SkyscraperCity banner
1 - 7 of 7 Posts

·
un lublinese a milano
1,332 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Cinque Terre to 5 uroczych miasteczek: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso al Mare połozonych nad Riwierą Liguryjską. Dla miłośników trekkingu, natury, architektury i wina to wymarzone miejsce.
Miasteczka te w 1997r zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.
Do wyboru jest kilka szlaków zależnie od trudności, biegnących przez Park Narodowy bogaty w unikatową przyrodę, miasteczka, urwiska, doliny i góry.
Ostatnio miejsca te są bardzo 'trendy' ale są tego jak najbadziej warte.

Z Mediolanu lub Genui najlepiej dostać sie autostradą A12 lub pociągiem.

My zatrzymaliśmy się w Manaroli.

Widok z hotelu:

i widok od strony morza

Główna ulica miasta:

Manarola wieczorową porą

a że było przed Wielkanocą:

a tak to wyglądało jeszcze 40 lat temu

tutaj zaczynamy ścieżkę w kierunku Cornigla

ścieżka biegnie wzduż wybrzeża:

Na horyzoncie nasz cel:

miejscowa flora

idziemy coraz wyżej

i jesteśmy w Corniglia

szlak prowadzi przez środek miasteczka

Corniglia leży 100m n.p.m

pijemy miejscowe wino.
Papież w 'doborowym' towarzystwie

towarzyszy nam 'miejscowy'

później podziwiamy panoramę

to są typowe pola uprawne tych okolic

tutaj miasteczko w całości, niestety pod słońce

idziemy w stronę Vernaza, mijając takie okolice:

i docieramy do Vernazza, ale o tym n następnej częsci

·
Registered
115 Posts
Piękna miejscowość - super klimacik chyba wszystkich zatkało bo nikt nic nie pisze :) a ja też niedawno między 7 a 23 maja byłem we Włoszech, niedługo może też zrobie swoją fotorelacje jeśli są chętni przede wszystkim z Rzymu i okolic :)

·
We Built This City
1,557 Posts
A ja też niedawno między 7 a 23 maja byłem we Włoszech, niedługo może też zrobie swoją fotorelacje jeśli są chętni przede wszystkim z Rzymu i okolic :)
Chętni na oglądanie pięknego Rzymu zawsze się znajdą ;) A więc zapodawaj wszystko co masz :p

·
Registered
115 Posts
Co do tego wątku o Linguri jeśli masz jeszcze jakieś zdjęcia z tej pięknej miejscowości to czekam na więcej.

Chętni na oglądanie pięknego Rzymu zawsze się znajdą ;) A więc zapodawaj wszystko co masz :p
Postaram sie jutro cos wybrać bo zdjęć zrobiłem chyba 2,5tyś :)

·
un lublinese a milano
1,332 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Fotografia fantastica! Wpisuje Cinque Terre do listy "tu chcialbym zyc"... tylko, czy mi nie brakuje tam juz miejsca?!

Grazie :) A miejsca rzeczywiscie malo. Domy zostaly wybudowane gesto na malej powierzchni. Nawet stacja kolejowa jest czesciowo w tunelu (wieksza czesc linii kolejowej biegnie w tunelu).
A miejsce do zycia bardzo przyjemne :)

1 - 7 of 7 Posts