SkyscraperCity Forum banner
1 - 11 of 11 Posts

· Registered
12,848 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wczoraj własnie byłem sobie w Toruniu, i postanowiłem że skoro zwiedziłem juz 4 Polskie miasta w tym roku to może warto byłoby cos pokazac . Może akurat komus się wątek spodoba :) Odrazu mówię że wyjazdy te były jednodniowe , a miasta które zwiedziałem kompletnie nie znałem , opierałem się na tym co widziałem a nie co słyszalem . Duża uwage zwracłem tez na komunikacje (MPK/MZK) z racji mojego hobby i to własnie było najważniejszym punktem wycieczki :) Aby kupic bilet jednodniowy i pojezdzic troche po miescie ^^ Nawet w te mało znane i przyjemne miejsca dla turystów :nuts:

Toruń 21.07.2009

Torunskie Stare miasto piękne, niejedno polskie miasto moze pozazdrościc tej ilości zabytków, ładnej architektury jak i turystów ^^ Głowny deptak takze robi wrażenie, większosc kamienic odnowionych do tego bardzo ładnych no i sklepy które zawsze będą przyciągac jak magnes :) Chodzi mi o New Yorkery czy inne tego typy sklepy :)
Co do samego miasta to podobało mi się ono mniej , nie znalazłem żadnej fajnej dzielnicy z zwartą zabudową (kamienice) ... Przedmieście Bydgoskie czy Jakubskie jest wręcz brzydkie , choc te pierwsze widziałem tylko z perspektywy tramwaju i moge się mylic . Ogólnie nie byłem poinformowany gdzie co jest więc nic ciekawego po za Centrum znaleźc nie mogłem ... A byłem na Wrzosach, Rubinkowie czy na Bielanach które spodobały mi się najbardziej wraz z uniwersytetem ^^ Co do komunikacji to widac że większym zainteresowanie cieszą się przepełnione autobusy,bo jeszcze nigdzie nie widziałem tak pustych tramwaji :( Choc w Bydgoszczy nie lepiej ...
W odniesieniu do całego dnia i wszystkiego co zobaczyłem, to ciesze się że tu zawitałem choc przyznam że jestem troche rozczarowany przedmieściami okalajacymi Stare miasto .

· Registered
12,848 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Prawie wszystkie kamienice wyremontowane, poza tym Stare Miasto żyje, ale zdaniem moich znajomych poza nim już nie jest tak dobrze...
Moim zdaniem też nie jest dobrze , a wręcz źle :(

Mam nadzieję, że to dopiero początek?
Tak mam jeszcze do pokazania Wrocław, Szczecin i Bydgoszcz :)

Przydałoby się zmienić nazwę wątku, bo wakacje 2009 nic nam nie mówią, może nazwy miast...
Wakacje się jeszcze nie skończyły a w planach mam jeszcze dwie , może trzy wycieczki a jakie to miasta będa na 100% pewien jeszcze nie jestem

· Registered
12,848 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
Wrocław dnia 17 sierpnia 09 :)

Z miesiąca na miesiąc miasto pięknieje :) Liczba remontowanych kamienic jest porażająca , podobają mi się licze brukowane placyki , zieleńce i nowe fontanny ma Starym Miescie, mosty, kościoły i bulwary nad Odra, wszystko to wygląda świetnie :D Jedynie co mi najbardziej przyszkadza to ten chaos urbanistyczny , mieszkanka kamienic bloków a często miedzy nimi kicze z lat 90 :( Bloki ze Starego Miasta prędko tez nie znikną a są przerażające .
Najbardziej jednak doskwiera mi masakryczna komunikacja miejska . Zeby tramwaj stał na każdym skrzyzowaniu , a tych we Wrocławiu dosyc dużo to już lekkie przegięcie! Przez co tramwaj strasznie się wlecz ,czasem zanim dojedzie do następnego przystanku stoi 3 razy na czerwonym - paranoja ! (patrz np linia 2 Dw GŁ - Eureka) No i ta ich częstotliwosc co 20 min (w szczycie co 15) jest wkurzająca choc wiem że sa wakacje :p

Rynek :)

Oławska

Stare Miasto to lepsze :)

I to gorsze :(

Ta ulica to dramat nad dramatami ! :(

Piękne

Hala Targowa

Trochę zabytków ^^

bodajże hotel Plaza

Galeria Grunalwdzka i jej okolice

Rejon Placu Grunwaldzkiego

Jurop której we Wrocławiu bardzoo dużo :)

Oczywiście MPK zabraknąc nie mogło :)

A to już z pociągu :p

· Registered
12,848 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Ogólnie wszystkie miasta bardzo mi się podobały :) Uwielbiam Polskie choc jest strasznie zaniedbana ...
Wrocław jest bardzo europejski i miejski , Toruń ma swietne Stare Miasto , okolice Brdy w Bydgoszczy są strasznie urokliwe , Kraków ma boski klimat i niezłe tramwaje :)
Ale Szczecin jest jakis taki inny mimo iz Starego Miasta praktycznie nie ma ( co mi kompletnie w tym miescie nie przeszkadza) to Centrum jest wysmienite , fajnie ułozone i rozplanowane . Tak jak ty el barto odczułem ze w Szczecine kompletnie nie ma korków . No i spodobały mi się te liczne i długie pierzeje :) Dziś postaram się wrzucic kilka zdjęc .
Mam pytanie czy da się edytowac nazwę wątku ? jak tak to jak ^^ Dzięki za komentarze

· Registered
12,848 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Ogólnie PieEetrek polecam Ci w większym stopniu pozwiedzać miasta tak wogóle dla samego siebie ;)

Zobaczyć warszawskie, łódzkie, wrocławskie i inne śródmieścia bo choć zaniedbane to kryją wiele genialnej architektury :)

W Szczecinie jest o to najłatwiej bo to miasto tam żyje i jest w dużo lepszym stanie niż gdzie indziej. W innych polskich miastach niestety wygląda to dużo gorzej i wyprawa w ich środmieścia dalej przypomina zapuszczanie się w "jądro ciemności" ;)

Ja oczywiście będę czekał na fotorelację :D
Zawsze zwiedzam tak dla siebie ;) Do Łodzi i Warszawy własnie się musze wybrac no i też Gdańsk koniecznie ! Choc w tym roku pewnie nie wyjdzie bo chyba znów pojade do Wrocławiu lub Krakowa :|

Fotoleracja ze Szczecina juz zapodana :p

· Registered
12,848 Posts
Discussion Starter · #22 ·
Mnie bardziej kreci zabudowa i wyglad miast niz jakies tam atrakcje :D W każdym miescie zwiedzam nawet blokowiska :D Chcialem tez zobaczyc jak wyglada sprawa komunikacji między prawobrzeżem a Centrum i wydaje mi się ona calkiem dobra choc przyznam ze tramwaj na takie wielkie osiedla by sie przydał . A na os Slonecznym byłem tylko na pętli :p

1 - 11 of 11 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.