SkyscraperCity banner

1 - 20 of 703 Posts

·
Registered
464 Posts
Discussion Starter #1
Witam! Mam całkiem pokaźny zbiór zdjęć z dróg północnych Włoch z lipca zeszłego roku :) Wreszcie się zebrałem i je upublicznię. Na pierwszy ogień Piemont.

Na początek dwie fotki z Autostrady Serenissima - A4 ciągnie się przez ponad 500 km z Turynu do Triestu. My kierujemy się w kierunku stolicy Piemontu. Okolice węzła z SS26 - Chivasso

SS23 w rejonie Sestriere. W tym rejonie podczas ZIO2006 rozgrywano kilka konkurencji m.in. skoki narciarskie. W tle, po prawej stronie, szczyt Monte Chaberton.

Zakończeniem włoskiej autostrady A32 (wyremontowana na ZIO2006, co kilka kilometrów można dostrzec np. loga zawodów) jest tunel de Frejus. Operatorem A32 jest SITAF S.p.A. OIDP przyjemność skorzystania z niego wynosi 32 ojro za auto osobowe.

Przenieśmy się nieco na północ. Podjazd pod Małą Przełęcz św. Bernarda- francuska droga N90.

Zjazd z przełęczy po stronie włoskiej prowadzi przez SS26.

Na koniec tej części przejazd Południową Obwodnicą Turynu (A55)

CDN :banana:

·
Moderator
22,249 Posts
Fotki robione przez tylną szybę zawsze na pierwszy rzut oka wyglądają przerażająco, ma się wrażenie, że fotografujący jechał pod prąd. Dopiero po chwili, na widok kresek ogrzewania tylnej szyby wszystko się wyjaśnia i serce wraca do normalnego rytmu. :)

·
Entuzjasta polskich dróg
240 Posts
^^ pomyślałem dokładnie tak, jak to przedstawiłeś:lol: dopiero po chwili zorientowałem co jest grane:lol:
nie dość że robisz dobre fotorelacje to jeszcze masz zdolności psychologiczne:)

·
Registered
464 Posts
Discussion Starter #4
Tymczasem znalazłem chwilkę na wrzucenie kolejnej porcji zdjęć. Tym razem czas na wirtualną podróż trasą FI-PI-LI. Więcej o trasie oczywiście w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/FI-PI-LI

Lipiec 2007 :)

Przedmieścia Livorno:

Informacja o robotach drogowych:

Na całej trasie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h mimo iż droga jest w całości bezkolizyjna:

Niestety pobocza prawie brak:

Węzeł z prowadzącą do m.in do Genui i Rzymu autostradą A12:

Węzeł w rejonie miasteczka Empoli. Jeszcze ok. 30 kilometrów i dotrzemy do stolicy Toskanii:

Remont jezdni w kierunku Livorno:

W tle widać już Florencję:

·
Registered
3,003 Posts
^^ To jest chyba droga ekspresowa. Przynajmniej tak miałem oznaczone na swojej mapie. Jest to dobra i bezpłatna alternatywa dla autostrady A11.

A tak poza tym, to muszę się przyznać, że mimo, że jechałem tą drogą z 8 razy, to dopiero przy ostatnim razie kapnąłem się co oznacza FI-PI-LI, a wcześniej jak głupi szukałem na mapie, czy to jakaś miejscowość, czy cuś :crazy2:

·
Registered
6,556 Posts
Gdzieś były zdjęcia autostrady z południa gdzie nie było malowania i krzaki zarastały po bokach. Jak dobrze, że jest ta północ :)

·
Registered
776 Posts
Nie wiem jak jest teraz ale 8 lat temu autostrady płatne a państwowe była duża różnica w jakości.Państwowe autostrady były połatane i w stanie przypominającym gierkówkę. Może teraz jest lepiej ale niestety nie będę miał w najbliższym czasie jechać do słonecznej Italii

·
Banned
4,408 Posts
Na jednym ze zdjęć widać znak ustąp pierwszeństwa + rondo. Znaczy we Włoszech na rondach jeździ się jak w Polsce? Czyli na tych z "ustąp pierwszeństwa" ten co na rondzie ma pierwszeństwo?

·
Infra's user
4,061 Posts
^^ Tak. Włosi do oznakowania rond wolą używać znaku A-8 niż C-12. We Włoszech nie zauważyłem ronda, które nie miałoby znaku A-7.

----------------------------------------------------------------------

Strada T4-T9 w kierunku Centrum

To jeszcze Tangenziale Ovest, czyli obwodnica zachodnia

Ale już jest zjazd na trasę

cdn...

·
Registered
749 Posts
...

·
Infra's user
4,061 Posts
^^ Tak, to skróty. Wszystkie fotki są w linku tytułowym każdego postu.

Zakręty nie są bardzo łagodne, ale nie są aż tak ostre. Po prostu fotka była robiona przy dużej ogniskowej i na samym zakręcie.

Znak dotyczy zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe wszystkich pojazdów, a nie tylko osobowych.

----------------------------------------------------------------------

Strada T4-T9 kierunek A22

cdn...

1 - 20 of 703 Posts