SkyscraperCity banner

61 - 80 of 551 Posts

·
Registered
2,629 Posts
I mam taką nadzieję, bo przeciętnymi obiektami nie da się zbudować pewnej marki miasta. Nowy dworzec to świetny produkt marketingowy dla Włocławka. Wiem, że Pałucki będzie działał, ale nie może się zbyt szybko podać. Negocjacje z PKP łatwymi nie będą, pomimo że oni zyskaliby na nowym dworcu najwięcej. PKP mogłaby dworzec wykorzystać do reklamy, do zmiany wizerunku :). Wszyscy skorzystają, tylko trzeba mieć odpowiedniego asa w odpowiednim momencie.

·
drobny mieszczanin :)
1,173 Posts
Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie kompleksu budynków z dworcem PKS-u od strony południa, galerią jakąś i hotelem czy biurowcem od strony Okrzei. I nie chodzi o to, że to maksymalnie by poprawiło wizerunek miasta, ale przemawia za tym zwiększona ochrona budynków zarówno przed dewastacją, jak i dworcową patologią w postaci, drobnych kradzieży, czy innych takich kwiatków.
A dworzec to PKS po drugiej stronie to kwestia otwarcia przejścia na Kaliskiej przez PKP, ale to chyba by nie był problem jeśli PKP pozwoliło budować nowy dworzec...
Dla mnie jest kilka argumentów:
- prestiż
- najładniejszy kompleks dworcowy w Polsce i wizytówka PKP w Europie (chociaż nie da się ukryć, że projekt Wieczorkiewicza mógłby być taką wizytówką, ale kto by ją chronił przed dewastacją?)
- ochrona obiektów przez agencje ochrony
- maksymalne wykorzystanie potencjału terenu w przypadku zabudowy kompleksu budynków.

·
Registered
2,629 Posts
Często teraz można spotkać policję, straż miejską, a nawet regularnie dworzec we Włocławku odwiedza SOK. Jest bezpieczniej, do tego są kamery :). Monitoring na pewno trzeba byłoby zwiększyć, szczególnie w tunelu.

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
gratulacje...trzeba obejrzeć:D

·
Marzyciel :P
1,196 Posts
Już po....:D Mam nadzieję, że źle nie wypadnie. Będzie to do obejrzenia o 17 w Pulsie miasta. Jeśli ktoś ma możliwość nagrania i wrzucenia na youtube to będę bardzo wdzięczny :)

Pani z telewizji mówiła, że prezydent był zachwycony listem! :) Prezydent wspominał jej też, że włocławska firma zainteresowała się dworcem :)

·
Registered
2,629 Posts
Poczekajmy na oficjalne ruchy.

EDIT: Mabiel wypadłeś dobrze :). Według słów Pałuckiego są prowadzone rozmowy z PKP i jest zainteresowany inwestor. Teraz przydałoby się wsparcie inwestora przez parlamentarzystów z okręgu włocławskiego, bo PKP to państwo w państwie. Obyśmy nie stracili tej ważnej inwestycji.

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
noo...wspaniały wywiad, jak i również cały reportaż...wynika z tego że prezydent popiera ten list :) Bo był wyraźnie zadowolony :)

·
1,173 Posts
Mabiel widać, że byłeś zdenerwowany, ale pewnie dostałeś pytanie w stylu "Czy mógłby Pan opowiedzieć o liście?", a takie ogólne pytania przed kamerą nie są łatwe. Jeszcze jeden dwa wywiady i będziesz mógł zostać rzecznikiem prasowym ;)

Widać, że Prezydentowi podoba się inicjatywa, to dobrze rokuje na przyszłe spotkania :)

·
Registered
2,629 Posts
Źle nie było jak na formę bez poprawek :). Grunt, że nasze stanowisko zostało przedstawione. Czekajmy na rozwój sytuacji. Od dziś jesteś oficjalnym rzecznikiem naszej sekcji :). Wybrany jednogłośnie ( bo tylko ja głosowałem ;), ale chyba się reszta sekcji ze mną zgodzi :p?!). No Mabiel spisałeś się :).

Teraz sprawa utkwi w PKP. Trzeba pomyśleć jak dotrzeć do tej instytucji z naszym apelem i stanowiskiem. Tutaj będzie znacznie trudniej, bo to państwo w państwie. Może osobista wizyta i przedstawienie argumentów odniosłoby sukces. Dla nas jest oczywiste, że PKP może zyskać na tym, ale w państwowych spółkach różnie bywa...

·
1,173 Posts
Do PKP trzeba wysłać człowieka z konkretna ofertą. Hmm, i tutaj spotkanie widziałbym w ten sposób, że odbywa się w restauracji, wysłannik UM popisuje się przed wysłannikiem PKP wyrafinowanym zachowaniem w stosunku do somaliera, czy kelnera, przez co tworzy dobrą atmosferę i dopiero na końcu przedstawia ofertę. Jednak na polityce się nie znam i nie wszystko to co działa w handlu musi działać w polityce ;)

·
Registered
2,629 Posts
Do PKP trzeba wysłać człowieka z konkretna ofertą. Hmm, i tutaj spotkanie widziałbym w ten sposób, że odbywa się w restauracji, wysłannik UM popisuje się przed wysłannikiem PKP wyrafinowanym zachowaniem w stosunku do somaliera, czy kelnera, przez co tworzy dobrą atmosferę i dopiero na końcu przedstawia ofertę. Jednak na polityce się nie znam i nie wszystko to co działa w handlu musi działać w polityce ;)
Żeby to był zwykły partner gospodarczy to by zabiegał o partycypację miasta w budowie nowego dworca, ale że to jest firma państwowa to wszystkiego się można spodziewać. Spotkanie to tylko część etapu dochodzenia do celu, drugi to silny lobbing parlamentarzystów. Jeżeli politycy będą woleli załatwiać swoje sprawy to nie Pałucki czy ktoś inny straci, ale my mieszkańcy. Parlamentarzyści wszystkich opcji muszą zrozumieć, że tylko tak coś można ugrać. Polityka to jedno, interesy miasta to drugie. Mówię to jako człowiek całkowicie apolityczny i chciałbym, aby tą cechą się wyróżniali politycy wtedy, kiedy Włocławek coś może zyskać.

·
1,173 Posts
Jeśli nasi parlamentarzyści będą na spotkaniu to trzeba będzie im uświadomić, że pracują na głosy w następnej kampani wyborczej. Nie tylko nasze, ale też innych włocławian. Póki co nasi parlamentarzyści bez względu na opcję polityczną nie zrobili nic co przyniosłoby do tej pory jakiś pozytywny skutek. No chyba, że o czyms nie wiem. Generalnie trzeba dac im pożądnego kopa motywacyjnego, bo teraz ich działania są potrzebne.

·
Banned
558 Posts
brawa za inicjatywe!!! szkoda ze u nas w bdg sie tak nie da :/ , ale gratuluje pomyslu!! oby udalo sie z dworcem , a Mabiel , pelen respect

·
Richelieu znad zapory
8,017 Posts
tu aż tak źle nie wygląda bo jest ciemniejsze niebo...więc tego brudu aż tak nie widać xD

61 - 80 of 551 Posts