SkyscraperCity banner

1821 - 1840 of 1866 Posts

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,526 Posts
O ile takie "zwykłe saloniki" raczej nie są niczym szczególnym, to akurat duży, czynny do późnych godzin salon telekomu może generować całkiem spory ruch...
Tak jak salon Plusa w NDJ. Czyli nie będzie generował ruchu. Salon plusa najczęściej jest pusty, większy ruch jest w salonach w centrach handlowych. Sieci komórkowe tworząc takie "hiper, duper, ekstra salony" mają w głowie obrazki sklepów Apple'a z NY czy Tokio. Tylko, że salon Orange, czy Plusa w Warszawie to nie będą nigdy takimi miejscami. Dlatego niestety to będzie niestety marnowanie bardzo atrakcyjnej przestrzeni handlowej. To samo będzie w salonie T-mobile w Cedecie.

·
Registered cat
11,351 Posts
Deweloper reklamował obiekt nie jako klasyczny biurowej ale obiekt wielofunkcyjny mający ożywczy wpływ na główne ulice handlowe Warszawy.
...a naiwni uwierzyli. Wpływ budynku na Marszałkowską będzie taki sobie. Dobrze, że coś w ogóle będzie. Lepiej, że to nawet coś, co ma swoje momenty ("zieleń wertykalna", nawiązania do Sezamu, zejścia do metra).

Ale tak ogólnie to kolejna zmarnowana szansa. Co prawda Marszałkowska i tak za dużych szans nie ma. Nie w tym kraju:eek:hno:

·
Kot Schrödingera
4,263 Posts
Wot, kolejny nudny szklany biurowiec..

Ostatnimi czasy budynki ze szklaną elewacją coraz mniej do mnie przemawiają. Brakuje im wyrazu, a trochę zróżnicowana forma bryły moim zdaniem wcale tego nie zmienia..

·
Semper Invicta
25,406 Posts
Wot, kolejny nudny szklany biurowiec..

Ostatnimi czasy budynki ze szklaną elewacją coraz mniej do mnie przemawiają. Brakuje im wyrazu, a trochę zróżnicowana forma bryły moim zdaniem wcale tego nie zmienia..
Powiem tak w tym miejscu, wśród "starszych" sąsiadów elewacja Centrum Marszałkowska wyróżnia się in plus. Czy tą elewację można uznać za nudną... Tu bym polemizował wskazując kilka innych równolegle realizowanych projektów, które o wiele mocniej na elewacji wieją nudą, chociażby Park Avenue przy Wspólnej.

W mojej ocenie budynek ma więcej zalet aniżeli wad.

·
Registered
3,014 Posts
Zalety są, budynek ładny ale pod względem projektu oraz realizacji i komercjalizacji pow. handlowo-usługowych kompletna klapa.

Boję się powodzenia komercjalizacji pow. handlowych Art Norblin, Konesera oraz o Elektrowni. Za kilka miesięcy/kilka lat wszyto będzie jasne.

Ale jeżeli te 3 projekty będą klapą komercjalizacji pow. handlowo usługowych cofamy się o 20 lat.

Nie zapominajmy pow. handlowe przebudowanego Holland Park (ethos) stoją puste na Pl. 3 Krzyży od wielu miesięcy. A CEDET nie ma ani jednego najemcy modowego!

Nie jest dobrze

·
semper invicta
4,268 Posts
@UPR20 napiszesz w końcu o co chodzi z tą klapą komercjalizacji? Mówie Ci, że powierzchnie handlowe w projektach biurowych, zwłaszcza w bardzo dobrych lokalizacjach jak ta, wynajmują się niesamowicie dobrze. Ok, możemy sobie dyskutować czy nam jako forumowiczom, społecznikom, komentatorom taki dobór najemców odpowiada, czy nie. Ale teksty łolaboga klapa komercjalizacji, projekty sie nie wynajmujo, boje się o inne projekty, to są po prostu bzdury, nie mające nis wpsólnego z rzeczywistością.

EDIT: Co do Ethosa to jest jednak zupełnie inny rodzaj projektu. Faktycznie wynajmuje się wolno, ale się wynajmuje, właściciel ma dość wygórowane oczekiwania cenowe, bo to jest jednak lokalizacja super premium.

·
Registered
716 Posts
Jak w mieście w którego centrum działają obecnie 4 duże centra handlowe a piąte niedługo będzie w budowie ma funkcjonować pojęcie ulicy handlowej. Zawsze to mówiłem i będę mówił, aby podziekowac za to tej, poprzedniej i poprzedniejszej władzy. Dokłada sie na to mentalność polaka. Sam wiem ilu moich znajomych niedzielny wypad do CH odbiera jako błogosławieństwo. To jest mentalna paranoja. Jeden, jedyny plus tego, że CH koncentruje wszystko w jednym miejscu. No ale przecież zasada ulicy handlowej działa podobnie. Kiedys z ciekawości odszukałem informacji ile sklepów zawiera ulica Oxford Street w Londynie. Całe 300 sklepów składa się na jedną z najpopularniejszych ulic handlowych świata. To tylko kilka sklepów więcej niż ma Arkadia. I teraz wyobraźmy sobie, że gdyby nie działania władzy, i nasza mentalnośc mielibyśmy Oxford Street w Warszawie. Bo jeśli nie w CH, to taki HM musiałby się otworzyć przy ulicy. Jeszcze raz podkreśle jak CH, które najczęściej należy do prywanych, zagranicznych funduszy inwestycyjnych, który składa się z najemców w 80 % obcym kapitałem, może mieć takie poarcie, aby powstać w centrum miasta. Przecież to jest drenowanie i życia miejskiego i jego gospodarki.

·
Registered
682 Posts
Ale Złote i Arkadia nie umrą, niestety, mają się bardzo dobrze. Szczególnie za pozwolenie na wybudowanie Złotych 'powiesiłbym' kilku urzędasów. Ta decyzja miała ogromny, negatywny wpływ na bardzo wiele kwestii w mieście.

·
Registered
10,654 Posts
Na szczęście mamy pierwszy dead mall, więc może coś się zaczyna zmieniać.
Który? Bo jeśli chodzi o Fort Wola, to tam jest obecnie problem administracyjny, więc jak się go rozwiąże, to Fort Wola do życia wróci, tym bardziej że coraz większa potencjalna klientela wokoło się w blokach pojawia.

·
Registered
1,022 Posts
Ja czegoś tu nie rozumiem...
Jaki wy kurde sklep tam chcecie? Dolcze Gabana? Szanel? Polaków na to nie stać! Jesteśmy biednym społeczeństwem a życie w Warszawie jest bardzo drogie, weźcie się ogarnijcie... bo to aż oczy bolą od tych głupot.
Jeżeli zrobią nawet biedrę, z ładnym szyldem to co w tym złego? Sklep jak sklep.

·
Registered
997 Posts
(...) Jeden, jedyny plus tego, że CH koncentruje wszystko w jednym miejscu.
Miasto posiada bardzo wiele lokali usługowych i gdyby chciało, mogłoby i temu zaradzać. Spokojnie moglibyśmy w jednym końcu ulicy mieć gastronomię, w środku ciuchy, a na rogu usługi typu pralnia i fryzjer. Kwestia polityki lokalowej i tyle. To samo w kwestii lokalnych bazarów. Co stoi na przeszkodzie aby Zieleniak znany z Banacha stał na każdym osiedlu?

Tak abstrahując od oczywistych narzędzi, które daje instytucja MPZP...

·
Human Traffic
5,592 Posts
I teraz wyobraźmy sobie, że gdyby nie działania władzy, i nasza mentalnośc mielibyśmy Oxford Street w Warszawie. Bo jeśli nie w CH, to taki HM musiałby się otworzyć przy ulicy. Jeszcze raz podkreśle jak CH, które najczęściej należy do prywanych, zagranicznych funduszy inwestycyjnych, który składa się z najemców w 80 % obcym kapitałem, może mieć takie poarcie, aby powstać w centrum miasta. Przecież to jest drenowanie i życia miejskiego i jego gospodarki.
CH wcale nie musi oznaczać drenowania miasta.
W dużej mierze zależy jak jest zaprojektowana. Jeżeli w Polsce preferuje się obiekty zamnkięte urbanistycznie i pozwala na ich budowę, gdzie swobodnie można przyjechać własnym samochodem to jest to drenaż bo to jest system "przyjedź własnym samochodem, zrób zakupy i wyjedź"

Co innego jeśli projekt byłby zbudowany na zasadzie półotwartej gdzie główne wyjścia wytłaczają ludzi wprost na miejsi pasaż vide Cabot Circus w Bristolu:

W Bath np nawet nie zauważasz,że jest na terenie galerii bo wbudowana płynnie w budynki i ulice:

·
Hammerite Order
5,774 Posts
Byłem w tej mini galeryjce w podziemiach i pustki, trochę osób pomiędzy Sezamem a Drogerią Natura i tyle. Bez jakiejkolwiek reklamy z zewnątrz to wszystko padnie. Mi zajęło chwilę znalezienia wejścia i to wiedząc że tam coś jest. Bez estetycznych reklam przy schodach ruchomych i od metra przeciętnego przechodnia się tam nie przyciągnie.

1821 - 1840 of 1866 Posts