SkyscraperCity banner

21 - 40 of 40 Posts

·
Registered
2,795 Posts
Te bunkry służyły do obrony linii kolejowej. Z tego co pamiętam są tam w środku ciekawe napisy sporządzone przez żołnierzy.

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #23
W liceum miałem znajomego z Wierzchowa Pomorskiego. Codziennie dojeżdżał do Wałcza. Kawałek trasy autobusem, a dalej stopem. Stąd zawsze mi się kojarzy, że Wierzchowo jest odcięte od świata. Zresztą mieszkając w pasie Nadarzyce - Wierzchowo to po prostu trzeba mieć samochód, na szczęście sprowadzone niemieckie auto na chodzie to nie droga sprawa.

·
Registered
441 Posts
Iru te bunkry nie służyły do obrony linii. To mały schron dla drużyny piechoty wchodzący w skład Wału Pomorskiego i odcinka "Stranz". Napisy wewnątrz obiektu to oryginalne napisy przynależności schronu do odcinka którego nazwę podałem powyżej. Niestety schron w 75% zniszczony.

Dużo ciekawszy obiekt można zwiedzić 100 metrów dalej na wzgórzu przy wspomnianym przez uzytkownika Walcz wiadukcie. Nie zniszczony schron bierny z wygrawerowanymi w betonie oryginalnymi napisami w języku Niemieckim.

Wczoraj przy wiadukcie wjazdowym do Strączna tor obsypany został pięcioma wagonami tłucznia.

Ta jakaś rzeczka to kanał łączący jez. Zielno z jez. Dybrzno/Raduń.

Wałcz - dobra fotoralacja. Fajnie że jest ktoś kto pokaże conieco.

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #25
Dziękuje za precyzowanie niektórych informacji.
Ja z kolei polecam bunkry w Strzalinach. Mniejsze MRU (Międzyrzecki Rejon Umocnień), ale robi wrażenie.

cz.8

Wejście do bunkru

Bunkier

Widok z bunkru na tor

Tor i w tle bunkier

Tor do Strączna

Tor w kierunku Wałcza

Od toru biegnie jakaś drobna ścieżka w bok

Do Wałcza

Do Strączna

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #26
cz.9
Dalej w kierunku Wałcza

W tle jezioro Raduń, ciągnie się do samego centrum Wałcza

Obrót w kierunku Strączna

Ale jedźmy torem do Wałcza

Same liście

Tutaj dokładnie widać podkłady, rowerem już tutaj nie przejadę

Bagienko przy torach

I na zakończenie obrót w tył z widokiem na słup, tor i wspomniane wczesniej bagienko

·
Registered
2,795 Posts
Iru te bunkry nie służyły do obrony linii. To mały schron dla drużyny piechoty wchodzący w skład Wału Pomorskiego i odcinka "Stranz". Napisy wewnątrz obiektu to oryginalne napisy przynależności schronu do odcinka którego nazwę podałem powyżej. Niestety schron w 75% zniszczony.

Dużo ciekawszy obiekt można zwiedzić 100 metrów dalej na wzgórzu przy wspomnianym przez uzytkownika Walcz wiadukcie. Nie zniszczony schron bierny z wygrawerowanymi w betonie oryginalnymi napisami w języku Niemieckim
Własnie chodziło mi o ten drugi bunkier, pomyliłem się. Są tam ciekawe napisy niemieckich żołnierzy - coś w stylu "dla czego za Adolfa muszę tu siedzieć?"...:lol:

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #28
cz. 10
Pociąg nie kursuje, ale przejechać tą linią się da

W kierunku Wałcza

Trochę dalej od toru, ale za mało tłucznia żeby po torach jechać

I obrót w tył

Dalej

Zbliżamy się do przejazdu kolejowego z leśną drogą

Przed samym przejazdem

·
Registered
132 Posts
Okey panowie , czy znacie datę inauguracyjnego kursu szynobusu na trasie Wałcz-Ulikowo-Stargard Szcz.?

Pytam bo chce wraz z WAMI cieszyc się z tej udanej modernizacji i odtworzenia połączen kolejowych na tej niesamowicie pięknej trasie. Jestem Wielkopolaninem ale gdziekolwiek w tym kraju dzieje sie cos tak dobrego jak ta modernizacja to chcę w tym uczestniczyc chocby poprzez zwiedzenie tych terenow .

·
Registered
132 Posts
Łee e e myslalem ze z wiosną sie uda to otworzyc , ale spoko, pewnie uda mi sie kumpli tu tez przywieżc i pokazac im te piękne zachodniopomorskie klimaty. Uzbrojeni w dobry humor aparaty i kamery przejedziemy sie szynobusami w obu kierunkach na tej linii. do zobaczenia na szlaku.

·
Railwayman
2,980 Posts
Rzeczywiście klimat do podróży będzie przedni, fajna fotorelacja.

·
Registered
4 Posts
Witam
Wczoraj wracając DK10 z kierunku Mirosławca zobaczyłem ekipę czyszczącą tory na przejeździe. Coś się szykuje czy tylko wiosenne prace porządkowe?

ps. ktoś wie kiedy puszczą połączenie z Piłą i Szczecinem?

·
Registered
791 Posts
Discussion Starter #39 (Edited)
Przejazd kolejowy - ul. Nowomiejska (DK 10). Bardzo gładko. Oczywiście linia 403.

Wałcz Raduń. Przystanek jak chyba na każdej stacji na tej trasie.

Nowiutka tablica.

Widok w stronę centrum.

Wiata, teraz widać w środku.

Przejazd: Na trasie Raduń - Morzyce.

·
Registered
4 Posts
Ta wiata na stacji Wałcz Raduń to jakieś nieporozumienie. Jak płytę chodnikową ułożyć tylko pod wiatą? W ogóle ta stacja wygląda na totalnie nie przygotowaną do obsługi podróżnych.

21 - 40 of 40 Posts