SkyscraperCity Forum banner
61 - 80 of 1292 Posts

·
Robert
Joined
·
10,045 Posts
Geniusze z PPL odkryli ameryke...Podobnie jak PKP maja w rekach kluczowe tereny w miescie i nie potrafia ich wykorzystac, a jak wpadna na oczywisty pomysl to jest wielkie halo. Sarkazm sarkazmem, oby cos z tego wyszlo. W sumie PPL radzi sobie z inwestycjami nieco lepiej niz PKP.
:applause:
pobudzenie zawsze na miejscu.
 

·
International
Joined
·
520 Posts
Projektowane przedszkole przy ulicy Ryżowej i Na Krańcu (dawna Fasolowa)

Widok od ulicy Ryżowej (główne wejście)

Plan Sytuacyjny

-5 oddziałów
-Sala wielofunkcyjna w części 2 kondygnacyjnej
-Sala muzyczna
 

·
Registered
Joined
·
118 Posts
Z okazji przyjścia wiosny zrobiłem w zeszłym tygodniu samochodowo-pieszą wycieczkę po mojej okolicy (Stare Włochy) i postanowiłem udokumentować nowe inwestycje.

Zaczynamy od ul. Kleszczowej i kierujemy się na północ:

1. Kleszczowa 12 (bud. komunalny UD Wlochy) - na ukończeniu2. Kleszczowa/Krańcowa - bud. komunalny3. Krańcowa - Willa Modena4. Pana Tadeusza - Wille Włochy - wygląda na to, że budowa stoi
5. Pana Tadeusza 14 - apartamenty

6. Cietrzewia - Platan Plaza

7. Popularna/Krańcowa - budynek mieszkalno-usługowy

8. Naukowa - budowa stoi od dłuższego czasu
cdn w następnym poście...
 

·
Registered
Joined
·
118 Posts
Mikołajska 17 - mieszkania
Płużańska - apartamenty
Stawy 12 - wielki blok, który totalnie nie pasuje do charakteru dzielnicyKłosia - Lofty Kasztanowy Park (mam nadzieję, że wyjdą lepiej niż na wizualkach)


Kłosia/Owalna - mieszkaniaStajenna 4 - mieszkania
Drukarzy/Stajenna - mieszkania (ciekawy patent z "zamkowym" murem oddzielającym budynek od torów)
widok od strony torów

widok od ul. StajennejCegielniana/Szczęsna - osiedle Dolcan na terenie Plasomatu (w I etapie ma tam powstać 220 mieszkań, co oznacza dodatkowe 200 samochodów w korku na Popularnej i Dźwigowej :)
panorama

żurawie
 

·
made in Poland
Joined
·
1,139 Posts
Może wiecie co za inwestycja planowana jest na zaznaczonym czerwonym kolorem obszarze ?
Bylem tam jakis czas temu i widziałem ruch na budowie.

Teren zaznaczony na zielono ?
Czy są jakieś plany odnośnie tego miejsca ?

mapka:
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,641 Posts
Zastanawiam się czy nie warto założyć nowego tematu:


Ogromne biurowe miasto powstanie obok Okęcia
Michał Wojtczuk
2009-11-30, ostatnia aktualizacja 2009-11-29 22:09

Kompleksy biurowców, sklepy, hale wystawowe i konferencyjne - to wszystko ma powstać tuż obok lotniska Okęcie za gigantyczną sumę 10 mld zł. Port lotniczy ogłosił konkurs architektoniczny na plan zagospodarowania terenu.


Chodzi o prawie dziesięć hektarów położonych wewnątrz pętli, jaką zataczają jezdnie południowego odcinka al. Żwirki i Wigury. Dziś stoi tam hotel Courtyard by Marriott i kilka małych budynków otoczonych przez parkingi i chaszcze. Według obliczeń Państwowych Portów Lotniczych zmieszczą się tu budynki o łącznej powierzchni nawet ćwierć miliona metrów kwadratowych - tyle co dwa Pałace Kultury albo pięć Galerii Mokotów. Jednym z największych atutów tego terenu jest dobra komunikacja z centrum miasta. Dziś dojechać tam można co prawda tylko korkującą się co i rusz al. Żwirki i Wigury, ale pod ziemią jest już gotowa stacja kolejowa, która do września 2011 r. ma zostać połączona schowanymi w tunelu torami kolejowymi ze stacją PKP Służewiec. Gdy powstanie to połączenie spod lotniska do Dworca Centralnego będzie można dojechać w 20 minut.

W sobotę prezes PPL Michał Marzec ogłosił wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich konkurs na opracowanie planu zagospodarowania tej działki.

Architekci mają za zadanie zaprojektować zabudowę dziesięciohektarowego terenu tak, jakby była to część miasta. Polecono im, by pomiędzy nowymi budynkami wytyczyli układ placów i ulic w oprawie zieleni. Mają je uzupełnić elementami małej architektury, i oświetleniem oraz układem ścieżek rowerowych. Kolejnym zadaniem jest uporządkowanie przestrzeni przed terminalami lotniczymi. W warunkach konkursu zapisano, że kompleks ma mieć mieszaną strukturę funkcjonalną, tzn. nie może być np. ogromnym parkiem biurowym. W tym miejscu mają powstać także np. sklepy, hale wystawowo-konferencyjne. Ale nie domy mieszkalne - wyklucza to studium zagospodarowania miasta.

Architekci mają ponadto wskazać miejsca, w których będzie można ulokować budynki dominanty, widoczne zarówno z bliska, jak i z ulic dojazdowych do lotniska. Będzie to wymagało specyficznego ukształtowania zabudowy, bo w tym rejonie nie ma mowy o postawieniu budynków wyższych niż 20 metrów - wyklucza to studium i przepisy lotnicze. Uczestnicy konkursu mają projektować zabudowę tak, by zachować jak najwięcej istniejącej zieleni. Mają też zaproponować pomysł na poprawę warunków dla komunikacji samochodowej, w tym parkowania. PPL zastrzega, że na potrzeby lotniska Okęcie niezbędne jest ok. 9 tys. miejsc parkingowych, a jeżeli rzeczywiście nowe budynki miałyby mieścić aż ćwierć miliona metrów kwadratowych powierzchni usługowych, to do ich obsługi potrzebne byłoby kolejne 5 tys. miejsc. Architekci muszą wymyślić, gdzie je wszystkie zmieścić.

Na biura w takiej lokalizacji niewątpliwie znajdą się chętni, czego dowodem są powstałe tuż obok Okęcia, od strony ul. 17 Stycznia biurowce Nothus i Zephyrus, które mają komplet najemców. Także na świecie parki biznesowe położone obok lotnisk cieszą się dużą popularnością. Zazwyczaj jest do nich bardzo dobry dojazd, a czynsze są niższe. To ważne dla dużych firm, które zatrudniają dużo osób i potrzebują dużo powierzchni. Dlatego w biurowcach wokół londyńskiego lotniska Heathrow ulokowały się na przykład takie koncerny jak Coca-Cola i Heinz.

Według szacunków Państwowych Portów Lotniczych budowa wszystkich obiektów może kosztować nawet 10 mld zł, dlatego inwestycję tę chcą realizować dobierając sobie na partnerów prywatne firmy. Zabudowa 10-hektarowego terenu miałaby się odbywać etapami, cały kompleks miałby być gotowy nie wcześniej niż po dekadzie. PPL optymistycznie szacuje, że pierwsze prace mogłyby zacząć się już w 2011 r.

Architekci mają czas na zgłaszanie się do konkursu do 29 grudnia, termin na składanie prac upływa w marcu 2010 r. To drugi konkurs organizowany ostatnio przez PPL z SARP-em - w kwietniu rozstrzygnięto postępowanie na zaprojektowanie nowego hotelu nad parkingiem przy budynku Terminalu 2. Zwyciężyła pracownia JEMS Architekci, hotel ma być gotowy przed piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012 r.


http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7311770,Ogromne_biurowe_miasto_powstanie_obok_Okecia.html
 

·
Moderator
POLSKI BLYAT
Joined
·
30,575 Posts
Warto, bo to przesądzone. Słyszałem już, że są nawet konkretni zainteresowani.
 

·
Quasimodo
Joined
·
4,669 Posts
W przyszłym roku przy ul. Ryżowej, tuż obok Fortu Włochy, zacznie się budowa przedszkola. Wewnątrz fortu ma powstać boisko piłkarskie, a w dalekich planach władze dzielnicy mają jeszcze adaptację koszar na cele kulturalne oraz budowę obok wału fortu hali sportowej z basenem

- Dwa lata temu w forcie była dżungla i śmietnik. Dziś jeszcze wciąż dużo brakuje mu do takiego stanu, w jakim chcielibyśmy go oglądać, ale zrobiliśmy pierwszy krok i będą następne - mówi Michał Wąsowicz, burmistrz Włoch. Jego dzielnica wydała w tym roku 800 tys. zł m.in. na oczyszczenie fosy fortecznej i wycięcie klonów rozsadzających korzeniami skarpę. Odbudowano także cztery kanały wentylacyjne do kazamat dawnych koszar - pierwszy krok do ich adaptacji na cele kulturalne. - To dziś dość surowy obiekt, wymaga włożenia sporych kwot - przyznaje burmistrz Wąsowicz.

Na razie dzielnica wygospodarowała na prace w forcie 2 mln zł, kolejne pieniądze mają pojawić się w budżetach w następnych latach. Urzędnicy liczą też, że uda się im zdobyć fundusze unijne. Renowacja fortu ma potrwać do 2014 r.

- Ale już w przyszłym roku na dziedzińcu fortu zbudujemy pełnowymiarowe boisko piłkarskie z trawiastą nawierzchnią, odwodnieniem i oświetleniem - zapowiada Zbigniew Wieczorek, naczelnik dzielnicowego wydziału inwestycji. Do boiska będzie można dojść poprzez korytarz bramny w budynku koszar, który zostanie pieczołowicie wyremontowany. W ramach remontu wyeksponowana zostanie oryginalna kolorystyka ścian, pochodząca od barwy rosyjskiej flagi (fort został zbudowany za czasów carskich jako rosyjska twierdza), odtworzony zostanie historyczny bruk i stalowe skrzydła bramy.

W dalszej przyszłości na dziedzińcu mają powstać jeszcze korty tenisowe. Obiekty sportowe - hala i basen - planowane są także na zewnątrz fortu, pomiędzy jego wałami a ul. Ryżową. Ich szacowany koszt to 32 mln zł.

- Ze względu na sytuację finansową miasta nie możemy sobie pozwolić teraz na tę inwestycję. Poczeka na lepsze czasy - mówi burmistrz Wąsowicz. Dodaje jednak, że dzielnica już teraz zabiera się do budowy obok hali sportowej parterowego pięciooddziałowego przedszkola. Został już ogłoszony przetarg, budowa ma się zacząć na wiosnę, a pierwsze dzieci będą tam chodzić we wrześniu 2011 r. Pomiędzy budynkiem przedszkola a skarpą wału fortecznego zostanie urządzony ogród dla przedszkolaków.
źródło: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7368717,Powstana_nowe_inwestycje_obok_Fortu_Wlochy.html
 

·
Registered
Joined
·
7,269 Posts
W Warszawie powstanie ekologiczny park biznesowy

Firma SwedeCenter, deweloper należący do grupy Inter IKEA, wybuduje pierwszy w Polsce ekologiczny park biznesowy – Business Garden. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu została firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.

Park biznesowy Business Garden oprócz głównej funkcji biurowej łączyć będzie funkcje hotelowo-konferencyjne oraz handlowo-usługowe. Projekt zlokalizowany jest w odległości 2 km od lotniska i 5 km od centrum Warszawy, u zbiegu ulic Żwirki i Wigury, 1 Sierpnia oraz Iłżeckiej.

Business Garden powstanie na działce o powierzchni 6 ha, z czego tylko 40% zostanie zabudowane. Na pozostałych 60% powierzchni zaprojektowano ogród. Kompleks będzie oferował docelowo 90000 mkw. powierzchni komercyjnej. W pierwszej kolejności inwestor wybuduje dwa z siedmiu docelowo planowanych obiektów: budynek hotelowo-konferencyjno-biurowy o powierzchni 14000 mkw. oraz budynek biurowy o powierzchni 17300 mkw. (jednak w przypadku dużego zainteresowania ze strony potencjalnych najemców inwestor nie wyklucza wybudowania całości projektu w jednym czasie). Budowa pierwszego etapu kompleksu rozpocznie się w kwietniu br., a jego zakończenie planowane jest pod koniec 2011 r.

Projekt kompleksu przygotowała pracownia JSK Architekci.

Obiekt będzie pierwszym w Polsce „zielonym” parkiem biznesowym spełniającym wszystkie istotne kryteria ekologiczne. Firma SwedeCenter zamierza ubiegać się o specjalny certyfikat LEED, który potwierdzi status ekologiczny obiektu. Celem LEED jest promowanie kompleksowego podejścia do zachowania równowagi ekologicznej poprzez spełnienie wymogów dotyczących m.in. lokalizacji, zarządzania wodą, wykorzystania energii, zastosowanych materiałów, gospodarowania odpadami czy innowacyjności projektowej. 

·
Registered
Joined
·
4,059 Posts
W Warszawie powstanie ekologiczny park biznesowy

Firma SwedeCenter, deweloper należący do grupy Inter IKEA, wybuduje pierwszy w Polsce ekologiczny park biznesowy – Business Garden. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu została firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.

Park biznesowy Business Garden oprócz głównej funkcji biurowej łączyć będzie funkcje hotelowo-konferencyjne oraz handlowo-usługowe. Projekt zlokalizowany jest w odległości 2 km od lotniska i 5 km od centrum Warszawy, u zbiegu ulic Żwirki i Wigury, 1 Sierpnia oraz Iłżeckiej.

Business Garden powstanie na działce o powierzchni 6 ha, z czego tylko 40% zostanie zabudowane. Na pozostałych 60% powierzchni zaprojektowano ogród. Kompleks będzie oferował docelowo 90000 mkw. powierzchni komercyjnej. W pierwszej kolejności inwestor wybuduje dwa z siedmiu docelowo planowanych obiektów: budynek hotelowo-konferencyjno-biurowy o powierzchni 14000 mkw. oraz budynek biurowy o powierzchni 17300 mkw. (jednak w przypadku dużego zainteresowania ze strony potencjalnych najemców inwestor nie wyklucza wybudowania całości projektu w jednym czasie). Budowa pierwszego etapu kompleksu rozpocznie się w kwietniu br., a jego zakończenie planowane jest pod koniec 2011 r.

Projekt kompleksu przygotowała pracownia JSK Architekci.

Obiekt będzie pierwszym w Polsce „zielonym” parkiem biznesowym spełniającym wszystkie istotne kryteria ekologiczne. Firma SwedeCenter zamierza ubiegać się o specjalny certyfikat LEED, który potwierdzi status ekologiczny obiektu. Celem LEED jest promowanie kompleksowego podejścia do zachowania równowagi ekologicznej poprzez spełnienie wymogów dotyczących m.in. lokalizacji, zarządzania wodą, wykorzystania energii, zastosowanych materiałów, gospodarowania odpadami czy innowacyjności projektowej.
Świetne wieści, ciekawy który postawią pierwszy-mam nadzieję że ten na skrzyżowaniu ŻiW i 1 sierpnia.
 

·
Registered
Joined
·
312 Posts
A jak tam z komunikacja? Zeby nie bylo tak, ze buduja eko-biurowce, a ci, ktorzy w nich pracuja beda tam dojezdzali terenowkami:bash:
Architektura spoko:cheers:
EDIT: Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie: czy bylby to pierwszy warszawski biurowiec z tym certyfikatem LEED?
 
61 - 80 of 1292 Posts
Top