SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1118 Posts

·
Moderator
Joined
·
7,903 Posts
No to skoro powstał taki wątek to wkleję to tutaj:

GW/Nieruchomości said:
Skomputeryzowany apartamentowiec we Włochach
mpw
09-08-2006

We Włochach powstanie ultranowoczesny apartamentowiec, w którym mieszkania zostaną nafaszerowane elektroniką.

Mieszkania w tym budynku będą zaopatrzone w instalację EIB pozwalającą na zdalne sterowanie poprzez szyfrowaną stronę internetową lub nawet telefon komórkowy m.in. ogrzewaniem i oświetleniem
więcej zdjęć
Trzypiętrowy budynek zaprojektowany przez pracownię Leszka Kołacza powstanie przy ul. Łuki Wielkie, niedaleko parku. Będzie w nim tylko 11 apartamentów. Najmniejsze będą mieć nieco ponad 30 m kw, największy będzie 160-metrowy penthouse. Dom będzie obsługiwać ośmioosobowa winda dojeżdżająca do podziemnego garażu.

Inwestorem budynku jest firma NIA Nawrath. Dotąd nie budowała domów, zajmowała się za to importem i dystrybucją sprzętu elektronicznego. Jej właściciel Henryk Nawrath postanowił zaopatrzyć rezydencję w rozwiązania technologiczne, których nie powstydziłby się dom Billa Gatesa. W mieszkaniach zostanie zainstalowany tzw. multiroom - system głośników połączony z centralnym sprzętem audio. Dzięki niemu będzie muzyka będzie towarzyszyć lokatorowi, nawet kiedy będzie spacerować po mieszkaniu. Muzykę w dowolnym miejscu będzie można ściszać lub wyłączać - w każdym pomieszczeniu znajdzie się sterownik reagujący na pilota. Mieszkania zostaną ponadto zaopatrzone w instalację EIB pozwalającą na zdalne sterowanie poprzez szyfrowaną stronę internetową lub nawet telefon komórkowy np. ogrzewaniem - więc wychodząc do pracy, można wyłączyć ogrzewanie, by nie płacić za podnoszenie temperatury w pustym domu, a tuż przed powrotem nagrzać na nowo, by wrócić do ciepłego apartamentu. W podobny sposób można będzie też sterować oświetleniem (dzięki temu nigdy nie da się odgadnąć, że właściciel wyjechał na wakacje) czy klimatyzacją. Ta ostatnia będzie podłączana do centralnej instalacji - dzięki temu klimatyzatory będą cichsze. Wszystkie mieszkania będzie łączyć wewnętrzny intranet.

Inwestor jeszcze dokładnie nie ustalił ceny mieszkań, wiadomo jednak, że będzie ona oscylować w okolicy 7,5 tys. zł za m kw. Pierwsze prace budowlane już się zaczęły, budynek ma być gotowy w pierwszym kwartale 2007 r.
 

·
Registered
Joined
·
6,162 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
Biurowiec wczesniej był w wątku o Służewcu Przemysłowym, ale wygląda, że tu jest jego miejsce.
2006.08.17 Wiśniowy Biznes ParkWidziany z działki Swedeprop
 

·
La vita e bella
Joined
·
3 Posts
niezly budynek, cala ta ulica bedzie ladnie wygladala za jakies 5-10 lat. Mam nadzieje ze beda budowali w takim samym stylu w przyszlosci
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Warbud zbuduje I etap kompleksu Okęcie Aeropark 31-10-2006
Warbud zawarł z GTC Aeropark, spółką zależną od Globe Trade Centre, umowę na generalne wykonawstwo biurowca w Warszawie. Wartość kontraktu to 17,4 mln euro. Będzie to pierwszy etap Centrum Biznesowego Okęcie Aeropark, który stanie przy ulicy 17 stycznia. Budynek, o powierzchni użytkowej 8,1 tys. mkw. zaprojektowała pracownia Kuryłowicz& Associates. Prace bedą realizowane od końca listopada tego roku do końca grudnia 2007 roku.
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Centrum Biznesowe Okęcie AEROPARK etap B– zrealizuje WARBUD S.A.Biurowiec będzie liczył 2 kondygnacje podziemne i 7 nadziemnych. Najbardziej efektownym elementem budynku będzie hall glówny wejściowy o wysokości dwóch kondygnacji. Poziomy od pierwszego do szóstego piętra to powierzchnia biurowa przystosowana do użytkowania, zarówno w formule open space, jak i z możliwością podziału na pokoje biurowe. W części podziemnej, oprócz miejsc postojowych dla 205 aut, znajdą się również pomieszczenia techniczne usprawniające administrowanie budynkiem. Obiekt wyposażony zostanie we wszystkie systemy instalacyjne niezbędne dla jego komfortowego i bezpiecznego funkcjonowania oraz w urządzenia ułatwiające przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym.


Inwestor: GTC AEROPARK SP. z o.o.
Inwestor zastępczy: Euromost Polska Sp. z o.o.
Lokalizacja: ul. 17 Stycznia, Warszawa
Wartość kontraktu: 14.290.000,00 EURO netto
17.433.800,00 EURO brutto
Kubatura: 86.800 m³
Powierzchnia użytkowa: 8.110 m²
Powierzchnia zabudowy nadziemia/ podziemia: 1.730 / 3.700 m²
Powierzchnia całkowita: 17.853 m²
Termin realizacji: 13.11.2006 r. – 29.12.2007 r.
 

·
Registered
Joined
·
6,162 Posts
Discussion Starter #11
Na działkę przy 17 stycznia Warbud zaczął zwozić swoje zabawki więc to chyba Okęcie Business Park


 

·
Ehh...
Joined
·
2,600 Posts
^ Dla formalności - znane już wizualki ze strony GTC, o ile nic się nie zmieniło kompleks będzie wyglądał tak:


Proponuję, aby któryś mod przeniósł tu ostatnie newsy dot. Okęcie BP zamieszczane ostatnio w wątku o Służewcu. Gdzie Mokotów, a gdzie 17 Stycznia... ;)
 

·
Moderator
Joined
·
7,903 Posts
Proponuję, aby któryś mod przeniósł tu ostatnie newsy dot. Okęcie BP zamieszczane ostatnio w wątku o Służewcu. Gdzie Mokotów, a gdzie 17 Stycznia... ;)
Się robi :wink2:

Cieszy coraz większa ilość i coraz lepsza jakość inwestycji we Włochach, bliskość lotniska zaczyna wreszcie procentować, no i budynek LOTu wreszcie będzie miał jakieś towarzystwo ;)
 

·
Ehh...
Joined
·
2,600 Posts
obserwator said:
Dla formalności - znane już wizualki ze strony GTC, o ile nic się nie zmieniło kompleks będzie wyglądał tak[ciach]
A jednak trochę się pozmieniało, uproszczono bryły budynków i kolorystyka zmieniła się na ciemniejszą. Nowe wizualki z kolejnej dedykowanej strony GTC:Pierwszy budynek kompleksu nosił będzie nazwę "Nothus".
 

·
Let's go crazy !
Joined
·
2,950 Posts
na wczesniejszym renderze szyby byly fajnie ustawione pod katem , a teraz sa plasko, szkoda:( choc tu rzeczywiscie ten ciemniejszy kolor, nadaje budynkom elegancji.
 

·
Registered
Joined
·
6,162 Posts
Discussion Starter #20
2007.02.03, Okęcie Business Park, Tu też rośnie już żuraw.

Działka jest tak rozległa, że ma swoje znaki drogowe.
 
1 - 20 of 1118 Posts
Top