SkyscraperCity banner

1 - 20 of 5479 Posts

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W miarę czasu postaram się uzupełniać ten temat :).

Fabryka:

Będzie praca przy betonie

INWESTYCJE. Niemcy kupili ziemię we Włocławku. We Włocławku niemiecka firma P.V. Prefabet otworzy wytwórnię elementów betonowych. Znajdzie w niej pracę od 50 do 100 osób. Zakład prefabrykatów powstanie obok Zakładów Azotowych „Anwil".

Od „Anwilu" niemiecka firma Prefabet kupiła 8-hektarową działkę, na której rozpocznie wartą 25 min zł inwestycję. Projekt wykonała włocławska firma „Izol". Obecnie Niemcy czekają na wydanie przez Urząd Miasta we Włocławku pozwolenia na budowę.
- Za około cztery tygodnie planujemy wbić pierwszą łopatę -mówi Joachim Amthor, prezes P.V. Prefabet. Już teraz na terenie przyszłej budowy trwają roboty porządkowe. W drugiej połowie 2007r.inwestycja ma być oddana do użytku.
Na początku P.V. Prefabet zamierza zatrudnić 50 pracowników, docelowo od 80 do 100 osób. - Zaoferujemy pracę nie tylko robotnikom, ale i inżynierom, projektantom - zapewnia prezes Joachim Amthor.
W nowym zakładzie wykonywane będą wielkogabarytowe prefabrykaty, ważące nawet do 60 ton - m.in. rury doprowadzające wodę, zbiorniki oczyszczające, wykorzystywane przy budowie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz oczyszczalni ścieków. Niemiecki inwestor spodziewa się, że jego wyroby zostaną wykorzystane przy budowie autostrady A-1. Włocławski zakład będzie trzecim, jaki P.V. Prefabet ma w Polsce.
MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
Gazeta Kujawska, przedruk z http://www.q4.pl/?id=17&news=106401

Aquapark, galeria handlowa i osiedle mieszkaniowe:

Tereny po włocławskiej jednostce wojskowej przypominają krajobraz po bitwie. Kiedy znikną rozpadające się budynki i góry gruzów? Niestety, wiele wskazuje na to, że nieprędko.
[..]
Na pokoszarowym terenie osiedla Kazimierza Wielkiego przy ulicy Żytniej także straszą pozostałości po wojsku. - Co było możliwe, to zostało rozebrane - mówi Krzysztof Grządziel, właściciel tych działek. Rozebrano piętnaście obiektów, cztery jeszcze stoją i są rozkradane.
[...]
Bez zgody Urzędu Miasta te obiekty nie mogą być jednak rozebrane, bo są objęte... nadzorem konserwatora zabytków. - Wystąpiłem o pozwolenie na rozbiórkę, ale go jeszcze nie otrzymałem - mówi Krzysztof Grządziel. Na razie więc na terenie dawnych koszar przy ulicy Żytniej zostały powieszone tablice ostrzegające przed katastrofą budowlaną. Jeśli zaś właściciel otrzyma zgodę na rozbiórkę, w miejscu rozpadających się koszar ma zamiar wybudować m.in. aquapark, galerię handlową i nowoczesne osiedle mieszkaniowe z mini-parkiem.
Takie plany ma Krzysztof Grządziel. Zapowiada, że zrealizuje je w ciągu kilkunastu lat. Żeby jednak tak się stało, najpierw ruiny muszą zniknąć. Kiedy to wreszcie nastąpi?

Małgorzata GOŹDZIALSKA

Gazeta Kujawska, przedruk z http://www.q4.pl/?id=17&news=106426
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Osiedle Mieszkaniowe przy ul. Celulozowej:

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Włocławku przygotowuje się do budowy nowego osiedla. Ma powstać ponad 400 mieszkań. Kolejka oczekujących na własny kąt z Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wciąż jest długa.

Choć MTBS oferuje tylko mieszkania na wynajem, zainteresowanych ich uzyskaniem jest około 250 osób. Kiedy chętni będą mogli się wprowadzić do wybudowanych przez MTBS mieszkań? Obecnie budowany jest jeden blok - przy ul. Robotniczej. To budynek z 68. mieszkaniami. Do użytku będzie oddany w lipcu przyszłego roku. - Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia Krzysztof Szafrański, prezes MTBS.
Kolejną inwestycją MTBS będzie budowa bloku przy ul. Jesionowej. Ma tutaj powstać 48 mieszkań. - Jesteśmy już na etapie załatwiania promesy kredytowej - mówi prezes Szafrański. W planach jest też budowa osiedla przy ul. Celulozowej, gdzie może powstać od 400 do 450 mieszkań. Na początek będą tam budowane dwa bloki. - Jesteśmy na etapie przetargu na dokumentację i wykonawstwo - przyznaje prezes. Powstałe w 1999 roku Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało do tej pory 181 mieszkań. Pierwsze bloki Towarzystwo postawiło na Zazamczu. Przy ulicy Promiennej oddanych zostało do użytku pięć budynków. Popularność tej formy zdobycia własnego kąta bierze się stąd, że są to mieszkania stosunkowo tanie. Ostatnio za 50-metrowe M trzeba było zapłacić około 28 tysięcy złotych. To tzw. partycypacja i kaucja.
Ceny mieszkań na wolnym rynku ciągle rosną
W związku z tym nie jest wykluczone, że także za mieszkania z MTBS-u trzeba będzie więcej zapłacić. Na razie cena metra kwadratowego w bloku MTBS wynosi 2 tysiące 200 złotych, podczas gdy na wolnym rynku metr kwadratowy kosztuje ok. 2 tysiące osiemset złotych.
Z oferty MTBS korzystają głównie rodziny średniozamożne. To uzupełnienie oferty mieszkaniowej, którą proponują włocławscy developerzy i spółdzielnie mieszkaniowe. W dalszym jednak ciągu największy boom jest we Włocławku na mieszkania komunalne i socjalne, które są najtańsze - dla lokatorów rzecz jasna.

MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
Gazeta Kujawska, przedruk z http://www.q4.pl/?id=17&news=106384


Autostrada:

Jest możliwe, że do 2010 r. na terenie byłego woj. włocławskiego zbudowana zostanie autostrada A-1. Tak uważa Zdzisław Glonek, wiceszef bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A-1 na odcinku od podtoruńskich Czerniewic do Strykowa koło Łodzi jest na razie na papierze. Jeśli zaś chodzi o odcinek przebiegający przez byłe województwo włocławskie, to zaawansowanie prac przygotowawczych jest niewielkie. Od czasu wydania w 1998 roku przez ówczesnego wojewodę Wojciecha Gulina decyzji lokalizacyjnej, niewiele zrobiono
O ile - na przykład - koło Łodzi pod tę inwestycję już wykupiono wszystkie grunty, to w niektórych gminach byłego woj. włocławskiego właściciela zmieniło tylko 30 proc. potrzebnych terenów. Podobnie jest z zaawansowaniem badań archeologicznych. Jednak z informacji, którą przekazywał niedawno minister transportu Jerzy Polaczek wynika, że cała autostrada A-1 zostanie zbudowana do 2010 roku. Czy to możliwe? Na konferencji, którą w sprawie budowy autostrady A-1 na odcinku Czerniewice - Stryków zorganizowali we Włocławku marszałek województwa kujawsko-pomorskiego i włocławska Rada Federacji Naczelnej Organizacji Technicznej nie brakowało sceptyków. Zdzisław Glonek, zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA, twierdził jednak, że ten termin może być dotrzymany
Opóźnienia, jeśli chodzi o przygotowanie inwestycji, na terenie byłego Włocławskiego są największe. Do wykupu zostało jeszcze 1118 działek. Ale z zapewnień Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że do czerwca przyszłego roku grunty te będą wykupione. W tym roku przeznaczono na to 15 mln zł, w przyszłym - ok. 40 mln. Przygotowywany jest już projekt budowlany. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji. Po co Włocławkowi autostrada? Bo odciąży zrujnowaną już drogę nr 1. Władze województwa liczą też, że inwestycja przyczyni się do ożywienia gospodarczego regionu.

MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
Gazeta Kujawska, przedruk: http://www.q4.pl/?id=17&news=106287

Magazyn:

Przemysł. Inwestują 13,5 mln złotych. Włocławek "Rieber Foods Polska" buduje we Włocławku nowy magazyn dla "Delecty". W drugiej dekadzie września rozpoczęła się budowa nowego magazynu surowców i opakowań na terenie zakładu "Rieber Foods Polska" we Włocławku, właściciela marki "Delecta".

Inwestycja o wartości 13,5 miliona złotych jest odpowiedzią na wzrost produkcji, a także wynika z polityki jakościowej firmy. 40 proc. kosztów budowy pokryje unijny fundusz strukturalny. - Chcemy, aby nasze produkty były postrzegane jako bezpieczne a nasi klienci i konsumenci mieli pewność, że robimy wszystko, by zapewnić zgodność naszych wyrobów z przyjętymi standardami - mówi Grzegorz Makowski, dyrektor produkcyjno-techniczny. Wybudowanie nowego magazynu surowców i opakowań jest kolejnym krokiem do wypełniania standardów ISO i HACCP.
Nowy magazyn o powierzchni ok. 2600 m kw., przeznaczony do przechowywania surowców oraz opakowań do deserów i konserw, pomieści ponad 4 tys. palet. Temperatura i wilgotność powietrza będą sterowane komputerem. Przekazywanie surowców z magazynu na produkcję będzie się odbywało podziemnym tunelem, w którym zostanie zamontowany automatyczny transporter. Paleta, zanim dotrze do miejsca przeznaczenia, pokonania 105 m w najdłuższym odcinku i czterometrową różnicę poziomu. Nowoczesne oprogramowanie transportera zagwarantuje, że odpowiedni surowiec trafi we właściwe miejsce.
Ze względu na lokalizację zakładu w strefie zabytkowej miasta, wniosek o pozwolenie na budowę wymagał pozytywnej opinii konserwatora zabytków i taką uzyskał.
Gazeta Kujawska, przedruk z: http://www.q4.pl/?id=17&news=106251
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Modernizacja stadionu Kujawiaka:

21 listopada o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej 54 odbyła się konferencja prasowa.
Konferencja poświęcona była oświetleniu płyty głównej boiska oraz ustaleniu terminu meczu ligowego Kujawiaka – Włocłavii, który rozegrany zostanie przy sztucznym świetle.
Przypominamy, że wykonawcami inwestycji jest– konsorcjum firm: Polcourt Firma Wielobranżowa Marek Piotrowicz z Gostynina oraz Firma Zdzieniecki z Gliwic, które zostały wyłonione w drodze przetargu.
Inwestycja rozpoczęła się 5 października i będzie trwać sześćdziesiąt dni. Firma Zdzieniecki z Gliwic wykona oświetlenie głównego boiska piłkarskiego. 27 listopada planowany jest montaż reflektorów i ich okablowanie. Obecnie trwają prace nad oświetleniem płyty głównej. Oświetlenie będzie zainstalowane na 40 metrowych masztach i będzie mieć pięć poziomów jasności oświetlenia. Pierwszy poziom będzie mieć 100 luksów, drugi 200, trzeci 500, czwarty 1000 i ostatni 1400 luksów. Pierwsze trzy poziomy są to poziomy niższego szczebla, używane podczas treningów. 1000 luksów ma normy PZPN, co pozwoli na rozgrywki krajowe. Poziom o natężeniu 1400 luksów, pozwoli na transmisję meczy w telewizji.
Jak poinformował nas Marek Piotrowicz zapalenie wszystkich reflektorów nie naruszy zbytnio portfela Ośrodka Sportu i Rekreacji. Koszt godzinnego oświetlania boiska będzie wynosić 150 – 160 złotych. Dostęp do lamp będzie możliwy przez specjalną windę co ułatwi ich konserwację. Środki na sfinansowanie inwestycji pochodzą z budżetu miasta, a także z dofinansowania z Ministerstwa Sportu, które wynosi 600 tysięcy złotych.
Jak poinformował prezydent miasta Władysław Skrzypek planowane są dalsze inwestycje m.in. budowa trybun, a także zainstalowanie kamer, co zwiększy bezpieczeństwo podczas rozgrywek ligowych a także innych imprez sportowych. Prezydent zaznaczył także, że zmodernizowany stadion ma nie tylko służyć do rozgrywania spotkań piłkarskich klubom Kujawiakowi i Włocłavii, trenować będą również lekkoatleci.

Derby Włocławka planowane są na 8 grudnia. Tak chce Kujawiak. Swojej opinii nie wyraziła jeszcze Włocłavia. Jednak wszystko zależy od towarzyszącej w tym dniu aury i od policji, która musi wyrazić zgodę na przeprowadzenie spotkania.
Za: http://www.q4.pl/?id=17&news=106790

Mieszkania na Zakręcie:

Możliwe, że w przyszłym roku 66 niezamożnych włocławskich rodzin wprowadzi się do nowych mieszkań na Zakręcie. Przez wiele lat jakiekolwiek inwestycje na Zakręcie nie były możliwe z powodu strefy och-ronnej "Anwilu".
Sytuacja uległa jednak zmianie, strefę zniesiono, co postanowiło wykorzystać miasto lokując tu kolejny budynek z mieszkaniami socjalnymi. Standard tego obiektu będzie podobny jak w budynkach przy ul. Ptasiej.

Wyłoniona w przetargu Pracownia Architektoniczna "Architekci & Inżynierowie" z Poznania ma do marca 2007 r. przygotować dokumentację budyn- ku. Jeśli ten termin zostanie dotrzymany, jeszcze wiosną rozpocznie się budowa i niewykluczone, że pod koniec przyszłego roku lokatorzy wprowadzą się do swych mieszkań. Na no-we lokale na Zakręcie mogą liczyć osoby, których nazwiska znajdą się w czołówce listy oczekujących na mieszkania socjalne. Lista, jak już informowaliśmy, będzie wkrótce uaktualniona według nowych, punktowych zasad.
Za: http://www.q4.pl/?id=17&news=106851

^^ postrzelony pomysł, bardzo daleko od centrum i blisko fabryki chemnicznej. Do tego bardzo dużo patologicznych rodzin na osiedlu.

Fabryka dostała pozwolenie:

Wczoraj o godzinie 12.00 w swoim gabinecie prezydent Włocławka Władysław Skrzypek przekazał niemieckiemu inwestorowi Prezesowi Zarządu PV Prefabet S.A, Joachimowi Amthor pozwolenie na budowę fabryki prefabrykatów betonowych. [...]
Firma zamierza produkować wielkogabarytowe prefabrykaty, ważąca nawet do 60 ton m.in. rury doprowadzające wodę, zbiorniki oczyszczające, wykorzystywane przy budowie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz oczyszczalni ścieków. Prawdopodobnie wyroby niemieckiego inwestora będą wykorzystywane przy budowie autostrady A-1.
Za: http://www.q4.pl/?id=17&news=106875
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Łódźka podstrefa ekonomiczna we Włocławku

W piątek we Włocławku gościł Paweł Poncyliusz - sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. Powodem wizyty było planowane utworzenie we Włocławku Łódzkiej Podstrefy Ekonomicznej.Ostatnia nowelizacja ustawy o strefach ekonomicznych spowodowała, że do rozdysponowania przez Państwo jest ok. 4 tysiące hektarów przeznaczonych na podstrefy ekonomiczne. Włocławek stara się utworzyć łódzką podstrefę ekonomiczną. Warunkiem jej utworzenia jest pozyskanie dużego inwestora. Chętnym zainwestować we Włocławku jest ''Senitec'' Koło, które planuje poszerzyć swoją działalność zwiększając zatrudnienie o ok. 130 osób i produkcję o kilkaset tysięcy sztuk. Koszt inwestycji to ok. 80 mln PLN. Firma jest jednym z największych producentów wyposażenia łazienkowego w Polsce. Podstrefa powstanie prawdopodobnie na terenach przy ulicach Płockiej i Papieżka.
Podstrefa to przede wszystkim ulgi podatkowe, które sięgają 50% wartości poniesionych nakładów inwestycyjnych.

- Brakuje nam tylko ''kropki nad i'' - powiedział prezydent miasta Władysław Skrzypek.

Tą ''kropką nad i jest'' uchwała rady miasta, która pozwoli na złożenie wniosku aplikacyjnego o utworzenie podstrefy we Włocławku.
Za: http://www.q4.pl/?id=17&news=106752

Rozbudowa zakładu karnego we Włocławku

Zakład Karny we Włocławku będzie rozbudowany. W przyszłym roku ma ruszyć budowa pawilonu, w którym będzie 250 miejsc. Włocławski Zakład Karny posiada aktualnie 988 miejsc, ale osadzonych jest tam teraz więcej osób
Według stanu na 6 listopada tego roku, przebywa tam 1053 skazanych - informuje major Aleksandra Gapska, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy. - Podobnie jak w innych jednostkach, we włocławskim więzieniu na cele mieszkaniowe zostały tam zaadaptowane świetlice i dyżurki wychowawców. Niewątpliwie nie jest zachowana norma trzech metrów kwadratowych na osobę, ale każdy osadzony ma na czym spać i tyle miejsca, że może tam przebywać.
Nie tylko we Włocławku osób osadzonych jest więcej niż miejsc. W okręgu bydgoskim, obejmującym dwanaście jednostek penitencjarnych, przeludnienie wynosi 117 procent.
Według planów Ministerstwa Sprawiedliwości, włocławskie więzienie będzie rozbudowane. Budowa pawilonu na 250 miejsc ma ruszyć w przyszłym roku.
Za: http://www.q4.pl/?id=17&news=106671

Remont Spichrza

Spichrz. 30 bm. zakończony zostanie remont włocławskiego Czarnego Spichrza. Pochodzący z przełomu XVIII i XIX wieku obiekt wymagał gruntownego remontu. W tym roku wykonane zostały prace związane z wymianą instalacji elektrycznej, remontem sanitariatów, remontem i konserwacją elementów wyposażenia wnętrz.
Wykonano również instalację wentylacji mechanicznej, która zapewnia właściwą wymianę powietrza oraz klimatyzację pomieszczeń.

Wartość robót wykonanych w 2006 roku oszacowano na 200 tys. zł. Dalsze prace, związane m.in. z wykonaniem izolacji ścian piwnicznych, będą kontynuowane po opracowaniu ekspertyzy technicznej, ustalającej przyczyny i rozmiary uszkodzeń drewnianych ścian położonych poniżej poziomu gruntu.

Specjalistyczna dokumentacja konserwatorsko-budowlana określi zakres i technologię robót, które trzeba będzie wykonać podczas kolejnego etapu modernizacji tego zabytkowego obiektu.
Za: http://www.q4.pl/?id=17&news=106764


Problemy inwestycyjne WSHE

Sąd Administracyjny oddalił skargę Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej na decyzje włocławskich radnych w sprawie budynku dawnego szpitala przy ul. Wyszyńskiego. Od czterech lat włocławska WSHE jest właścicielem działek przy ul. Wyszyńskiego.
Nie może na nich inwestować, bo na przeszkodzie stoją zrujnowane budynki poszpitalne, objęte ochroną konserwatorską.
Uczelnia zakupiła dwie działki we wrześniu 2002 roku. Już kilka lat wcześniej władze WSHE snuły plany budowy w tym miejscu campusu. Problemem są jednak budynki pochodzącego z XIX wieku szpitala św. Antoniego, które ze względu na zły stan techniczny nie nadają się do remontu i adaptacji. Sugerując się decyzją wydaną przez ratusz w 1996 roku o rozbiórce budynków, której wykonanie zaniechano ze względu na brak funduszy, uczelnia wystąpiła trzy lata temu do wydziału architektury magistratu z prośbą o ponowienie tej decyzji. Urzędnicy argumentowali, że nie mogą rozpatrzyć sprawy do momentu uchwalenia na tym obszarze planu zagospodarowania przestrzennego.
Skarga oddalona
Za: http://www.q4.pl/?id=17&news=106754
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
Remont mostu z 1937 roku

Most. Przetarg z protestem. Konsorcjum pięciu firm na czele z włocławskim przedsiębiorstwem "Akpis" wygrało przetarg na remont mostu stalowego. Z czterech oferent?w najlepszą ofertę złożyło konsorcjum, kt?remu przewodzi Firma Drogowo-Mostowa "Akpis".

W skład konsorcjum wchodzą ponadto przedsiębiorstwa: "Dromos" z Łodzi, "Intercor" z Zawiercia, Zakład Usług Stoczniowych i Mostowych ze Szczecina oraz włocławska firma "Usługi Hydrotechniczne". Umowa nie została jednak jeszcze podpisana.
Jak się dowiedzieliśmy w Miejskim Zarządzie Dr?g we Włocławku, wpłynął protest na takie rozstrzygnięcie. To oznacza, że remont mostu rozpocznie się najwcześniej wiosną.

Przedruk z Gazety Kujawskiej: http://q4.pl/?id=17&news=107016

Sztuczne lodowisko:

LODOWISKO. We Włocławku będzie sztuczne lodowisko - zapewniają władze miasta. Co prawda aurę mamy jeszcze jesienną, ale warto już myśleć o zimowych atrakcjach. Podobnie jak w latach ubiegłych jedną z nich będzie we Włocławku sztuczne lodowisko.

Zarządzanie obiektem powierzono Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu ?Gastro-Bud", wyłonionemu w drodze przetargu. Montaż lodowiska rozpocznie się, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza w ciągu dnia.
Warto przy okazji przypomnieć, że lodowisko ma powierzchnię 20 na 40 metr?w. Jednocześnie może z niego korzystać około 200 miłośnik?w jazdy na łyżwach.
Przedruk z Gazety Kujawskiej: http://q4.pl/?id=17&news=107022

Rozbudowa kanalizacji

Michelin, Stare Miasto i Kokoszka - w tych rejonach Włocławka już trwa rozbudowa kanalizacji. Na Zawiślu ruszy lada dzień. Na rozbudowę sieci kanalizacyjnej Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociąg?w i Kanalizacji we Włocławku dostało unijną dotację z Funduszu Sp?jności.
Inwestycja ma kosztować ponad 9 milion?w euro bez VAT. W te koszty wliczone zostały - opr?cz rob?t właściwych - opłaty za zajęcie pasa drogowego, koszty wycinki drzew i prowadzonych prac archeologicznych.
W wyniku przetargu roboty powierzono trzem firmom: "Hydrobudowie" Włocławek jako liderowi oraz "Hydrobudowie 9" z Poznania i sp?łce "Infra" z Warszawy. Obejmą one m.in. budowę nowej sieci kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami, renowację istniejącej, modernizację przepompowni wraz z przewodami pod Wisłą i budowę kolejnych 15 lokalnych przepompowni.
Planowane zakończenie inwestycji to początek drugiego kwartału 2008 roku. W tym czasie ma być zbudowanych 30 kilometr?w nowej sieci, a 3 km starej będą gruntownie wyremontowane. Kanalizacja dotrze do kilkudziesięciu ulic na czterech osiedlach i obejmie swym zasięgiem Michelin, Kokoszkę, Stare Miasto i Zawiśle.
Jak się dowiedzieliśmy, prace już się rozpoczęły. Na Starym Mieście prowadzone są one na razie bez robienia wykop?w. Tu przewidywane są punktowe odkrycia. To oznacza, że mieszkańc?w ominą problemy związane z utrudnieniami w ruchu.
"Wykopki" nie ominą natomiast Michelina. Roboty rozpoczęły się już na ulicach: Jana Pawła II, Harcerskiej i Zachodniej. Metoda odkrywkowa zostanie zastosowana także na Kokoszce. Tam inwestycja jest prowadzona m.in. na ulicach: Siennej i Niecałej.
Lada dzień rozpocznie się rozbudowa sieci kanalizacyjnej na Zawiślu. Jak nas zapewnił Bogdan Bock, rzecznik "Wodociąg?w", przekazanie inwestorom teren?w do skanalizowania wraz z planami nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni.
Na tej inwestycji skorzysta przede wszystkim środowisko. Ścieki z części Starego Miasta, kt?re teraz są odprowadzane do Wisły, po rozbudowie trafią do Grupowej Oczyszczalni Ściek?w. W Michelinie i na Kokoszce znikną szamba. Projekt przewiduje, że po rozbudowie kanalizacji "Wodociągi" odbierać będą kilka tysięcy metr?w sześciennych ściek?w na dobę.
MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
Przedruk z Gazety Kujawskiej: http://q4.pl/?id=17&news=107088
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej we Włocławku

Nowosci Wloclawskie said:
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta 29 bm. radni zajmą się uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie we Włocławku podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgoda radnych będzie przepustką do złożenia w ministerstwie gospodarki wniosku o utworzenie podstrefy we Włocławku.
Od ponad roku toczyły się we Włocławku dyskusje w sprawie utworzenia strefy ekonomicznej, która przyczyniłaby się do pobudzenia gospodarczego, zwiększenia liczby miejsc pracy. Byłaby także magnesem dla kapitału.
Wrześniowa nowelizacja ustawy, która zwiększyła limit obszarów mogących działać w ramach stref, była dodatkowym bodźcem dla samorządu, aby podjąć konkretne działania. Jednym z podstawowych warunków umożliwiających utworzenie podstrefy jest inwestor.
Gotowość prowadzenia inwestycji wyraził Sanitec Koło, producent urządzeń sanitarnych.
Za: http://q4.pl/?id=17&news=107822
 

·
Marzyciel :P
Joined
·
1,193 Posts
Włocławek bliżej łódzkiej strefy

Wszystko wskazuje już na to, że we Włocławku powstanie podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Wczoraj Rada Miasta podjęła uchwałę zawierającą zgodę na ustanowienie włocławskiej podstrefy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Starania w tym kierunku zapoczątkował jeszcze prezydent Władysław Skrzypek. Pod koniec ubiegłej kadencji do Włocławka przyjechał m.in. Paweł Poncyliusz, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Możliwość utworzenia

we Włocławku podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała dzięki znowelizowaniu przez Sejm w sierpniu br. ustawy o strefach ekonomicznych i poszerzeniu jej obszaru w skali kraju o 4 tysiące hektarów. Aby jednak można było złożyć wniosek aplikacyjny, potrzebna była uchwała Rady Miasta. Radni podjęli ją jednogłośnie.

To szansa dla miasta

- mówił wczoraj m.in. radny Krzysztof Grządziel. W uchwale zapisane zostały m.in. granice obszaru objętego podstrefą wraz z wykazem gruntów. Wynika z niej, że podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdzie się we wschodniej dzielnicy miasta i obejmie 6 hektarów gruntów przy ulicach: Płockiej i Papieżka. Część z nich należy do Skarbu Państwa, część do spółki "Sanitec" Koło, która jest zainteresowana utworzeniem podstrefy.

"Sanitec" planuje rozbudowę swego zakładu przy ul. Płockiej we Włocławku i chce zainwestować ok. 80 mln zł. Dzięki tej inwestycji
pracę znalazłoby 130 osób
Producent wyposażenia łazienek z Koła chciałby zakończyć rozbudowę włocławskiego zakładu w połowie 2008 r. "Sanitec" chce inwestować w podstrefie, bo liczy na ulgi podatkowe sięgające 50 procent wartości nakładów na rozbudowę.

Prezydent miasta Andrzej Pałucki liczy także na to, że utworzenie we Włocławku podstrefy przyczyni się do zwiększenia zainteresowania lokowaniem inwestycji przez inne firmy i przedsiębiorstwa. Projekt zyskał już aprobatę ministra gospodarki i zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Źródło: http://pomorska.pl

6 ha...czy to nie za malo jak na strefe ekonomiczna?
 

·
Marzyciel :P
Joined
·
1,193 Posts
Most, trasa, strefa - obalanie mitów

Wśród inwestycji, które miasto zglosi marszalkowi województwa, jest nowa wizja rewitalizacji wloclawskiego śródmieścia.

Jacek KuLniewicz, zastepca prezydenta Wloclawka do spraw rozwoju nie kryje rozczarowania schedą po poprzednikach. Mimo medialnego szumu, mimo licznych de- klaracji, w ratuszu nie ma dokumentów, które mozna by dolączyc do wniosków o przyznanie funduszy unijnych. Tymczasem nowe wladze miasta, choc na niektóre plany mają wlasne spojrzenie, chcą kontynuowac tak istotne dla miasta zamierzenia, jak remont drogi nr 1 i mostu stalowego czy

rewitalizacja śródmieścia

- Nasz pomysl na odnowienie starej cześci Wloclawka polega jednak na skoncentrowaniu sie na konkretnych kwartalach ulic - mówi wiceprezydent Jacek KuLniewicz. - Na początek chcielibyśmy zając sie cześcią miasta, ograniczoną ulicami Ogniową i Bechiego. W gre wchodzi wiec takze cześc bulwarów. Mamy pomysl na zagospodarowanie palacyku po przedszkolu, obok powstających tu szkól, chcielibyśmy wlaśnie w tym rejonie zlokalizowac placówki kulturalne.

Koszt remontu "jedynki"

szacowany jest na ponad 200 mln zlotych. Cześc dokumentacji jest gotowa, pominieto jednak tak istotne odcinki drogi krajowej, jak most nad Zglowiączką, fragment przy dworcu, pod którym przebiega tunel, czy skrzyzowanie w poblizu "Reala". Te uchybienia trzeba bedzie jak najszybciej uzupelnic. - Jeśli uda sie zrobic to do lipca, bedzie szansa na zlozenie wniosków o dofinansowanie jeszcze w tym roku - mówi wiceprezydent.

Na szczeście dla Wloclawka cala procedura przyznawania unijnych pieniedzy na lata 2007-2013 jest opóLniona, co daje miastu

kilka dodatkowych miesiecy

Jeszcze w styczniu do Urzedu Marszalkowskiego w Toruniu nalezy jednak zglosic planowane inwestycje. Wloclawek chce zaproponowac utworzenie Wloclawskiej Strefy Przemyslowej wraz z inkubatorem przedsiebiorczości, wrócic do sprawy parku na Slodowie i budowy przystani na Wiśle. Wiele zmian planowanych jest na ulicach.

źródło: Gazeta Kujawska
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,457 Posts
Ja mam pytania:

1) Co to jest most stalowy?? tzn. jak wygląda...
2) Czy ktoś z włocławian mógłby pokazać na planie lub fotkach o jakich terenach, ulicach mówi się w powyższym artykule bo wogóle nie znam Włocławka a chciałbym troszkę poznać.
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,457 Posts
^^ Ładny ten most...niech go odnowią ale nie malują na zbyt jaskrawe kolory...najlepiej wogóle niech nie malują tylko zakonserwują.
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
Inwestycje w ramach województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Inwestycje. Tylko na modernizację „jedynki", biegnącej przez miasto, potrzeba 200 milionów złotych. Równe jak blat stołu ulice, tętniące życiem kulturalnym Śródmieście, przyciągające przedsiębiorców obrzeża - tak w skrócie wyglądać ma Włocławek za kilka lat.


Na razie są to plany, których zarys władze miasta muszą przedstawić -marszałkowi województwa jeszcze w tym miesiącu.
- Chcemy, by do projektów priorytetowych, a więc ważnych dla województwa i realizowanych poza konkursem z pieniędzy dzielonych przez zarząd województwa, zaliczone zostały dwie inwestycje: budowa strefy przemysłowej z inkubatorem przedsiębiorczości dla młodych firm oraz rewitalizacja Śródmieścia - mówi Jacek Kuźniewicz, zastępca prezydenta Włocławka. - Na realizację tych projektów potrzeba około 100 milionów euro. Liczymy, że 75 procent tej kwoty dostaniemy z Unii, resztę musimy zagwarantować w naszym budżecie. Wstępnie mogę powiedzieć, że mamy duże szanse. Inwestycje z pieniędzy zewnętrznych planowane są we Włocławku z rozmachem. Do konkursu mają zostać zgłoszone m.in. projekty remontu mostu stalowego, odrestaurowania parku im. H. Sienkiewicza, zagospodarowania Słodowa wraz przystanią na Wiśle, przebudowy ulicy Kapitulnej, remontu Witosa i Kruszyńskiej. Na inne ważne inwestycje miasto będzie zabiegało o pieniądze rządowe.
- Do lipca zakończymy poprawianie i uzupełnianie dokumentacji dotyczącej modernizacji krajowej „jedynki". Nasi poprzednicy nie do końca przemyśleli całe to przedsięwzięcie. W projektach pominięto przejście podziemne do dworca, most na Zgłowiączce oraz okolice Reala. Trzeba jeszcze uregulować problem własności działek - tłumaczy Jacek Kuźniewicz.

Nowości Włocławskie, za: http://q4.pl/?id=17&news=108434
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Inwestycje we Włocławku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego:

Jak podkreśla zastępca prezydenta Jacek Kuźniewicz, do priorytetowych należą: remont mostu stalowego na Wiśle, utworzenie Włocławskiej Strefy Przemysłowej oraz rewitalizacja starego miasta. Ponadto ratusz proponuje: budowę sieci szerokopasmowej, odrestaurowanie parku im. Sienkiewicza wraz z zagospodarowaniem bulwarów i Słodowa, przebudowę ulicy Kapitulnej do połączenia z rondem Falbanka, połączenie os. Kazimierza Wielkiego ze śródmieściem, rozdział kanalizacji deszczowej i sanitarnej, układ komunikacyjny Komunalna–Witosa–Cmentarna, zagospodarowanie i rewitalizację dworca PKP–PKS, budowę aquaparku, budowę sali sportowej oraz basenu na osiedlu Michelin oraz utworzenie Włocławskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych.

Z kolei w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Włocławek będzie zabiegał o fundusze na remont drogi krajowej nr 1 oraz przebudowę al. Kazimierza Wielkiego od ronda ks. Jerzego Popiełuszki do ronda Falbanka.
Za: http://www.nowosci.com.pl/look/nowo...ue=401&NrSection=220&NrArticle=54485&IdTag=39


Remont zabytkowego sądu rejonowego:

W trwający trzeci rok remont Sądu Rejonowego we Włocławku włożono już około 2,5 miliona złotych. A to dopiero część planowanych prac… Pilną potrzebę remontu zabytkowego budynku, będącego siedzibą Sądu Rejonowego we Włocławku, widać było od lat.

W dodatku gołym okiem. Zmiany zaczęły się już w 2005 roku. - Zaczęliśmy od remontu garaży, później wzięliśmy się za jedno skrzydło budynku głównego, wymieniając równocześnie stolarkę okienną i drzwiową, sieć telefoniczną oraz komputerową - mówi Wojciech Gołębiewski, prezes Sądu Rejonowego, przypominając, że równocześnie rozpoczął się czas przeprowadzek
Komornicy opuścili gmach sądu, zajmowane przez nich pomieszczenia w wolno stojącym budynku zaczęto adaptować na potrzeby Wydziału Ksiąg Wieczystych. To już nie lokalny wymysł, lecz pilna potrzeba, wynikająca z konieczności przystosowania wydziału do wymogów, stawianych przez Unię Europejską. Remont był kontynuowany w roku ubiegłym. Wymienione zostały okna i drzwi w kolejnym skrzydle głównego gmachu, nastąpiła całkowita wymiana pokrycia dachowego, dzięki czemu na długo można było się pożegnać z uciążliwymi przeciekami, naprawiono też większość posadzek. Niektóre z nich zostały uznane za zabytkowe dlatego ich demontaż był niemożliwy i trzeba było jedynie ograniczyć się do bieżących napraw. Taki zabytkowy charakter ma - zdaniem konserwatora - posadzka w holu głównym, którą pozostawiono w sąsiedztwie nowych podłóg.
Z tego samego powodu nie ruszane były schody, prowadzące na piętro budynku. Zostały jednak naprawione i pokryte folią antypoślizgową. Zakres prac modernizacyjnych, możliwych do przeprowadzenia w tym roku, zostanie dokładnie określony po uzyskaniu pieniędzy z ministerstwa. Do zrobienia jest jeszcze sporo.

Na wymianę czeka między innymi stolarka okienna w trzech skrzydłach budynku. Zdaniem prezesa Wojciecha Gołębiewskiego najważniejsze jest jednak to, że remont nie wpłynął negatywnie na funkcjonowanie sądu. Wszystkie prace prowadzono bowiem od godz. 15.00 do 2.00 w nocy.
Gazeta Kujawska, za: http://q4.pl/?id=17&news=108564
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Krótkie spojrzenie na rozbudowę Szpitala Zakaźnego – 21.01.2007

^^ zajebiście, we Włocławku nie dawno zlikwidowana oddział zakaźny dla dzieci, a w Bydgoszczy rozbudowuje się cały szpital. Zrozum tutaj władze wojewódzkie?

2) Rozbudowie gmachu policji...
^^ Włocławek sprzedaje kolejne budynki policji, a Bydgoszcz rozbudowuje.Ja już nic nie rozumie z tego :(
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,457 Posts
^^ zajebiście, we Włocławku nie dawno zlikwidowana oddział zakaźny dla dzieci, a w Bydgoszczy rozbudowuje się cały szpital. Zrozum tutaj władze wojewódzkie?


^^ Włocławek sprzedaje kolejne budynki policji, a Bydgoszcz rozbudowuje.

Ja już nic nie rozumie z tego :(
^^ W Bydgoszczy jest multikono, Adria, i buduje sie CinemaCity a we Włocławku...:/ to chyba wina rządzących...ale macie nowego prezia to może coś się ruszy...

PS.A ketchup i tak robicie najlepszy na świecie :)
 

·
Registered
Joined
·
9,910 Posts
Nie rozumiesz, bo nie wiesz, ze policja w bydzi najpierw rozebrala sypiacy sie budynek i teraz zastapuje go nowym o takich samych gabarytach. Zreszta na gabaryty policji we Wloclawku nie masz co narzekac :)
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Discussion Starter · #20 ·
^^...yhm...najwieksze koszty utrzymania policji w wojewodztwie sa wlasnie we wloclawku...wiec czego nie rozuMiesz?

^^ jest to niezgodne z prawdą, ponieważ obecnie we Włocławku jest tylko jedna komenda policji (wszystkie pozostałe już dawno zlikwidowali), w Toruniu są 4.
 
1 - 20 of 5479 Posts
Top