SkyscraperCity banner
1 - 20 of 112 Posts

·
stvoreque
9,273 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
WEEKEND W POLSCE

2 dni na trasie Sandomierz--->Lublin--->Zamośc

:)
Witam. Odkopałem trochę zdjęć z wakacyjnego pobytu w Polsce w 2010 roku i ponieważ kolekcja jest pokaźna postanowiłem więc założyć wątek. Mam trochę dziś wolnego czasu więc chciałem trochę powspominać Polskę. To chyba nie jest zły pomysł. W każdym bądź razie postaram się. Te 3 miasta wywarły na mnie olbrzymie wrażenie a Lublin wręcz mnie zauroczył bo trafiłem na Festiwal Mistrzów i Stare Miasto po prostu tętniło życiem. Na początek zawitamy więc do Sandomierza. Takie moje wspomnienie...Zdjęcia będę umieszczał w miarę wolnego czasu. Takie "oderwanie sie" od moich wątków francuskich.

Miłego oglądania!

SANDOMIERZ

Witamy w Sandomierzu

·
Banned
2,138 Posts
A księdza pędzącego na starej Ukrainie widziałeś?

Czekam niecierpliwie na perłe renesansu:)

Pozdr:)

·
Mancunian
5,472 Posts
Czekamy na zdjecia.
Prosba o dodawanie swoich opisow i spostrzezen pod zdjeciami,lepiej sie fotki oglada i wiadomo co sie podobalo a co nie.

·
stvoreque
9,273 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Czekamy na zdjecia.
Prosba o dodawanie swoich opisow i spostrzezen pod zdjeciami,lepiej sie fotki oglada i wiadomo co sie podobalo a co nie.
Ok. Jakby co to postaram się ale ogólnie to wszystko mi się podobało. Jest tam tak swojsko, bardzo polsko i religijnie. Ta polskość i religijnośc aż w tamtych rejonach "krzyczy". Pochodzę z Dolnego Śląska więc tam raczej nie jest to widoczne aż tak aczkolwiek w porównaniu do laickiej Francji to 2 różne światy. Polska w tamtych rejonach ma swój niesamowity urok i pewne ciepło ale mieszkać bym chyba tam nie mógł... nie wiem czy mi odpowiada do końca taka atmosfera. Szczególnie mi się podobał Lublin. Niesamowicie żywe miasto. Takie odniosłem wrażenie. Bardzo dużo młodych ludzi.

·
stvoreque
9,273 Posts
Discussion Starter · #19 ·

To co mi się podoba w Sandomierzu to ogólny ład i porządek na Starym Mieście. Ukwiecenie daje bardzo dużo i mimo wszystko jest prawie reklamowy porządek aczkolwiek trochę szyldów bym zdjął i przerobił na bardziej pasujące w tamte miejsca. Np. "Pamiątki i upominki" bardziej widzę na szyldzie drewnianym ze starodawną czcionką. Ale to czepianie się szczegółów.

Nie podobają mi się tylko te parasole z logo. Powinny być mimo wszystko wszędzie w jednolitym kolorze z małym logo po bokach.

1 - 20 of 112 Posts