SkyscraperCity Forum banner

Wakacje w Polskich miastach (Kraków,Wrocław,Szczecin,Bydgoszcz,Toruń)

6726 Views 22 Replies 9 Participants Last post by  Filip94
Wczoraj własnie byłem sobie w Toruniu, i postanowiłem że skoro zwiedziłem juz 4 Polskie miasta w tym roku to może warto byłoby cos pokazac . Może akurat komus się wątek spodoba :) Odrazu mówię że wyjazdy te były jednodniowe , a miasta które zwiedziałem kompletnie nie znałem , opierałem się na tym co widziałem a nie co słyszalem . Duża uwage zwracłem tez na komunikacje (MPK/MZK) z racji mojego hobby i to własnie było najważniejszym punktem wycieczki :) Aby kupic bilet jednodniowy i pojezdzic troche po miescie ^^ Nawet w te mało znane i przyjemne miejsca dla turystów :nuts:

Toruń 21.07.2009

Torunskie Stare miasto piękne, niejedno polskie miasto moze pozazdrościc tej ilości zabytków, ładnej architektury jak i turystów ^^ Głowny deptak takze robi wrażenie, większosc kamienic odnowionych do tego bardzo ładnych no i sklepy które zawsze będą przyciągac jak magnes :) Chodzi mi o New Yorkery czy inne tego typy sklepy :)
Co do samego miasta to podobało mi się ono mniej , nie znalazłem żadnej fajnej dzielnicy z zwartą zabudową (kamienice) ... Przedmieście Bydgoskie czy Jakubskie jest wręcz brzydkie , choc te pierwsze widziałem tylko z perspektywy tramwaju i moge się mylic . Ogólnie nie byłem poinformowany gdzie co jest więc nic ciekawego po za Centrum znaleźc nie mogłem ... A byłem na Wrzosach, Rubinkowie czy na Bielanach które spodobały mi się najbardziej wraz z uniwersytetem ^^ Co do komunikacji to widac że większym zainteresowanie cieszą się przepełnione autobusy,bo jeszcze nigdzie nie widziałem tak pustych tramwaji :( Choc w Bydgoszczy nie lepiej ...
W odniesieniu do całego dnia i wszystkiego co zobaczyłem, to ciesze się że tu zawitałem choc przyznam że jestem troche rozczarowany przedmieściami okalajacymi Stare miasto .
1 - 2 of 2 Posts
Fajnie, dzięki za fotki, ładne...
Toruń faktycznie jest raczej zachwycający na terenie samego Starego Miasta, które może uznałbym za drugie lub trzecie w Polsce. Prawie wszystkie kamienice wyremontowane, poza tym Stare Miasto żyje, ale zdaniem moich znajomych poza nim już nie jest tak dobrze...

Mam nadzieję, że to dopiero początek?
Przydałoby się zmienić nazwę wątku, bo wakacje 2009 nic nam nie mówią, może nazwy miast...
W takim razie się nie czepiam już :)
Wakacje się jeszcze nie skończyły a w planach mam jeszcze dwie , może trzy wycieczki a jakie to miasta będa na 100% pewien jeszcze nie jestem
1 - 2 of 2 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.