SkyscraperCity banner

1 - 20 of 29 Posts

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #1
Kolejny wielki park biurowy rośnie przy Żwirki i Wigury

Nawet 200 tys. m kw. biur może powstać u zbiegu Żwirki i Wigury i 1 Sierpnia. Dopiero co uroczyście oddano do użytku pierwsze biura kompleksu Business Garden, a w toku są już prace nad drugą inwestycją

Business Garden to na razie dwa budynki: hotel oraz biurowiec oferujący 17,5 tys. m kw. biur. Ale docelowo budynków ma być siedem, oferujących w sumie 75 tys. m kw. biur.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania najemców. Budynek biurowy na tyłach jest wynajęty w całości, budynek z hotelem - w 85 proc. Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę kolejnych budynków - mówił podczas ubiegłotygodniowej uroczystości oddania do użytku pierwszej fazy kompleksu Roger Andersson z firmy SwedeCenter.

Kolejne biura mają powstać na przeciwległym narożniku ulic Żwirki i Wigury oraz 1 Sierpnia. Firma Hochtief Development Poland rozpoczęła już wyburzenia znajdujących się w tym miejscu samochodowych salonów sprzedaży. - Ale nie będziemy się z tym spieszyć, dopóki nie zakończą się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę naszej nowej inwestycji. Dlatego jeszcze co najmniej do końca roku będzie działać pawilon z salonem Fiata. Przewidujemy, że budowę pierwszego etapu naszego projektu rozpoczniemy jesienią 2014 r. Mamy już warunki zabudowy. To będzie bardzo nowoczesny i efektywny biurowiec - mówi Piotr Stark, członek Zarządu z Hochtief Development Poland.

Sześciopiętrowy budynek projektują architekci z pracowni Epstein. Będzie zbudowany na planie litery X. - Taki kształt budynku zapewni optymalne doświetlenie biur. W budynku będzie ich ok. 35 tys. m kw. - mówi Stark.- Oprócz tego w kompleksie planujemy do 2 tys. m kw. handlu i usług, nie będzie to obiekt wielkopowierzchniowy. W rejonie skrzyżowania ulic 1 Sierpnia ze Żwirki i Wigury oprócz naszego kompleksu działa już przecież zespół biurowców Wiśniowy Business Park i siedziba banku Pekao SA - nawiasem mówiąc, również nasz projekt - rozrasta się także kompleks Business Garden. Wkrótce w tej okolicy będzie pracować ok. 20 tys. ludzi, którzy potrzebują miejsca na zakupy - podlicza. Biorąc pod uwagę powstające i planowane biurowce, w rejonie tego skrzyżowania może powstać ok. 200 tys. m kw. biur - to więcej, niż dziś oferuje cała prawobrzeżna Warszawa.

Kompleks Hochtiefu ma roboczą nazwę South Park. Oprócz biurowca w zachodniej części działki może powstać jeszcze budynek mieszkalny. - Tu nie mamy jeszcze jasno zdefiniowanych planów. Być może postawimy budynek o funkcji aparthotelu lub z mieszkaniami na wynajem. Ale nastąpi to w dalszej fazie rozbudowy kompleksu South Park - mówi Piotr Stark.

Pierwszy etap projektu South Park zostanie oddany w połowie 2016 r.


http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,34862,14253284.html?i=1
 

·
Registered
Joined
·
134 Posts
Przypomnę, że przy okazji znika na zawsze wiekopomne dzieło myśli modernistycznej: Carserwis - dawny Polmozbyt. Dzieło, które swoją klasą przywodzi na myśl takie wybitne przykłady wiekopomnych dzieł naśladowców mistrza Corbu, jak dworzec w Lesznie, którego przebudowa w innym wątku do łez doprowadzała miłośników prostych geometrycznych brył. A tu mamy, ten sam pudlistyczno-akwarystyczny styl, w dodatku dużo większe to, szersze i mimo osłonięcia panelami oryginalna substancja jest jak najbardziej do uratowania.A dodajmy, że wraz z nim zginie wspaniała modernistyczna przestrzeń, dzięki której mieszkańcy okolicznych bloków mogli podziwiać ze swoich okien dalekie widoki i cieszyć się widokiem słońca o każdej porze roku. Uważam więc, że skoro Carserwis to, jak wykazałem, wcielona idea przyjaznego człowiekowi pracującemu corbusierystycznego miasta, należy go bronić, aby przyszłe pokolenia mogły podziwiać genialną myśl architektoniczną i urbanistyczną XX wieku. ;)

----------

A tak na poważnie, mam nadzieję, że przy budowie kompleksu biurowego uda się zrobić zejście na peron stacji Żwirki i Wigury od strony 1 Sierpnia. Bo na razie jest zejście tylko od strony Rakowca.
 

·
Registered
Joined
·
134 Posts
A mnie jest bliski dlatego, że jestem posiadaczem mieszkania w następnym bloku za tą deską, co wystaje za nim na zdjęciu. ;)

Generalnie dla mnie to jest upiór - ogromna zmarnowana przestrzeń gdzie, idąc na przystanek, nie mogę nawet uświadczyć choćby kiosku, gdzie mógłbym kupić bilet. Nie wiem niestety, czy gdy powstaną biurowce, to cokolwiek dla ludzi, choćby mały sklepik, kiosk, czy cokolwiek w tym stylu tu powstanie.

I nie potrafię odczytać do końca tej wizki, jeżeli chodzi o kierunki świata. Chodnik po drugiej stronie 1 Sierpnia, gdzie znajduje się obecnie gospodarstwo i szkółki drzew - raczej mało realny. I szczerze mówiąc nie byłbym zwolennikiem likwidacji tego całkiem uroczego skansenu. ;)
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
27,864 Posts
Śmieszna nazwa, a wygląd nie jest jakiś super, jedynie ten łącznik jest ciekawy, no i forma X, zawsze to urozmaicenie wśród biurowych kloców. Swoją drogą to te skrzyżowanie będzie taką odnogą służewca.
 

·
Registered
Joined
·
3,116 Posts
Patrzę South Park, wchodzę z ciekawości, a tu Stark, tylko czemu napisali Piotr, a nie Tony, i dlaczego on buduje kompleks dla X-Men, a nie swoją Stark Tower :dunno:
 

·
Redsigert User
Joined
·
11,942 Posts
Faktycznie szkoda tego carserwisu bardzo przyjemny budynek, na szczęście te nowe biurowce też będą "pudełkowate i akwarystyczne".
 

·
evertonfans
Joined
·
3,079 Posts
Budowa zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i biurowej w rejonie skrzyżowania ulic 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury

Warszawa, dnia 29.01.14r.

OŚ-IV-UII.6220.81.2013.MRA
Nr pisma w sprawie 47

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235, z późn. zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267), zawiadamiam o przekazaniu wraz z aktami sprawy odwołania Stowarzyszenia Ekologicznego Światowid od decyzji Prezydenta m.st. Warszawy Nr 1038/OŚ/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. znak OŚ-IV-UII.6220.81.2013.MRA, o środowiskowych uwarunkowaniach, stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i biurowej, z pasażem handlowo-usługowym wraz z zespołem garaży podziemnych, na dz. ew. nr 35/1, 35/2, 35/3, 35/4 (obręb 2-04-01), w rejonie skrzyżowania ulic 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie.
Strony mogą zapoznawać się z kopią dokumentacji sprawy w siedzibie Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy, Plac Starynkiewicza 7/9, pok. 414, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

Z up. Prezydenta m.st. Warszawy
Jacek Lolo
Naczelnik
Wydziału Uzgodnień Inwestycyjnych
i Ochrony Powietrza Biura Ochrony Środowiska
link do zawiadomienia: http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/OS/postepowania/srodowiskowe/wszczete/2014/Budowa_zespolu_zabudowy_mieszkaniowej_wielorodzinnej_i_biurowej_w_rejonie_skrzyzowania_ulic_1_Sierpn.htm
 

·
evertonfans
Joined
·
3,079 Posts
Budowa zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i biurowej w rejonie skrzyżowania ulic 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury

Warszawa, dnia 13.03.2014r.

OŚ-IV-UII.6220.81.2013.MRA
Nr pisma w sprawie 52

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235, z późn. zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267), zawiadamiam, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie postanowieniem z dnia 4 marca 2014 r. znak KOC/330/Oś/14 stwierdziło niedopuszczalność odwołania Stowarzyszenia Ekologicznego Światowid od decyzji Prezydenta m.st. Warszawy Nr 1038/OŚ/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. znak OŚ-IV-UII.6220.81.2013.MRA, o środowiskowych uwarunkowaniach, stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i biurowej, z pasażem handlowo-usługowym wraz z zespołem garaży podziemnych, na dz. ew. nr 35/1, 35/2, 35/3, 35/4 (obręb 2-04-01), w rejonie skrzyżowania ulic 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.
Strony mogą zapoznawać się z ww. postanowieniem w siedzibie Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, Plac Starynkiewicza 7/9, pok. 414, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

Z up. Prezydenta m.st. Warszawy
Jacek Lolo
Naczelnik
Wydziału Uzgodnień Inwestycyjnych
i Ochrony Powietrza Biura Ochrony Środowiska
link do zawiadomienia: http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/OS/postepowania/srodowiskowe/wszczete/2014/Budowa_zespolu_zabudowy_mieszkaniowej_wielorodzinnej_i_biurowej_w_rejonie_skrzyzowania_ulic_1_Sierpn.htm
 

·
evertonfans
Joined
·
3,079 Posts
Budowa zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i biurowej w rejonie skrzyżowania ulic 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury

Warszawa, dnia 08.05.2014r.

OŚ-IV-UII.6220.81.2013.MRA
Nr pisma w sprawie 56

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235, z późn. zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267), zawiadamiam, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie postanowieniem z dnia 29 kwietnia 2014 r. znak KOC/6551/Oś/13 stwierdziło niedopuszczalność zażalenia Stowarzyszenia Zieloni Rzeczypospolitej Polskiej na postanowienie Prezydenta m.st. Warszawy Nr 240/OŚ/2013 z dnia 4 września 2013 r. znak OŚ-IV-UII.6220.81.2013.MRA o odstąpieniu od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i biurowej, z pasażem handlowo-usługowym wraz z zespołem garaży podziemnych, na dz. ew. nr 35/1, 35/2, 35/3, 35/4 (obręb 2-04-01), w rejonie skrzyżowania ulic 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.
Strony mogą zapoznawać się z postanowieniem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie w siedzibie Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, Plac Starynkiewicza 7/9, pok. 414, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

Z up. Prezydenta m.st. Warszawy
Jacek Lolo
Naczelnik
Wydziału Uzgodnień Inwestycyjnych
i Ochrony Powietrza Biura Ochrony Środowiska
link do zawiadomienia: http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/OS/postepowania/srodowiskowe/wszczete/2014/Budowa_zespolu_zabudowy_mieszkaniowej_wielorodzinnej_i_biurowej_w_rejonie_skrzyzowania_ulic_1_Sierpn.htm
 
1 - 20 of 29 Posts
Top