SkyscraperCity Forum banner

Wakacje w Polskich miastach (Kraków,Wrocław,Szczecin,Bydgoszcz,Toruń)

6735 Views 22 Replies 9 Participants Last post by  Filip94
Wczoraj własnie byłem sobie w Toruniu, i postanowiłem że skoro zwiedziłem juz 4 Polskie miasta w tym roku to może warto byłoby cos pokazac . Może akurat komus się wątek spodoba :) Odrazu mówię że wyjazdy te były jednodniowe , a miasta które zwiedziałem kompletnie nie znałem , opierałem się na tym co widziałem a nie co słyszalem . Duża uwage zwracłem tez na komunikacje (MPK/MZK) z racji mojego hobby i to własnie było najważniejszym punktem wycieczki :) Aby kupic bilet jednodniowy i pojezdzic troche po miescie ^^ Nawet w te mało znane i przyjemne miejsca dla turystów :nuts:

Toruń 21.07.2009

Torunskie Stare miasto piękne, niejedno polskie miasto moze pozazdrościc tej ilości zabytków, ładnej architektury jak i turystów ^^ Głowny deptak takze robi wrażenie, większosc kamienic odnowionych do tego bardzo ładnych no i sklepy które zawsze będą przyciągac jak magnes :) Chodzi mi o New Yorkery czy inne tego typy sklepy :)
Co do samego miasta to podobało mi się ono mniej , nie znalazłem żadnej fajnej dzielnicy z zwartą zabudową (kamienice) ... Przedmieście Bydgoskie czy Jakubskie jest wręcz brzydkie , choc te pierwsze widziałem tylko z perspektywy tramwaju i moge się mylic . Ogólnie nie byłem poinformowany gdzie co jest więc nic ciekawego po za Centrum znaleźc nie mogłem ... A byłem na Wrzosach, Rubinkowie czy na Bielanach które spodobały mi się najbardziej wraz z uniwersytetem ^^ Co do komunikacji to widac że większym zainteresowanie cieszą się przepełnione autobusy,bo jeszcze nigdzie nie widziałem tak pustych tramwaji :( Choc w Bydgoszczy nie lepiej ...
W odniesieniu do całego dnia i wszystkiego co zobaczyłem, to ciesze się że tu zawitałem choc przyznam że jestem troche rozczarowany przedmieściami okalajacymi Stare miasto .
1 - 3 of 3 Posts
W wakacje po Szczecinie jeździ może 50% tego co w pozostałych miesiącach, każdy kto żyw jedzie nad morze albo w góry. W sobotę 15 sierpnia Szczecin i ulice wyglądały jak wymarłe miasto a co się działo nadrogach wiodących nad morze... Przyjedź w październiku jak wszyscy będą po urlopach i studenci zjadą się z całego regionu na szczecińskie uczelnie (a każdy student ma teraz auto). Wtedy już nie jest tak różowo :eek:hno:
Ale Szczecin jest jakis taki inny mimo iz Starego Miasta praktycznie nie ma ( co mi kompletnie w tym miescie nie przeszkadza) to Centrum jest wysmienite , fajnie ułozone i rozplanowane . Tak jak ty el barto odczułem ze w Szczecine kompletnie nie ma korków . No i spodobały mi się te liczne i długie pierzeje :)
Tak z ciekawości czy będąc na Słonecznym zachaczyłeś tylko o pętlę autobusową czy trochę pozwiedzałeś te rejony. Pytam się bo mieszkam w pobliżu i jestem ciekawy Twojego spojrzenia na ten jakże odmienny od centrum rejon miasta :)
Os.Słoneczne
Chyba nie znasz prawobrzeżnego Szczecina pisząc że atrakcyjne jest Dąbie i...puszcza gdzie Żubr za rogiem ;)
Mieszkam tam i wołami nikt mnie nie zaciągnąłby do centrum...celem zamieszkania :lol:
Złamałeś mi serce tak nieprzychylną opinią o tak zielonej części miasta Szczecina, pora na melisę dla spokojności :cheers2:
Chyba przez pomyłkę, stąd jedno zdjęcie i to z pętli ;) hehe, bo w sumie na prawobrzeżu są tylko dwie atrakcje - puszcza i Dąbie, ale to nie są miejsca na tyle ważne by jechać blisko 10km od centrum żeby je zobaczeć ;)
1 - 3 of 3 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.