SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3255 Posts

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
www.wloclawek.info.pl said:
Rada Miasta Włocławka przyjmując uchwałę o przystąpieniu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Południe, umożliwiła budowę nowej miejskiej drogi mającej zapewnić lepszą komunikację pomiędzy włocławskimi osiedlami.

Inwestycja ta jest bardzo skomplikowana i składa się z trzech etapów. Pierwszy to budowa odcinka drogi od skrzyżowania na Kapitulnej/Długiej/Wysokiej do ronda Falbanka, drugim ma być połączenie ulicy Kapitulnej z ul. Wieniecką (z wybudowaniem mostu przez Zgłowiączkę). Ostatni etap to planowana droga łącząca ulicę Okrzei z ul. Długą.

Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 15 milionów euro. Inwestycja jednak znalazła się na liście indykatywnej Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki czemu miastu udało się pozyskać na ten cel 7,5 mln złotych.

Sprawa nowej miejskiej trasy opóźnia się z kilku powodów. Pierwszym jest brak wykonawcy niezbędnej dokumentacji (jak na razie nie udało się rozstrzygnąć ogłoszonego przetargu, wkrótce ma być ogłoszony kolejny). Drugim, jak twierdzi prezydent Pałucki, było zbyt późne uchwalenie budżetu na 2008 rok.
Oczywiście wszystko pięknie i ładnie lecz jest to słynne "ale"

·
Marzyciel :P
1,196 Posts
Zaskoczony jestem , że założyłeś wątek dla tej inwestycji :D Podawaj zawsze źródło informacji, którą wklejasz. :) Wydaje mi się, że ta trasa będzie uboższą wersją planowanej wcześniej Alei Królowej Jadwigi. Nie wiem czy już jest ostatecznie przesądzone, że dalej nie powstanie.

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #3
hmm...w ogóle o tej trasie już wiele lat słyszano...
Że właśnie na placu przy parafii św. Maksymiliana na wprost Alei królwej Jadwigi ma być dalej poprowadzona trasa która ma połączyć dzielnice itp...
Co do kapitulnej to remont jest na pewno konieczny.
Mnie tylko wkurza że zawsze są problemy...a bo to, a bo tamto! To miasto nie umie nić przygotować!
A drugą sprawą jest też że tych inwestycji ostatnio dużo się narobiło...ta trasa, rewitalizacja i wiele innych. Coś czuję że ta inwestycja drogowa długo nie będzie u nas wykonana.
A co do źródła to już poprawiłem mój błąd i dziękuję za radę :>

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
hmm...to będzie coś tego typu...oczywiście nie jest to dokładne ale przybliżone o co chodzi. Moja praca :> Myślę że przedstawia to dość dobrze...i krótka legenda:
kolor czerwony - Etap 1
kolor niebieski - Etap 2
kolor zielony - Etap 3

Zrobiłem jeszcze jedną mapkę aby ukazać jakby drugą możliwość Etapu 1
chodzi w niej o to, że Etap 1 (k. czerwony) dochodzi do ulicy wiejskiej i z tamtą zaczyna się jasny niebieski. A ten czerwony wzdłuż Wiejskiej i lasem jest wtedy nieaktualny. To są takie dwie różnice Etapu 1. Albo idzie tak jak czerwony, albo jak czerwony do wiejskiej i od wiejskiej niebieskim.

·
Registered
496 Posts
Witam również nowych forumowiczów.

Ja już pisałem. Wniosek na ten projekt jest już przygotowany, inwestycja jest na indykatywnej liście RPO, ale...
Niestety partykularne interesy kilku radnych, którzy przeciągali sesję budżetową w nieskończoność, spowodowały że projektanci są zawaleni zleceniami od innych samorządów, które potrafiły szybko i sprawnie uchwalić swoje budżety.

Trasa ta powstanie na pewno. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

Dokładnie nie widziałem, bo mapki są troszkę małe, ale wydaje mi się, że bliżej prawdy jest wersja druga.

Nowa trasa z Gajowej ma przebiegać przez zgodną później ziębią i do ronda Falbanka.
Wyremontowany też zostanie kawałek Wiejskiej od Gajowej do szosy Brzeskiej.

droga łącząca Zazamcze z Południem przebiegać ma po śladzie ul. Obwodowej.

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #7
hmm...co do trasy z etapu 2 czyli Zazamcze - Południe to ja słyszałem że ma przebiegać przez ulicę Borowską, tzn mają przedłużyć ul. Borowską aż do ul Wienieckiej no i zrobić ten most...tak ja słyszałem

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #9
znaczy tam też słyszałem że mają tam przedłużyć aleje Królowej Jadwigi, ale nie dam sobie za to uciąć głowy, a jeżeli by przedłużali to chyba to wiejskiej...po prostu mi się o uszy obiło albo gdzieś czytałem że Aleje mają przedłużyć do ul. WIejskiej...

·
Registered
496 Posts
Najszybciej powstanie odcinek od Kapitulnej do Wienieckiej, który jest elementem projektu pn. Skomunikowanie terenów inwestycyjneych.

Wiem, że gotowa jest dokumentacja na przedłużenie ul. Planty od ul Wiejskiej do Kapitulnej

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #12
hmm...nie widziałem...ale kto wie :) u nas wszystko jest możliwe...a co do tej trasy, to szkoda że pierw nie zrobią Kapitulnej do ronda falbanka...bo jak się jedzie w stronę Pośredniaka to makabra...ogólnie :)

·
drobny mieszczanin :)
1,173 Posts
A czy prace ziemne przy jednostce na Żytniej to nie przypadkiem budowa trasy łączącej śródmieście z Kazimierza Wlk. ?
Też mi się tak wydaje, ale od strony Ostrowskiej jest to poszerzanie jezdni i wymiana chodników na kostke brukową, a od strony Okężnej nie wiem o co chodzi. Natomiast wydaje mi się, że taka inwestycja nie przeszłaby bez echa w gazetach.

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #16
e no...czyli inwestycje we Włocławku idą coraz szybciej...to super :)

·
MrBlackMagicHimself
3,255 Posts
Ja się pytam kiedy zrobią coś z DK1. Przecież to koszmar! To najgorszy odcinek tej drogi! Zabójstwo dla zawieszenia i błędnika!:bash:

·
drobny mieszczanin :)
1,173 Posts
^^ Na modernizację tej drogi potrzeba, pieniędzy spoza budżetu miasta, no chyba, że jakimś cudem budżet podwoi się... Jeśli państwo będzie dotować to damy rade, wczęsniej nie było to możłiwe, bo poprzednia ekipa nie przygotowała wszystkich dokumentów i nie można było starać się o środki na remont...

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
Discussion Starter #19
no, jedynie możemy czekać na dotację, bo ja napisał ravalski, budżet raczej się nie podwoi :)

·
Registered
496 Posts
Całkowity koszt modernizacji DK 1 wynosi około 82 mln Euro. Jest to suma ogromna, ale są szanse na pieniądze z UE. Podobno biorąc pod uwagę niedawno przedstawione kryteria wyboru wniosków w procedurze konkursowej nasz projekt prezentuje się całkiem nie źle. Jest on właściwie już wpełni przygotowany, więc pozostaje już tylko czekać i mieć nadzieję, że polityka nie będzie odgrywać w tym konkursie roli, bo merytorycznie przygotowani jesteśmy bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o nowe ulice:

Podpiszą umowę
21-04-2008

Dziś w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg przy ul Zielnej we Włocławku nastąpi podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu pn.: „Budowa ulicy łączącej ul. Polną z ul. Okrężną we Włocławku”, konsorcjum firm: Firma inżynieryjno – Drogowa „DROGTOM” Sp. z o. o. – Lider i Drogi i Mosty Antoni Popowski. Cena ofertowa: 2 380 117,27zł.
http://www.wloclawek.pl/?id=2&news=15661

1 - 20 of 3255 Posts