SkyscraperCity banner

1 - 20 of 97 Posts

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Przebudowa skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Budowlanych

Modernizacja skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Budowlanych była bardzo konieczna. Ulica Budowlanych jest to główne "zagłębie" marketowe Wałcza (Lidl, Kaufland, Media Expert(CH Max)). Dodam, że istnieje tutaj dużo firm (Romet, VNH, Vers, Aqua-Tech, Elektrociepłownia), Budowlanka oraz trzy stacje paliw (Neste, Orlen, Cymes). Ulica Wojska Polskiego jest natomiast przebiegiem DK22 (Gdańsk - Gorzów Wielkopolski). Dotychczasowy charakter tego skrzyżowania był potężnym utrudnieniem dla mieszkańców Wałcza korzystających z usług na ulicy Budowlanych, ciężarówek zasilających powyższe usługi oraz te wypływające z firm, ruchu (tranzytowego) na DK 22. Wyjazd z ulicy Budowlanych wymagał pionierskich umiejętności, a tymczasem drogi, skrzyżowania nie powinny stwarzać takiego zagrożenia. Przebudowy się doczekaliśmy. Hurra :banana:

Zdjęcia (2 lipca 2010)

Zdjęcia (7 lipca)

Zdjęcia (14 lipca)

W taki upał aż się marzy piwko :cheers::

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Modernizacja ulicy Kolejowej

Modernizacja ulicy Kolejowej

Wkrótce dorzucę zakończonej niedawno modernizacji odcinka zaczynającego się na wysokości przejazdu przez tory kolejowe do skrzyżowania z ulicą Bydgoską.

Zdjęcia (2 lipca 2010)

* Fotki budowy z dnia 5 lipca

* Fotki budowy z dnia 7 lipca

* Fotki budowy z dnia 14 lipca

* Wcześniej ukończony odcinek ulicy Kolejowej pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Bydgoską i Południową.

* Ulica Nadjeziorna (na dobrą sprawę jest przedłużeniem ulicy Kolejowej) z lokalną wylotówką na Różewo. Nowy asfalt został położony do miejscowości Przybkowo. Modernizacja ma dla mnie jeden minus. Jadąc latem rowerem do Przybkowa przemieszczamy się w pełnej ekspozycji słonecznej, jest to spowodowane tym, że wycieli wszystkie przydrożne drzewa i jedzie się przez szczere pole. Wszystko ma jednak swoje plusy. Teraz panorama Wałcza z tej drogi jest jeszcze ładniejsza, którą na pewno wrzucę na forum ;)

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
Modernizacja ulicy Zdobywców Wału Pomorskiego

Modernizacja ulicy Zdobywców Wału Pomorskiego

Na odcinku skrzyżowania z 12 Lutego do Osiedla Domkowego przy ulicy Obrońców Westerplatte.

* Wcześniej zmodernizowana droga pieszo rowerowa. Przy zjeździe na COS OPO (Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, w skrócie Bukowina) postawiono znak z oświetleniem na energię słoneczną.

* Obecnie modernizacja dotyczy odcinka od skrzyżowania z 12 Lutego do Osiedla Domkowego przy ulicy Obrońców Westerplatte. Odnawiany jest sam chodnik, wysłużony asfalt stoi w spokoju. Może GDDKiA pokusi się o modernizację nawierzchni, co w sumie obecnie jest mało realne. Cieszmy się, że budują nam nowe chodniki.

Fotki z dnia 5 lipca

·
Registered
777 Posts
Fajne fotki, dobrze zobaczyć zmiany na lepsze.Do Wałcza wracam zawsze z sentymentem :).Teraz wiem, że bedą też "niedługo" fotki z budowanej obwodnicy:)
Pozdrowienia dla kibiców Orła Wałcz.

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #10
Przebudowa skrzyżowania Budowlanych/ Wojska Polskiego

Aktualizacja poprzedniego postu. Zdjęcia 23 lipca.
Przebudowa skrzyżowania przyczyniła się dzisiaj do zakorkowania praktycznie całego miasta. Piątek + Wałcz = korek :eek:hno: A po dodaniu przebudowy skrzyżowania, ruch w Wałczu stanął.
Na szczęście inwestycja jest wykonywana w szybkim tempie. Już można jeździć po nowej nawierzchni :cheers:

Kolejne zdjęcia w następnym poście. Postanowiłem dawać maksymalnie 10 zdjęć do postu :)

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #16 (Edited)
Wałcz potrzebuje obwodnicy

Wałcz potrzebuje obwodnicy

W piątek 23 lipca pomiędzy 15:30 a 16:30 zrobiłem zdjęcia z głównych (najbardziej zakorkowanych) ulic Wałcza. Największy szał na mieście był w godzinach 14 - 15, nie miałem czasu, ani aparatu, więc na zdjęcia udałem się później. Miasto jest tragedią komunikacyjną, może kiedyś się doczekamy obwodnicy. Od razu zaznaczę, że na zakorkowanie wpływ ma przebudowa skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Budowlanych, ale bez tego remontu sytuacja też nie wyglądała różowo.

Ogólny widok ulic Wałcza: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Wa%B3cz&Submit=Szukaj&long=16.470824&lat=53.2718128&type=1&scale=4&svActive=false

I Rondo Niepodległości

Mapka: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Wa%B3cz&Submit=Szukaj&long=16.4759696&lat=53.2733628&type=1&scale=2&svActive=false

Do ronda Niepodległości wpadają ulice:

1. Kilińszczaków

2. Bydgoska

3. Wojska Polskiego

a) Wojska Polskiego krzyżuje się dalej z przemysłowo-usługową ulicą Budowlanych

II Rondo Solidarności

Mapka: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Wa%B3cz&Submit=Szukaj&long=16.4642576&lat=53.276971599999996&type=1&scale=1&svActive=false

Do ronda Solidarności wpadają ulice:

1. Kołobrzeska

2. Nowomiejska

3. Kościuszkowców i Okulickiego

a) Bankowa - łącznik ulic Kościuszkowców i Kościuszki

dla pkt I i II

4. Kościuszki (z ronda Niepodległości), Piłsudskiego (z ronda Solidarności).

III Skrzyżowanie Zdobywców Wału Pomorskiego, Kościuszkowców, Kiliniszczaków

Mapka: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Wa%B3cz&Submit=Szukaj&long=16.468563500000002&lat=53.2717636&type=1&scale=1&svActive=false

1. Zdobywców Wału Pomorskiego

a) Dalej ulica Zdobywców Wału Pomorskiego krzyżuje się z 12 Lutego

·
Registered
2,634 Posts
Czy przy wyjezdzie z Lidla /Kauflandu na główną będą światła? Mógłbyś te fotki trochę mniejsze wstawiać bo powoli się otwierają lub tylko do połowy.

·
Registered
291 Posts
Czy przy wyjezdzie z Lidla /Kauflandu na główną będą światła? Mógłbyś te fotki trochę mniejsze wstawiać bo powoli się otwierają lub tylko do połowy.
to musisz odświeżyć kilka razy. 100razy lepiej tak niż miniaturki które trzeba pojedynczo otwierać.

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #19 (Edited)
Wydaję mi się, że świateł nie będzie, ale nie jestem pewny, więc póki co nie wiadomo. Szkoda, że tam ronda nie robią, według mnie to najlepsze rozwiązanie dla tego miejsca.

A w sprawie zdjęć: to myślę, że najlepiej jak na posta będę wrzucał maksymalnie do 10 zdjęć w rozdzielczości takiej jak teraz. Wrzucam jedno testowe zdjęcie w rozdzielczości 800x600, w wyższej wygląda to jednak lepiej.

Zdjęcie z 27 lipca z modernizacji ulicy kolejowej. Jedno zdjęcie, bo aż tyle się nie zmieniło.

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #20

Aktualizacja poprzedniego postu. Zdjęcia 27 lipca.
Mijanka wprowadzona na ulicy Wojska Polskiego spowodowana modernizacją skrzyżowania wpływa na zakorkowanie i ogólny chaos w mieście. Czym szybciej będą dostępne dwa pasy w ciągu krajowej 22 tym lepiej.

Mijanka dla nadjeżdżających z kierunku Gdańsk.

Wojska Polskiego.

Mijanka dla nadjeżdżających z kierunku Centrum, Gorzów Wielkopolski, Tranzyt.

1 - 20 of 97 Posts