SkyscraperCity banner

201 - 205 of 205 Posts

·
Registered
Joined
·
43 Posts
Ogrodzono teren budowy nowej Komendy Powiatowej Policji w Wałczu i rozpoczęto roboty ziemne. Ich wykonawcą jest MIRBUD S.A. Według informacji zawartej na tablicy budowy, maksymalna ilość robotników będzie wynosić 45 osób.

Ze strony internetowej Policji http://walcz.policja.gov.pl/zwa/akt...icji-w-Walczu-bedzie-miala-nowa-siedzibe.html

"Nowa siedziba Komendy będzie znajdować się przy al. Zdobywców Wału Pomorskiego. Powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi 0,9188 ha, natomiast powierzchnia użytkowa będzie wynosić 2 549,19 m2. Oprócz tego do użytku zostanie oddany: budynek garażowy z myjnią i magazynami, śmietnik, budynek, w którym będą znajdować się kojce dla psów służbowych oraz parkingi.
Działkę pod budowę nowej komendy oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zabezpieczyły jednostki samorządu terytorialnego z powiatu wałeckiego. Maksymalny czas realizacji budowy wynosi 32 miesiące. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się w lipcu b.r. a całkowity koszt prac budowlach to ok 16 mln. zł".

WizualizacjaPrzygotowanie placu budowy i pierwsze roboty ziemne.

 

·
Registered
Joined
·
43 Posts
W dniu 21.09.2017 r. w 107 Szpitalu Wojskowym w Wałczu oficjalnie do użytku oddany zostanie nowy obiekt. Dobudowany budynek o powierzchni 3000 m2 mieści blok operacyjny, OIOM oraz centralną sterylizację. Dodatkowo znajduje się w nim sala konferencyjna oraz szatnie dla personelu.

"(...) Wyposażony jest w system gazów medycznych, wentylacje, klimatyzacje oraz recyrkulacje powietrza. Blok operacyjny składa się z czterech sal. W tym docelowo jedna z nich będzie salą „hybrydową”. Termin „hybryda” oznacza połączenie w jeden układ, na pierwszy rzut oka rozbieżnych dziedzin. Przeprowadzane zabiegi wymagają współpracy lekarzy różnych specjalności i umożliwiają stosowanie mniej inwazyjnych technik leczenia. Głównym celem jest zwiększenie skuteczności operacji i zmniejszenia ryzyka infekcji. W salach operacyjnych zastosowane zostały nawiewy laminarne".

Zdjęcia z lipca 2017 r. pochodzą ze strony internetowej 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu http://107sw.mil.pl/4455/juz-wkrotce-uroczyste-otwarcie-nowo-wybudowanego-pawilonu/
 
201 - 205 of 205 Posts
Top