SkyscraperCity Forum banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Ślązak tu i tam
Joined
·
2,158 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Włoszczowa - któż nie zna tej miejscowości. We Włoszczowie (tak brzmi poprawna forma, proszę nie pisać we Włoszczowej) trwa budowa nowej siedziby sądu i prokuratury. Zdjęcia z 10-go maja 2008.

 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
Jak na 10 tys. miasto to nawet pokaźny ten sąd.
 

·
sober-absent-minded
Joined
·
2,810 Posts


Włoszczowa: Sąd i Prokuratura w nowym budynkuWe Włoszczowie odbędzie się dziś uroczyste oddanie do użytku nowego gmachu Sądu Rejonowego, oraz Prokuratury Rejonowej. Nowa, imponująca siedziba Wymiaru Sprawiedliwości spełnia wszelkie wymagane standardy i podnosi rangę powiatu - stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce starosta włoszczowski, Ryszard Maciejczyk.

W Sądzie Rejonowym są wydziały: karny, cywilny, spraw rodziny i nieletnich, a także wydział ksiąg wieczystych. Działkę pod siedzibę sądu i prokuratury przekazała gmina - powiedział Ryszard Maciejczyk. Instytucje znajdują się przy ulicy Kusocińskiego 11.

Uroczyste otwarcie i poświęcenie gmachu sądu rejonowego i prokuratury rozpocznie się o 14.00. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości.

źródło
 

·
perfidus acutus
Joined
·
46,095 Posts
^^niech zgadnę, że uroczystość uświetni swoją obecnością, znany z zamiłowania do tego typu uroczystości, Przemysław Edgar Peron Gosiewski we własnej osobie;)

co do samego budynku, to przypomina najlepsze modele szkół z czasów PRL. i jest to komplement, a nie przytyk. jedyne, co budzi wątpliwość to ta loggia nad gł. wejściem...chyba okna byłyby lepsze.
 

·
Registered
Joined
·
7,302 Posts
Każde polskie miasto chciałoby mieć takie lobby polityczne... Nie rozumiem ludzi, którzy się śmieją z Włoszczowej. Dla mnie to przykład przywiązania polityka do miasta. A sam projekt niezły. Szkoda, że obecnie wstrzymano wszystkie nowe inwestycje w sądownictwie...
 
1 - 11 of 11 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top