SkyscraperCity banner

1101 - 1117 of 1117 Posts

·
Registered
Joined
·
551 Posts
LK 353 Toruń- Olsztyn ma mieć planowaną v 200km/h ale dopiero pod koniec obecnej dekady.
 

·
Registered
Joined
·
928 Posts
Ma ktoś jakieś wiadomości? Osoba obsługująca platformę przetargową nie zamieściła informacji i chyba poszła do domu...cóż za nawał roboty ;)
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
Nie będzie 10-letniej umowy z Polregio d. Przewozy Regionalne na Warmii i Mazurach. Urząd Marszałkowski powierzy operatorowi wykonywanie przewozów tylko a może aż na 6 lat. Nowa umowa będzie obowiązywała w latach 2021-2026.
Projekt gotowy
Projekt nowej umowy jest już gotowy. Polregio d. Przewozy Regionalne dostaną od samorządu ok. 62 mln zł rocznie z budżetu województwa i prawie 7 mln zł z Funduszu Kolejowego. Łącznie to zatem około 69 mln zł. Praca przewozowa to około 3 mln pociągokilometrów. Oznacza to, że dopłata ustalona została na poziomie oko 23 zł.
To nieco więcej niż w świętokrzyskim i opolskim, ale znacznie mniej niż w lubelskim.
Póki co to w tych województwach w ostatnich miesiącach przewoźnikowi udało się podpisać umowy. W umowie mają zostać utrzymane połączenia, dotychczas obsługiwane przez Przewozy Regionalne. Niestety nic nie wiadomo na temat nowego taboru, a to prawdopodobnie oznacza, że warmińsko-mazurskie jest kolejnym województwem, które nie wymaga go od operatora.
6-letnia umowa planowa wcześniej
Podpisanie 6-letniej umowy nie jest zaskoczeniem. W 2018 roku województwo warmińsko-mazurskie opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich i międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich. Wskazano w nim właśnie okres 6-letni.
 

·
Registered
Joined
·
678 Posts
Gdyby tak się zastanowić nad sensem pewnych połączeń, to może i dopłatę udałoby się zmniejszyć z rzeczonych 23 PLN :)
Moim faworytem jest 5 par muchowozów na trasie Olsztyn-Działdowo. 5 PAR. Przez lasy, pola i odludzia. Tam powinny być może 3 pary, w godzinach takich co by ludzi dowieźć do Olsztyna do roboty i odebrać po pracy. Jak myślicie, można komuś (UMWWM) zmianę tego stanu rzeczy i na przykład skasowanie dwóch par na tej trasie, w zamian za uruchomienie gdzieś indziej?
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,124 Posts
@Kozioł
Stawiałbym typowo na połączenia typu Olsztyn - Nidzica 5-6 par w dni robocze czy Olsztyn - Olsztynek - 3-4 pary w dni robocze (w święta odpowiednio mniej), natomiast należałoby całkowicie odpuścić sobie obsługę odcinka Działdowo - Nidzica, gdzie PKP IC robi dobrą robotę. Do tego należałoby odpuścić sobie krótkie rogówki Olsztyn - Korsze na rzecz zwiększenia ilości pociągów do Morąga, Małdyt i Pasłęka.
 

·
Registered
Joined
·
678 Posts
Panie kolego, Olsztynek i Nidzica mają, że tak powiem, pełne pokrycie w IC, chyba 7 czy 8 par dziennie w tę i nazad. I dobrze, bo ktoś tam dosiada i wysiada.
I oprócz tego jeszcze doj...bane 5 par kibli w relacji Olsztyn - Działdowo. PO CO I NA CO?? Jeździ to to dosłownie puste, może oprócz połączeń w godzinach praca/szkoła, gdzie kilka osób wysiada.
Jeżdżą te puste kible i tylko przepustowość szlaku ograniczają, wrrrr :(


Co ciekawe, wieczorny regio z Olsztyna do Korsz (nie ostatni, chyba przedostatni) nie jeżdzi pusty, widziałem na własne oczy. Nie mniej jednak weryfikacja połączeń na tej trasie też byłaby zasadna.
 

·
Registered
Joined
·
551 Posts
Ani nie rozbiorą ale też nie wyremontują czyli stagnacja.:censored:
 
1101 - 1117 of 1117 Posts
Top