SkyscraperCity banner
1 - 20 of 64 Posts

·
Registered
257 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zdjęcia z 2 maja. Jak w tytule Śródmieście Wałbrzycha. Co tu opisywać; losy miasta powszechnie znane jak i sytuacja gospodarczo-społeczna. Szczególnie ta druga dziedzina widoczna jak i namacalna :D

ul. Konopnickiej:

Modernistyczny Dom Towarowy

Banki

Plac Magistracki:

UM

Rynek

Pałac rodziny Albertich, obecnie muzeum

Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Św.Zbawiciela

Gimnazjum nr 1

Kościół Aniołów Stróżów

Pałac (Zamek) Czettritzów

Pl. Grunwaldzki

ZUS

I na koniec troche nowej architektury :D

·
Registered
14,636 Posts
Ładne fotki, ale oprócz takich zadbanych miejsc, w centrum Wałbrzycha starszy też dużo slumsów (zresztą jest to problem ogólnopolski, nie tylko wałbrzyski).

Muszę powiedzieć, ze jestem pozytywnie zaskoczony zmianami w Wałbrzychu...

·
Я.
6,309 Posts
Wałbrzych jest strasznie dziwnym miastem. Przede wszystkim to jest megadługa ulicówa, przez którą jedzie się godzine:D a centrum jest gdzies pod koniec:D
Z tych zdjęc widze, ze zmiany idą ku lepszemu, i to dość szybko - jeszcze rok temu w maju (gdy byłem ostatnio w WB) większosć z tych wyremontowanych budynków była w strasznym stanie, a odczyszczony był tylko ryneczek..
Mam nadzieje,ze dzieki tym wszystkim inwestycjom Wałbrzych szybko stanie spowrotem na nogi..

·
Registered
598 Posts
ŁAdnie, wygląda jakbym grał w grę komputerową z epoki średniowiecza.Gdzie to miasto było w czasie II Wojny Światowej ??

Jak będę duży i bogaty gdz juz wyremontują resztę kamienic to sobie odwiedzę Wałbrzych

·
Registered
3,268 Posts
piękna smukła wieża tego kościoła no i ładne co niektóre budynki. Najważniejsze że jest baza miejska nad którą można popracować żeby w przyszłości miasto miało swój klimat. To dotyczy też innych dużych dolnośląskich miast jak Świdnica czy Legnica.

·
Fluorescent Adolescent
3,190 Posts
widziałem Wałbrzych dwukrotnie tej zimy..jak dla mnie robi starsznie przygnębiające wrażenie..większa część miasta to slumsy..za to miasto jest fajnie położone, w wąskiej dolinie ze stromymi zboczami, znajomy sie zastanawiał czy to hałdy czasem nie są..czad!

·
the city
3,182 Posts
przejezdzajac tranzytem przez miasto faktycznie mozna odniesc przygnebiajace wrazenie.niekonczaca sie dluga ulica zabudowana w maksymalnie chaotyczny sposob (zniszczone kamienice,wymarle fabryki,architektura lat 70-tych oraz ta bardziej wspolczesna - hipermarkety,stacje benzynowe ) ,slowem jeden wielki chaos.jesli jednak skreci sie z trasy tranzytowej mozna natrafic na ciekawe miejsca,co widac tez na tych zdjeciach

·
Registered
257 Posts
Discussion Starter · #12 ·
hif said:
widziałem Wałbrzych dwukrotnie tej zimy..jak dla mnie robi starsznie przygnębiające wrażenie..większa część miasta to slumsy..za to miasto jest fajnie położone, w wąskiej dolinie ze stromymi zboczami, znajomy sie zastanawiał czy to hałdy czasem nie są..czad!
Zależy gdzie sie pojedzie...Będąc w Śródmiesciu, a szczególnie w rynku czuć wrażenie "zachodu". Wąskie uliczki, stosunkowo wysokie kamienice, zadbany plac, brak bloku śródrynkowego, gwarno, tłoczno i wesoło; wszystko to sie sklada na pozytywny klimat, szkoda że jest tak tylko w rynku i szkoda ze nie jeżdzą już po nim, jak i w całym centum tramwaje[...] Co innego jest na Sobęcinie, tam już czuć nienawiść do Balcerowicza :D

·
Registered
166 Posts
kurde nie byłem w Wałbrzychu i jestem w lekkim szoku. Myslałem,ze wygląda gorzej! Miasto jest bardzo ładne,zwłaszcza starówka.

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Wałbrzych to chyba jedno z dziwniejszych miast w tej częsci Europy. W sumie to jest zlepek różnych osiedli i miasteczek a przynajmniej tak to wygląda. Niewątpliwa zaletą miasta jest świetne położenie na wzgórzach czego np. brakuje mi bardzo we Wrocławiu. Niestety zaniedbanie miasta jest duże mimo tego cos sie tam dzieje(chociażby fabryka Toyoty):).

·
Registered
815 Posts
raul said:
Wałbrzych to chyba jedno z dziwniejszych miast w tej częsci Europy. W sumie to jest zlepek różnych osiedli i miasteczek a przynajmniej tak to wygląda.
no własnie, wałbrzych zawsze mnie "pociagał" właśnie z tego powodu, że na mapie wygląda całkiem inaczej niż pozostałe polskie miasta, jesli ktoś nic nie wie o wałbrzychu to patrzac na mapę możnaby sobie wyobrazić że jest to zlepek górskich kurortów poprzecinanych lasami i górkami,
a stare miasto w Wałbrzychu zawsze kojarzyło mi się z Zamościem, nie mówię tu o architekturze(!) ale o jego wielkości i położeniu względem reszty miasta

·
d. marian1989
2,242 Posts
Bardzo potrzebna była ta fotorelacja! Obala wiele stereotypów o tym mieście, dużo gorzej je sobie wyobrażałem, a tutaj widzę, że calkiem nono, europejsko można powiedzie :). Widac, że za niemca było dużym ośrodkiem gospodarczym.
Dzięki :cheers:

·
Registered
287 Posts
fajne miasto !
tak szczerze powiedziawszy myslalem, ze z miastem jest gorzej ( niz na zdjeciach ) , moze rzeczywiscie cos sie zmienia i idzie ku lepszemu.
ten dom towarowy i wieza koscielna sa swietne!

·
Registered
14,636 Posts
W Wałbrzychu jest sporo takich budynków, jak ten z tego zdjecia, które pilnie potrzebują remontów:

Niestety faktem jest też, straszny bałagan architektoniczny w tych "nowszych dzielnicach":

1 - 20 of 64 Posts