SkyscraperCity banner

1161 - 1174 of 1174 Posts

·
Registered
50 Posts
Miałem na myśli rozpoczęcia prac. Jeżeli wszelkie umowy i formalności będą przebiegać z powodzeniem, to na pewno już w drugiej połowie tego roku mogą rozpocząć się prace nad elektryfikacją. Dzięki elektryfikacji PKP Intercity będzie mogło przerzucić z tej części kraju cały spalinowy tabor w inne regiony Polski. Zastanawia mnie, czy kiedy będą trwały prace nad elektryfikacją, czy urząd marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego nie powinien zakupić dodatkowo ze trzy lub cztery elektryczne zespoły trakcyjne do obsługi pociągów relacji Olsztyn Główny - Ełk ? Gdyż kiedy zostanie zelektryfikowany ten fragment linii kolejowej szynobusy będzie można przerzucić na inne połączenia kolejowe. A w przypadku reaktywacji kolejnych linii kolejowych (między innymi 223) lub połączeń w województwie (jak na przykład połączenia do Mrągowa, Olecka lub Gołdapu) będzie można przerzucić na te połączenia szynobusy, aczkolwiek pewnie województwo w przyszłości zakupi dodatkowe SZT, lub zostaną sprowadzone z innej części kraju.
W tym roku najprawdopodobniej zaczną się prace nawierzchniowe i okołotorowe bez elektryfikacji. Elektryfikacja rozpocznie się zapewne po wybudowaniu OSTROŁĘKI C. Co do 223 to myślę że jak ruszy modernizacja w 2031 to chyba za szybko.

·
Registered
270 Posts
W tym roku najprawdopodobniej zaczną się prace nawierzchniowe i okołotorowe bez elektryfikacji. Elektryfikacja rozpocznie się zapewne po wybudowaniu OSTROŁĘKI C. Co do 223 to myślę że jak ruszy modernizacja w 2031 to chyba za szybko.
Jakiej Ostrołeki C. i czemu twierdzisz, że niby modernizacja linii kolejowej nr 223 miałaby się odbyć za 10 lat albo później ?

·
It is very important
1,451 Posts

·
Registered
14 Posts
w sensie, że po wybudowaniu tego nowego bloku C w Elektrowni Ostrołęka?

·
Registered
270 Posts
Ale co elektrownia w Ostrołęce ma wspólnego z linią kolejową nr 38 ? To brzmi strasznie nielogicznie i nonsensownie. Niech ktoś wyjaśni, o co chodzi z tą Ostrołęką C. ?

·
Registered
83 Posts

·
It is very important
1,451 Posts
Powyższa linia kolejowa będzie przywrócona do kursowania pociagów w rama Rail Baltica - jakiś czas temu komuś na ten temat odpowiadałem.

znalezione na stronie um.olecko.pl

·
Registered
270 Posts
Powyższa linia kolejowa będzie przywrócona do kursowania pociagów w rama Rail Baltica - jakiś czas temu komuś na ten temat odpowiadałem.

znalezione na stronie um.olecko.pl

Nie sądziłem, że zelektryfikowana zostanie linia kolejowa nr 41. A to sieć trakcyjna ma biec z Ełka ? A o co chodzi z likwidacją linii kolejowej nr 39 ?

·
Registered
2,121 Posts
Jak donoszą rozkłady jazdy pociągów na stronach PKP PLK pomiędzy 4 maja a 12 czerwca pociągi IC pomiędzy Olsztynem Głównym a Ełkiem pojadą przez Szczytno, Pisz, z postojami m.in. w Pogorzeli Wlk; Bajtkowie, Nowej Wsi Ełckiej, Ełku Szybie Zachód.

1161 - 1174 of 1174 Posts