SkyscraperCity banner

28861 - 28880 of 28910 Posts

·
Registered
Joined
·
950 Posts
http://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...n-w-apartamentowcu-jest.html#BoxLokWawLinkImg

Hotel w Złotej 44. Jedna czwarta mieszkań w apartamentowcu jest teraz do wynajęcia

Od 2 tys. euro miesięcznie zaczynają się ceny wynajmu 72 apartamentów w wieżowcu Złota 44. Mieszkania na rynek wprowadził zachodni fundusz inwestycyjny, który kupił hurtem dziewięć pięter wieżowca.
Na wynajem trafiły apartamenty na niższych kondygnacjach wieżowca, od 11. do 19. piętra. Chociaż Złota 44 jest apartamentowcem z mieszkaniami na sprzedaż (ceny najdroższych dochodzą do 40 tys. zł za m kw), to dziewięć pięter tego budynku będzie funkcjonować jak hotel przedłużonego pobytu.
Operatorem tej części apartamentowca jest spółka No.44, należąca do zachodniego funduszu inwestycyjnego Catella. To ten fundusz w ub. r. kupił hurtem 72 apartamenty w Złotej 44 (w budynku jest łącznie 287 apartamentów). Ceny transakcji nie ujawniono. 192-metrowy wieżowiec został oficjalnie oddany do użytku w marcu, a w poniedziałek spółka No.44 rozpoczęła wynajem mieszkań. W ofercie ma mieszkania o powierzchni od 60 m kw (jednopokojowe) do ok. 230 m kw (trzy pokoje).

Złota 44: apartamenty do wynajmu na minimum pół roku

Spółka ofertę kieruje do takich grup klientów, jak szefowie zagranicznych firm, kadra menadżerska wysokiego szczebla, ekspaci czy dyplomaci. Wysokość miesięcznego czynszu zaczyna się od około 2 tys. euro. Minimalny okres wynajmu apartamentu to sześć miesięcy. Na tak długi okres wynajmu nalegał inwestor apartamentowca. Krótszy okres wynajmu apartamentów oznaczałby większą rotację klientów, co byłoby wadą dla części mieszkańców Złotej 44, którym zależy na prywatności i spokoju.
„Do tej pory rynek najmu luksusowego w Warszawie był dość rozproszony, nie miał systemowego charakteru i bazował głównie na ustnych rekomendacjach. Zauważyliśmy tę niszę i postanowiliśmy ją zagospodarować, oferując transparentne, zintegrowane i zinstytucjonalizowane usługi długoterminowego najmu luksusowego o najwyższych, światowych standardach. To zupełnie nowy produkt w tej części Europy, który spełnia oczekiwania naszych obecnych międzynarodowych klientów i niewątpliwie przyciągnie nowych” – przekonuje Markus Wiegleb z funduszu Catella.

Basen wyłożony szwajcarskim kwarcytem

Markus Wiegleb zaznacza, że najemcy apartamentów będą mogli korzystać z oferty piętra rekreacyjnego wieżowca. Na ósmym piętrze znajduje się m.in. 25-metrowy basen, siłownia, spa, saunę fińską, łaźnię parową, a także sala kinowa i symulator do gry w golfa. Ofertę dopełnia 400-metrowy taras z całorocznym jacuzzi. Inwestor wieżowca – firmy BBI Development i Amstar – skwapliwie wskazywały na jakość wykończeń wnętrz piętra rekreacyjnego – przestrzeń wokół basenu wyłożono kwarcytem wydobywanym tylko w jednym miejscu na świecie – w szwajcarskiej dolinie Vals.
Ściany wykończono rzadkim fornirem oraz taflami szkła zdobionymi mosiądzem. Woda w basenie czyszczona jest m.in. przez ultrafioletowe filtry.
 

·
Registered
Joined
·
5,130 Posts
Jak przy okazji ostatniej fotorelacji ("podsumowującej" zmiany w otoczeniu) zapowiedziałem, czas na mały, ostatni już zapewne "aneks" - czyli najbliższa okolica "w wersji letniej". :)

Najciekawiej jest zdecydowanie od północy - tutaj mamy przestrzeń naprawdę niezłej jakości (mimo, że to właściwie jest "tył" budynku - nie mogę przestać się nadziwić "logice" stojącej za takim "zorientowaniem" projektu :nuts:):

Tutaj doszła trawa z rolki i bluszcz:W głębi kadru, po prawej, swoje stoliki mogą wreszcie wystawiać znajdujące się tam dwie restauracje (pierwszy taki sezon od ponad dekady :lol:). Bardzo przyjemne, "zaciszne" miejsce, z potencjałem - tym bardziej boli "wypięcie się" Złotej na ten narożnik. :eek:hno:

Kontenery jak widać jeszcze stoją - i nigdzie się nie wybierają ;) A prace wykończeniowe - patrząc po ilości pracowników kręconych się po okolicy - trwają cały czas w najlepsze. Nie wylano też jeszcze nowego asfaltu od Siennej - północny wjazd do garaży cały czas (i to dość intensywnie) obsługuje "ukończoną budowę":Pod słońce :( - ale najważniejsze widać:Od zachodu wiele się nie zmieniło. Zobaczymy, na ile pozwolą kosodrzewinie urosnąć...

Pytano też kiedyś o temat deskorolek ;) - na samym początku sezonu czasami jakieś się pojawiały... ale ostatnio praktycznie żadnych nie widuję, więc być może ochrona definitywnie rozwiązała temat. W ogóle otoczenie - pomimo lokalizacji w samym centrum - jest dość sprawnie chronione przed wszelkiego rodzaju dewastacjami (lub tak szybko je usuwają, że nawet nie nadążam zauważyć - ale raczej obstawiam to pierwsze):Natomiast od EP... dosadzono (po lewej) symetrycznie trzy drzewa, tworząc coś na kształt "mini alei wejściowej". :) Co prawda przyoszczędzili na wysokości (do nowych platanów ze Świętokrzyskiej - czy choćby lip w donicach z Placu Powstańców - nie mogą się nawet równać...), ale docelowy efekt może być ciekawy. Jak widać w tle, lokale na parterze nadal nie mają najemców - zostały oklejone folią (zasłaniającą szczelnie praktycznie cały widok wnętrz z poziomu przechodnia), co może sugerować, że ich "zapełnienie" nie nastąpi prędko:

Od wschodu też bez zmian - tutaj trochę w odbiorze może się zmienić, gdyby pozwolono kosodrzewinie podrosnąć:I to by było tyle (plus przy wejściu rośnie cały czas posadzone bodaj jesienią jedno "designerskie bonsai" :lol:).
 

·
Nieruchomości/Inwestycje
ProjektInwestor
Joined
·
723 Posts
Złota 44 Polską Perłą Architektury :)

W dziewiątej części naszego cyklu prezentujemy warszawski apartamentowiec Złota 44, zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda. Tego budynku, którego oficjalne otwarcie miało miejsce w marcu br., nie można nie zauważyć – znajduje się on w samym centrum Warszawy i mierzy 192 metry. Czy tylko wysokość wyróżnia go na tle pozostałych obiektów? Niekoniecznie.

Złota 44 to 52-piętrowy wieżowiec, który oferuje 287 ekskluzywnych, wykończonych pod klucz apartamentów zaprojektowanych przez renomowaną pracownię Woods Bagot. Do dyspozycji rezydentów przeznaczona jest strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa, siłownia, prywatna sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, pokój zabaw dla dzieci oraz 25-metrowy basen (największy prywatny basen w Polsce).
https://projektinwestor.pl/publikacja/polskie-perly-architektury-zlota-44
 

·
evertonfans
Joined
·
3,676 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,396 Posts

·
evertonfans
Joined
·
3,676 Posts
Dwie trzecie Złotej sprzedane

Tomasz Cudowski 20 kwietnia 2018

POLSKA Ok. 35 proc. apartamentów pozostało w ofercie Złotej 44, warszawskiej wieży mieszkalnej zaprojektowanej przez Daniela Libeskinda.

– W Złotej 44 odnotowaliśmy wyjątkową transakcję na polskim rynku mieszkaniowym: klient zapłacił za apartament 11 mln zł – przypomina Michał Skotnicki, prezes BBI Development...
źródło i link do całej wiadomości: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=33213&link=dwie-trzecie-zlotej-sprzedane
 

·
Registered
Joined
·
5,130 Posts
Wydaje mi się, że skoro po tylu latach blaszaki WRESZCIE znikają, należy uczcić tę wiekopomną chwilę przynajmniej paroma kadrami. :DDla przypomnienia - teren pod kontenerami jest miejski, w planach była zieleń w tym miejscu.

Schody do nieba... czyli do Złotej. ;)

Jest też już ogłoszony przetarg na odtworzenie jezdni Siennej do alei JPII - https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=152665598&postcount=304
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Zwijają się bo wszystkie mieszkania zostały wykończone. Niestety jakością czegokolwiek w tym budynku można się załamać. Budynek lub działka ma na prawdę pecha. Tyle lat opóźnienia, problemy z wentylacją, jakością^, obsługą klienta i jeszcze to "samobójstwo".
 

·
To ja!
Joined
·
7,189 Posts
^^ Kurde, wyprzedziłeś mnie xD Ciekawy materiał, chyba jako pierwsi pokazali najwyższy apartament ze środka plus zdanie libeskinda na temat finalnego efektu.

Dla mnie ten budynek zawsze będzie kojarzył się z niewykorzystanym potencjałem związanym z tą nieszczęsną elewacją, natomiast całościowo cieszę się że powstał bo nawet w obecnej wersji jest mega ciekawy. Bryła budynku i zmieniający się z każdej strony jego wygląd to jest klasa światowa, szkoda że elewacja odstaje.
 

·
Registered
República Bananera
Joined
·
2,062 Posts
Dziwne, że apartament nie jest jeszcze wykończony (sprzedano go na początku tego roku) ktoś wyłożył tyle hajsu (11 mln) i nawet nie wynajmuje ? ja złotą lubię od strony pałacu

natomiast tutaj w elewacji drażni ciemna pionowa przerwa od góry do dołu po lewej stronie i ogólnie układ pasków jak z jakieś popsutej niszczarki do papieru.
 

·
Registered
República Bananera
Joined
·
2,062 Posts
^^
Niemiecki fundusz nieruchomościowy wykupił ćwiartkę wieżowca.

Teraz ćwiartka budynku, a właściwie 23 proc. powierzchni, została sprzedana niemieckiemu funduszowi nieruchomościowemu - Catella Wohnen Europa. "Spółka Złota 44 sp. z o.o. sprzedała na rzecz Nabywcy 72 apartamenty mieszkalne, zlokalizowane na piętrach od 11 do 19 budynku Złota 44 o łącznej powierzchni 8.244 m kw." - czytamy w komunikacie.


http://warszawa.naszemiasto.pl/arty...ndusz-kupil-az-72,4194540,artgal,t,id,tm.html
 
28861 - 28880 of 28910 Posts
Top