SkyscraperCity banner

1 - 20 of 636 Posts

·
drobny mieszczanin :)
1,173 Posts
Discussion Starter #1
Ostatnio w mieście mieszkaniówka poszła do przodu, dlatego postanowiłem założyć nowy wątek. Nie wiem, czy jest sens przenosić wszystkie posty tutaj, bo nie ma ich tak dużo, ale plany inwestycyjne we Włocławku są obiecujące i wierzę, że wątek będzie się dynamicznie rozwijać. Na początek postaram się wkleić jakieś dokładniejsze zdjęcia TBS-ów, ale to po edicie.

·
1,173 Posts
Discussion Starter #2
Nikt nic nie pisze? :p To ja może dodam, że TBS-y mają się składać z kilkunastu (13?) budynków w kształcie litery "C" i ten basen za siłownią raczej nie powstanie. A co do mapy Włocławka to na zumi.pl są już dokładne zdjęcia jeśli ktoś wie gdzie się powinny znajdować inwestycje mieszkaniowe na Lisku i "Leśna polana" Budizolu to, czy mógłby je tu umieścić? :)
Dokładniejsze zdjęcia TBS, zrobię chyba w ten weekend.

·
Registered
2,629 Posts
TBS przy Celulozie buduje 10 budynków, z czego dwa już stoją.

Warto zrobić listę realizowanych inwestycji mieszkaniowych:
-CH CITY (2 apartamentowce);
-Wojska Polskiego (Expol- 1 );
- Łęgska ( 1);
- TBS celuloza ( 2+8);
- bloki na Zakręcie (1-2?!);
- Chopina ( w miejscu pałacyku - 1);
- Michelin Cienista-Miodowa (Słoneczna Polana, osiedle budizolu, 34 domków);
- Okrężna-Stodólna - (3);
- Wyszyńskiego (1).
- Królewiecka (1).

20 bloków + 34 domków jako jedno osiedle.

Nie dawno skończone na Wojska Polskiego ( na wysokości Słowackiego) i Biskupiej oraz Stodólnej ( w miejscu dawnej komendy śródmieście).

Oprócz tego budowało się w okolicach Ursusa duże osiedle domków jednorodzinnych, nie wiem co z nimi. Nie wiem jak jest z inwestycjami na Listku. Do tego dość silnie rozbudowują się przedmieścia i nie wiadomo co z inwestycją Grządziela.

Jeżeli o czymś zapomniałem to przypomnieć :). Widać ewidentny boom mieszkaniowy, ale ceny już w Polsce teraz lecą w dół. Nie wiadomo czy kolejny rok będzie tak obfity w inwestycje mieszkaniowe w naszym kraju.

·
Registered
2,629 Posts
Mieszkania:

-CH CITY (40);
-Wojska Polskiego (?!);
- Łęgska (?!);
- TBS celuloza (400);
- blok na Zakręcie (66);
- Chopina ( 40?! );
- Słoneczna Polana (okazało się, że powstanie tam 34 domków jednorodzinnych);
- Okrężna-Stodólna (72);
- Wyszyńskiego (?!);
- Królewiecka (20).

________
Biskupia ( 32 mieszkania).
Wojska Polskiego (?!)
Stodólna -d. komisariat (?!)

Mabiel co z inwestycją na Jana Pawła II w Michelinie?

Inwestycja przy ul. Stodólnej:

·
Marzyciel :P
1,196 Posts
Mabiel co z inwestycją na Jana Pawła II w Michelinie?
Póki co nic się tam nie dzieje. Szklarnie zostały rozebrane i teren stoi pusty. Jak wcześniej podkreślałem, to że coś tam powstanie, jest informacją nieoficjalną.

·
1,173 Posts
Discussion Starter #8
Przy Ursusie teraz są praktycznie same budowy domków, jak jeszcze pod koniec 2006 roku przed wałem (między wałem a dojazdem do schroniska i tą piaskową/polną drogą) nie było żadnego domu, tak teraz około 20 stoi i ciągle powstają nowe, a miejsca jest sporo. Mówiło się o utwardzeniu Kotlarskiej, ale niektórzy straciliby po 2-3 metry działki od ogrodzenia, także chyba przepdało. Rybnicka też miała być "nowa".

Aha, do TBS-ów na Celulozowej chyba robią drogę dojazdową zaraz za bankiem. Jest tam rozkopane, stąd moje domysły, a co do samych bloków to mają być w kształcie litery "C" takż eobecne dwa bloki nie są dokończone.
Mój brat na planie widział kilkanaście bloków... mają być położone mniej więcej tak jak na obrazku.

na czerwono bloki
na zielono chyba droga dojazdowa do osiedla
na niebiesko miejsce na basen, jest miejsce :)

·
Registered
496 Posts
Tam budowana jest droga łącząca ul. Polną z Okrężną, a bloki budowane będą w kierunku ul. Okrężnej. Czyli te co już są wybudowane stanowią wschodnią granicę osiedla.

W ostatnim numerze Pulsu Regionu widziałem ogłoszenie o budowie osiedla domków na Falbance. Kupił tam teren właściciel firmy Anro i będzie budował domki w systemie kanadyjskim.

·
1,173 Posts
Discussion Starter #10
Tam budowana jest droga łącząca ul. Polną z Okrężną, a bloki budowane będą w kierunku ul. Okrężnej. Czyli te co już są wybudowane stanowią wschodnią granicę osiedla.
Przyjrzyj się dokładnie mapce, to jest po północnej stronie Polnej, więc raczej to nie jest ta droga, o której mówisz. A co do TBS to mój brat widział plan i mówił, że budowa ma iść w stronę salonu Renault. Ale dowiem się jeszcze.

·
Registered
496 Posts
Ta droga o której piszę, ma właśnie za zadanie skomunikować tereny TBS z miastem. Ulica Okrężna dochodzi do Łęgskiej a budowana droga ma mieć wylot mniej więcej na wysokości prokuratury.

·
Marzyciel :P
1,196 Posts
W ostatnim numerze Pulsu Regionu widziałem ogłoszenie o budowie osiedla domków na Falbance. Kupił tam teren właściciel firmy Anro i będzie budował domki w systemie kanadyjskim.
To chyba chodzi o ten teren:

1 - 20 of 636 Posts