SkyscraperCity banner

81 - 100 of 205 Posts

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #81 ·
Euroboisko na Dolnym Mieście

Dodatkowe informacje znalezione w sieci:
http://www.januszklekot.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57:euroboisko-dolne-miasto-wacz&catid=35:relalizacje-naszej-firmy&Itemid=2&lang=pl

Na początek zdjęcia z 2 Listopada.
Jedziemy drogą wzdłuż bloku nr 11.Materiały budowlane.Główny wjazd na budowę.Tutaj będzie znajdowało się boisko. Bardzo dużo piasku rozłożyli.Bardzo dużo piasku nawieźli.Przejdźmy do zdjęć z 11 Listopada.
11 Listopada to jedziemy wzdłuż bloku nr 11.Materiałów przybyło.Sprzętu, robotników i piasku również więcej niż ostatnim razem.Dwa zdjęcia podłoża pod boisko. 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #82 ·
Państwowa Straż Pożarna - rozbudowa

Zdjęcia z 2 Listopada.
Dwa budynki PSP widoczne z tyłu. Po lewej główny budynek, a po prawej będą znajdowały się wozy strażackie.Plac za budynkiem.Widok z przodu. Garaże robią dobre wrażenie ze względu na zaokrąglony dach i okrągłe okna. Mi się taki dynamizm podoba :cheers:Główny budynek. Szkoda, że całość nie jest tak oszklona jak wyższa część.Garaże. Koło lampy widać w oddali nowo pomalowany komin we mgle.Główny budynek od drugiego boku. Wyższa część piękna, garaże też super się komponują, szkoda, że niższa elewacja wygląda jak zwykły budynek mieszkalny.

 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #83 ·
Państwowa Straż Pożarna - rozbudowa

U mnie w wątku czas szybko leci. Zdjęcia już z 11 Listopada. Pogoda tym razem ładniejsza do zdjęć.

Budynki z tyłu.Plac z tyłu.Od boku.Śpieszą się z pracą jak widać. Pomalowany komin nachodzi na lampę :lol:Zdecydowanie najładniejsza część budynku.Trochę tych płyt wykopali z ziemi.Przed budynkiem sporo materiałów leży.

 

·
***
Joined
·
3,860 Posts
Kontrakt wart 72,7 mln

Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych "Pekum" Sp. z o.o., Mostostal Warszawa SA i Per Aarsleff Polska Sp. z o.o. rozwiążą problemy gospodarki wodno-ściekowej miasta Wałcz za 72,7 mln zł netto. Kontrakt z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wałczu firmy podpisały 30 listopada 2010 r.

Projekt "Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla Miasta Wałcza" jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności. W zakres projektu wchodzi rozbudowa i modernizacja systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków na terenie miasta Wałcza. W ramach projektu przewidywana jest modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami oraz kanalizacji deszczowej wraz z podczyszczalniami ścieków, uzupełnienie systemu wodociągowego oraz modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Wałczu, jak również modernizacja Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Podgórnej. Prace potrwają do końca grudnia 2012 roku.
Podział zadań pomiędzy partnerów:

* Mostostal Warszwa S.A.
1. Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Wałczu.
Zakres robót obejmuje modernizację systemu napowietrzania ścieków oraz budowę komory stabilizacji tlenowej osadu, budowę składowiska osadu oraz budowę kolektora łączącego część mechaniczną i biologiczną oczyszczalni. Realizacja prac będzie przebiegać na czynnej oczyszczalni. Przepustowość oczyszczalni wynosi Ośr. =12000m3/d
2. Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Podgórnej.
Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji istniejącej, działającej Stacji Uzdatniania Wody (ul. Podgórna w Wałczu) o wydajności 8600 m3/dobę z monitoringiem oraz przebudową sterowania. Modernizacja stacji będzie prowadzona przy zachowaniu ciągłej dostawy wody uzdatnionej do sieci wodociągowej. W ramach zadania przewiduje się modernizację istniejącego ujęcia wody, modernizację istniejącego budynku głównego i przebudowę przepompowni.
3. Kontenerowa stacja zlewcza
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz zakup i montaż kontenerowej stacji zlewczej wraz z ogrodzeniem, bramą wjazdową i bramą wyjazdową. Likwidacja istniejącego punktu zlewnego.
* Pekum Sp. z o.o.
1. Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej – 22 332 km
2. Sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej – 2 715 km + 12 przepompowni (w tym 3 modernizacja)
3. Sieć kanalizacji deszczowej – 8 052 km + 20 separatorów i osadników
4. Sieć wodociągowa – 7 131 km
W ramach przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowej dla części przedmiotu zamówienia:
1. Sieć kanalizacji – 1 400 km
2. Sieć wodociągowa – 5 200 km
* Per Aarssleff Sp. z o.o.
1. Renowacja około 15 kilometrów kanałów sanitarnych, deszczowych, ogólnospławnych o średnicy od DN 150 do dn1000 wraz z przykanalikami i studniami kanalizacyjnymi metodą bezwykopową w technologii rękawa AARSLEFF
żródło: muratorplus.pl, Mostostal Warszawa S.A.
 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #86 ·
Wszystkie zdjęcia dzisiejsze.
Przed wami zbiór inwestycji.
Nowy blok mieszkalny przy Zdobywców Wału Pomorskiego, widok z Biedronki.Modernizacja stacji paliw przy Dolnym Mieście.

Myjnia samoobsługowa przy Kołobrzeskiej już gotowa. Jak będziecie wracali z nad morza lub jechali nad Bałtyk i zastanie was na tym odcinku korek, śmiało możecie umyć auto ;)Nowy plac zabaw przy 1 Maja.A teraz Kiliniszczaków (ściśłe centrum Wałcza), znany sklep Roma (Rzym - był taki europejski :lol:) zmienił nazwę na "Delikatesy u Teresy" (teraz tak po polskiemu :eek:hno: :lol:)Odnowiony Media Expert i nowa Biedronka na Zatorzu.

 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #87 ·
Jedziemy z kolejnymi inwestycjami.

Rzut okiem na tłocznie, bliżej tym razem nie podjeżdżałem, bo za dużo błota.Obrót do tyłu i widać VNH też coś dłubie przy swojej fabryce.A to cała firma od zaplecza.Kawałek dalej znajdują się byłe budynki po cegielni, może też wreszcie coś tam ruszy.Nowy blok mieszkalny przy PKS.

Taka ponura pogoda, więc nie mogłem się powstrzymać, żeby zaprezentować żółciutki autobus stojący na dworcu. Dobra na Autosana też możecie popatrzeć.

 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #88 ·
Euroboisko
Zdjęcia dzisiejsze. Jedna z największych inwestycji w Wałczu. Lokalizacja boiska - Dolne Miasto.

Wyglądam za okno i zauważyłem ogromne słupy.Aaa. To reflektory, które będą rozświetlały nowe boisko.Z za okna za dużo nie widać, trudno, że brzydka pogoda, trzeba ruszyć na fotograficzne łowy. Parę kroków i już jestem przy boisku. Ale górkę ziemi usypali.Reflektory.Materiały i sprzęt budowlany. 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #91 ·
Skoro już jesteśmy na Dolnym Mieście, rzućmy okiem na:
Państwowa Straż Pożarna

Spojrzenie od tyłu.Żebyście nie myśleli, że w tym błocie stoję.Od strony centrum.Parking i garaże.Wozy strażackie są już w środku.Wejście do budynku.Garaże.Wejście i miejsca na flagi.Budynek musi być fajnie oświetlony nocą.Budynek w całej okazałości.PSP w całej okazałości.

 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #92 ·
Elektrociepłownia już działa :banana:
Zdjęcia dzisiejsze.

Kopci coś tam :lol:Zbiorniki i komin znajdujące się za głównym budynkiem.

Ulica strefowa i elektrociepłownia w tle. Nie wiem czemu, ale ten słup energetyczny trochę mnie niepokoi.

Elektrociepłownia widoczna z przed torów. Wysoki obiekt to też z wielu miejsc jest widoczny. Jak pogoda się poprawi możecie się spodziewać zdjęć z Zatorza, okolic plaży wojskowej oraz z wylotówki na Różewo. Wpisuje się w skyline.

 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #93 ·
Promenada nad jeziorem Raduń - najważniejsza inwestycja w Wałczu.
Zdjęcia dzisiejsze.

Dojścia na promenadę z ul. Chłodnej (przy hali widowisko-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2).

Główna brama wjazdowa kawałek dalej ( w stronę Placu Wolności).Obok składowane są materiały, które będą stanowiły nabrzeże.Idąc dalej wzdłuż ulicy Chłodnej dojdziemy do Mleczarni, której dni już są policzone ( a jeszcze jako dziecko chodziło się tam mleczko w tubce :cry:)

Stoimy już przy samym jeziorze.Mostek nad Żydówką.Taka piękna kładka tutaj powstaje.Spójrzmy na Raduń, w tle wieża ciśnień.

 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Discussion Starter · #94 ·
Kładka.Żydówka.Jeszcze raz mleczarnia.Kładka z lekko innego ujęcia.Całe poprzednie nabrzeże poszło w pył.Przebijemy się teraz na drugą stronę, ale pojadę na około, bo tutaj za dużo błota. Nieco dalej, promenada oczekująca na rozbudowę.Idąc kawałek dalej, a następnie się obracając zobaczymy wcześniej zaprezentowaną kładkę.Ale chodźmy dalej. Promenada, aż tak źle nie wyglądała, teraz ją taborem budowlanym rozjeździli.Idziemy dalej i znowu obrót.Kontynuujmy spacer w tym błocku.

 

·
Mordercza kaczuszka....
Joined
·
4,882 Posts
Solidna ilość zdjęć ;) A ilość błota poraża.
Ps. Ta stacja na Dolnym Mieście to na 12 lutego?
 

·
Mordercza kaczuszka....
Joined
·
4,882 Posts
Lokalizacja może i dobra, ale paliwo za najlepsze nie jest. Kontrola wykazała przekroczone normy.
 
81 - 100 of 205 Posts
Top