SkyscraperCity banner

341 - 360 of 1097 Posts

·
Master of Disaster
Joined
·
765 Posts
^^

Tuż obok ogródków działkowych, między lotniskiem a ul. Kinetyczną. Trzy hale magazynowe: jedna 14,5 tys m2, dwie po 6,5 tys. m2.
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
Panowie czy to :
Budowa centrum logistyczno-biurowego „LOTNISKO” oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przy ul. Wirażowej
i to :
Budowa zespołu magazynowo-biurowego, przy ul. Kinetycznej wraz z budową fragmentu sieci wodociągowej od ul. Na Skraju
To ta sama inwestycja czy dwie osobne . Lokalizacja zblizona dlatego pytam .
Czy ta inwestycja na być na tym polu :

Ciekawi mnie kto jest inwestorem , dużo pytań , może ktoś zna odpowiedź :)
 

·
Master of Disaster
Joined
·
765 Posts
^^

Dwie osobne inwestycje. Lokalizacja dobrze trafiona. Inwestycje przy Kinetycznej zajmie teren sąsiadujący bezpośrednio z terenami działkowymi, widocznymi na mapie. Sąsiadować z nim będzie dużo większy zespół LOTNISKO - 5 magazynów + 1 biurowiec. Będzie dokładnie na wschód od tamtych magazynów, dokładnie w miejscu, gdzie postawiłeś krzyżyk na mapie.

Inwestorem przy Kinetycznej jest Prestige House, a przy Wirażowej wydaje mi się, że była to jakaś firma z Płocka, ale nie jestem tego pewny.
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
27,864 Posts
Trzeba być wariatem żeby teraz tam choćby szopę stawiać. Tam nic nie ma, nie ma dróg, gazu, wody, kanalizacji, a prąd po słupach (nie da rady zasilić tak dużych odbiorców).
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
W sumie to do przewidzenia było żę te tereny kiedyś ożyją . Jak się temu uważnie przyjrzeć to poza pewnymi problemami o których wspomnał Bastian lokalizacja na inwestycjębardzo dobra .
Połączenie z AL. Krakowaską i S2 jest . połączenia z Puławską i S2 też jest , połączenia z Wirażową jest lub będzie , połączenie z Lotniskiem . Połączenie z NS i Mokotowem .
Teren wymażony dla duzęj firmy o zasięgu krajowym lub międzynarodowym .
Ceny gruntu penie o 70 % niższe niż gdzie kolwiek we Włochach , terenu pod dostatkiem .Drogi i media pomału zostaną podłączone pewnie na koszt inwestora .
MLP Pruszków II też buduje się na 60 hektarach nieużytków bez mediów , no może dojazd trochę lepszy ale dają rade .Więc może i to się uda bo przecież Kraków też nie od razu został zbydowany . :)
 

·
S2/S8
Joined
·
3,638 Posts
Nie uważam, żeby ul. Kinetyczna stanowiła dobre miejsce dla tego typu inwestycji, gdzie logistyka w postaci częstego transportu autami dostawczymi i ciężarowymui to podstawa. Zarówno na odcinku warszawskim, jak i jaworowskim (wieś w gminie Raszyn) to obraz nędzy i rozpaczy, droga polna z dołami i rozsypanym gdzie niegdzie gruzem. Bliskość S2 jest iluzoryczna, żeby dojechać wygodnie do węzła Krakowska kierowcy będa musieli się przebijać przez Rybie (gęsto zamieszkane osiedle Raszyna), gdzie już pojawiają się protesty mieszkańców, których wąskie uliczki rozjeżdzają auta kombinujące, jak ominąć korek. Inwestor musiałby wyłożyć ok. 10 mln zł na przebudowę ok. 1km tej ulicy, aby uzyskać normalny dobry dojazd do ul. Na Skraju lub drugie tyle chcąc jeszcze mieć asfaltową drogę na wschód, do Wirażowej i cargo.
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
27,864 Posts
W sumie to jedyny dobry dojazd to na wschód do wirażowej by był. Bo na południe to nie ma dobrego dojazdu. Nawet jeśli inwestor zrobi drogę do i za wiaduktem nad S-2 w ciągu Długiej/Złote Łany to kierowcy wpadali by w Baletową która jest klasy droga na wsi między chałupami. Wąska i ciasna przez to, pieszy w każdej chwili może wejść na jezdnię żeby np. do sąsiadki po mąkę skoczyć. A Na Skraju nie nadaje się na ruch ciężarówek. Jest taka sama jak Baletowa. Wąska, biegnie przy domach gdzie w każdej chwili coś ci wyskoczy na jezdnię.
 

·
Registered
Joined
·
259 Posts
^^ Tak to w miejscu Car serwisu przy 1 sierpnia i Zwirki. 1 sierpnia w strone Zwirek jest w tym miejscu strasznie zakorkowana a to juz kolejny kompleks po Business Garden.
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
27,864 Posts
Fajne, mam nadzieję że zrealizują. Zalatuje PBP od GTC. A co do korków to na litość przecież pod nosem jest peron kolejowy. Po co bryką jeździć.
 

·
S2/S8
Joined
·
3,638 Posts
Ładne budynki, choć uczciwiej z ich strony byłoby dodać na jednej wizce przyszłą trasę NS.
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
27,864 Posts
To nie jest potrzebne. Gdyby to miało być osiedle to wtedy by mogli dodać NS, a że tak nie jest to nie ma potrzeby tak robić.
 

·
Registered
Joined
·
3,003 Posts
^^ No właśnie zgodnie z tym co jest napisane na stronie projektanta, kompleks składa się także z części mieszkalnej, więc jak by nie patrzeć jest to osiedle. Zresztą ogólnie to niezbyt ciekawa lokalizacja jeśli chodzi o mieszkanie - z jednej strony Żwirki, z drugiej linia kolejowa z przyszłą trasą NS.
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
27,864 Posts
Faktycznie będą też mieszkania. Ale na tyłach kompleksu więc będą narażone na hałas tylko z NS-ki. Zobaczymy co będzie, może pierdykną wysokie ekrany, może zmienią koncepcje i od torów tylko biura, a może zmienią się normy hałasu i nie trzeba będzie trasy i mieszkań osłaniać
 

·
Expert
Joined
·
3,172 Posts
Tego projektu chyba jeszcze nie było. Wydaje mi się, że to róg Żwirki i Wigury oraz 1 sierpnia:
To jest projekt 'South Park', Hochtiefu - szukaja w tej chwili partnera na JV...

Troche wiecej info:

 
341 - 360 of 1097 Posts
Top