SkyscraperCity banner

801 - 820 of 823 Posts

·
Registered
Joined
·
126 Posts
Newsy ze Szczawna

Pozytywna informacja z frontu robót drogowych: w Szczawnie-Zdroju dobiega końca jedna z ważniejszych w tym roku inwestycji. Kolejne są w toku, a od czwartku 21 listopada zamyka się jedna z ulic!


Wylana jest już druga warstwa asfaltu na ulicach Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza - jedna z ważniejszych w tym roku inwestycji drogowych zmierza do finału. Kompleksowa modernizacja ul. Sienkiewicza i Chopina w Szczawnie-Zdroju obejmuje całkowitą wymianę nawierzchni drogi i chodnika na odcinku ponad pół kilometra, a także remont kanalizacji sanitarnej. Termin zakończenia prac to 30 listopada.

- Koszt inwestycji to ponad 2,3 mln zł, przypomnę tylko, że gmina uzyskała połowę dofinansowania z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.Tymczasem na kolejnych trzech ulicach uwijają się pomarańczowe kamizelki. To remont ulic: Bukowej, Bohaterów Warszawy i Ofiar Katynia. Jest to jeszcze jedna duża inwestycja drogowa w uzdrowiskowej gminie, na którą samorząd otrzymał wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość prac to 2,8 mln zł, a dofinansowanie wyniesie aż 80 %.Obecnie jest sporo utrudnień w poruszaniu się po Szczawnie, jednak, jak informuje urząd miasta, mieszkańcy przyjmują to ze zrozumieniem, bo tak intensywnych działań związanych z poprawą infrastruktury drogowej nie było w mieście od lat. Dyskutują w związku z remontami o poprawie bezpieczeństwa na szczawieńskich drogach, zastanawiając się na przykład nad instalowaniem progów zwalniających czy utrzymaniem jednego kierunku do momentu oddania obwodnicy Wałbrzycha do użytku.Uwaga: od 21 listopada ulica Bohaterów Warszawy będzie całkowicie zamknięta na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do Placu Wolności. Urząd miasta prosi mieszkańców ulic Bukowej, Lipowej i Słonecznej o dojazd do swoich posesji od ulicy Mickiewicza. Te utrudnienia potrwają do ok. 3-4 grudnia.

https://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/szczawno-zdroj-wazne-zmiany-na-remontowanych-ulicach-foto/cid,22838,a
 

·
Registered
Joined
·
126 Posts
Listopadowy termin ukończenia prac przy remoncie ulicy Garbarskiej nie zostanie dotrzymany. Patrząc na zaawansowanie prac należy spodziewać się ich ukończenia raczej w pierwszym kwartale przyszłego roku.
W ramach zadania przebudowanych zostanie około 150 metrów ulicy (od ul. Mickiewicza do ul. Moniuszki).
- Wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa, a jezdnia z uwagi na ochronę konserwatorską wykonana zostanie z kostki granitowej. Powstaną nowe chodniki, a na przejściu dla pieszych zainstalowany zostanie doświetlacz. Całość uzupełniona będzie o elementy małej architektury - mówi prezydent Roman Szełemej.

Zadanie realizowane jest w ramach programu rewitalizacji Wałbrzycha finansowanego ze środków #EBI.

Pierwotnie mówiło się, że termin zakończenia robót to listopad. Jednak wykonawca natrafia na "niespodzianki" w postaci nie ujętych w dokumentacji instalacji czy też znalezisk. W niektórych przypadkach potrzebna jest zgodna archeologa.
https://www.walbrzyszek.com/garbarska-w-remoncie-47737
 

·
Registered
Joined
·
7,591 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510259457-N-2019 z dnia 29-11-2019 r.
Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu: „Budowa ulicy Długosza w Wałbrzychu”

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o., Świdnica

Cena wybranej oferty/wartość umowy 1788368.53 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
126 Posts
Remonty na Piaskowej

Zbliża się przebudowa trzech ulic na Piaskowej Górze. Wykonawcy już w najbliższych dniach rozpoczną pierwsze prace. Oto szczegóły.

Wykonawcy zaczynają prace

- Na wszystkie trzy zadania mamy już wyłonionych wykonawców, jesteśmy po podpisaniu umów i przekazaniu placów budów - mówi Andrzej Piękny, główny specjalista ds. inwestycji i remontów Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. Działania na trzech placach budów rozpoczną się niemal jednocześnie jeszcze przed rozpoczęciem się zimy.
Przypominamy, że we wrześniu Wałbrzych uzyskał z Ministerstwa Infrastruktury w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie do trzech projektów remontowo-budowlanych. W październiku i listopadzie przeprowadzono postępowania przetargowe, w których wyłoniono firmy wykonawcze.

Są to odpowiednio dla poszczególnych zadań:
- przebudowa ul. Nałkowskiej - Hirszfelda II etap - 0,540 km - realizacja: IX 2019 - VIII 2020 - dofinansowanie z FDS 50%, czyli 2 787 394,00 zł; wyłoniony wykonawca Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc - koszt prac 6 724 382,46 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.

- budowa ul. Długosza - 0,470 km, okres realizacji: XI 2019 - XI 2020 - dofinansowanie z FDS 80%, czyli 1 771 016,07 zł; wyłoniony w przetargu wykonawca Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. ze Świdnicy - koszt prac 1 788 368,53 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.


- i ul. Dunikowskiego - 0,737 km - okres realizacji: IX 2019 - VI 2021 - dofinansowanie z FDS 50%, czyli 4 474 267,00 zł; wyłoniony w przetargu wykonawca Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. ze Świdnicy - koszt prac 7 478 602,75 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.

Co na początek?

- Mieliśmy 11 grudnia spotkanie koordynacyjne z gestorami sieci, które będą przebudowywane podczas przebudowy dróg. W najbliższych dniach rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze, czyli działania rozbiórkowe nawierzchni, wycinka drzew, a także prace podziemne dotyczące przebudowy sieci. Najwięcej prac na ul. Nałkowskiej, Dunikowskiego i na Długosza będą mieć wodociągi, gazownia większość działań ma już za sobą ponieważ wykonała je wcześniej. Energetyka też już wkrótce będzie pracować na ul. Długosza - zaznacza Piękny. Dodatkowo, trwają uzgodnienia dotyczące tymczasowej organizacji ruchu na poszczególnych etapach prac na wszystkich trzech placach budowy. W przyszłym tygodniu powinny już powstać projekty możliwych utrudnień. Sugestie miasta oraz służb dotyczące organizacji ruchu wykonawcy już znają, teraz tworzą w oparciu i nie plany. Ograniczenia, a nawet czasowe wyłączenia nogą wystąpić na ul. Nałkowskiej - Hirszfelda, natomiast przejezdność dla służb ratunkowych ma zostać zachowana w każdym z trzech przypadków.
- Zasadnicze prace na wszystkich trzech placach budowy mogą nastąpić na początku przyszłego roku - dodaje główny specjalista ds. inwestycji i remontów Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. Warto zaznaczyć, że prace na ul. Dunikowskiego zostały podzielone na dwa etapy, pierwsze działania mają obejmować odcinek od ul. Długiej do ul. Miłosza (była Duracza) łącznie ze skrzyżowaniem. Etap drugi, który nastąpi później obejmuje fragment ul. Dunikowskiego od skrzyżowania z ul. Miłosza do ul. Broniewskiego.
źródło walbrzych.dlawas.info
 

·
Registered
Joined
·
126 Posts

·
Registered
Joined
·
126 Posts
W środę 15 stycznia rusza zapowiadana przebudowa jednej z większych ulic na Piaskowej Górze. Jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu?

Na ulicy Dunikowskiego wycięto już drzewa i powieszono informacje o nowej organizacji ruchu obowiązującej od środy 15 stycznia, kiedy to ruszają tam prace. Od poranka tego dnia będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ulicy Długiej i zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na zatokach parkingowych i chodnikach na odcinku od ul. Długiej do wjazdu do garaży. Trzeba będzie znaleźć nowe miejsce dla sporej ilości aut.Przypominamy, że we wrześniu Wałbrzych uzyskał z Ministerstwa Infrastruktury w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie do trzech projektów remontowo-budowlanych. W październiku i listopadzie przeprowadzono postępowania przetargowe, w których wyłoniono firmy wykonawcze.

Są to odpowiednio dla poszczególnych zadań:

- przebudowa ul. Nałkowskiej - Hirszfelda II etap - 0,540 km - realizacja: IX 2019 - VIII 2020 - dofinansowanie z FDS 50%, czyli 2 787 394,00 zł; wyłoniony wykonawca Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc - koszt prac 6 724 382,46 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.

- budowa ul. Długosza - 0,470 km, okres realizacji: XI 2019 - XI 2020 - dofinansowanie z FDS 80%, czyli 1 771 016,07 zł; wyłoniony w przetargu wykonawca Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. ze Świdnicy - koszt prac 1 788 368,53 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.

- i ul. Dunikowskiego - 0,737 km - okres realizacji: IX 2019 - VI 2021 - dofinansowanie z FDS 50%, czyli 4 474 267,00 zł; wyłoniony w przetargu wykonawca Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. ze Świdnicy - koszt prac 7 478 602,75 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.Jak mówił Andrzej Piękny, specjalista ds. inwestycji i remontów Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, prace rozpoczną się od rozbiórki nawierzchni i przebudowy sieci. Najwięcej prac na ul. Nałkowskiej, Dunikowskiego i na Długosza będą mieć wodociągi, gazownia większość działań ma już za sobą, ponieważ wykonała je wcześniej.Prace na ul. Dunikowskiego zostały podzielone na dwa etapy, pierwsze działania mają obejmować odcinek od ul. Długiej do ul. Miłosza (była Duracza) łącznie ze skrzyżowaniem. Etap drugi, który nastąpi później obejmuje fragment ul. Dunikowskiego od skrzyżowania z ul. Miłosza do ul. Broniewskiego.

źródło: walbrzych.dlawas.info
 
801 - 820 of 823 Posts
Top