discussion Starter · #219 · (Edited)
Architekci podkreślają w dokumentacji, że przystań ma stanowić uzupełnienie i nie być konkurencją dla historycznej panoramy miasta :)

Cytując:
Obiekt stanowić będzie ważny element w panoramie miasta, rozciągającej się z
przeciwległego brzegu rzeki Wisły. Maja świadomość o znaczącym wpływie całego projektu na
otoczenie, budynek przystani zachowuje prostą, prostopadłościenną formę. Jego cechą
charakterystyczną i niezaprzeczalnym atutem jest drewniana elewacja pokrywająca całość obiektu.
Drewno, jako materiał naturalny i ekologiczny, akcentuje położenie projektu nad wodą i doskonale
wpisuje się w otaczający krajobraz. Zestawiony z wykonanym z białej membrany projektowanym
zadaszeniem przystani, oszczędny w formie budynek, podkreśla ciekawy kształt membranowego
dachu.
Cały projektowany kompleks przystani podnosi walory estetyczne nabrzeżna, wprowadza nowa jakość
do jego zabudowy a jednocześnie poprzez swoja prosta formę nie stara się konkurować z tak
ważnymi dla miasta historycznymi budynkami jak Katedra Wniebowzięcia NMP i Pałac Biskupi.

201 - 220 of 629 Posts