SkyscraperCity banner

2881 - 2900 of 2930 Posts

·
Wrocław
357 Posts
Jak byłem w Warszawie, to szukałem wielokrotnie takiej kawiarni z widokiem na wieżowce. Rotunda już mnie kupiła tą kawą i widokiem :cheers:
Bedziesz popijal swoja kawusie z widokiem na wiezowce, a pani obok przy stoliczku cyk: "czy chcialby pan uslyszec nasza oferte kredytow? A moze karta kredytowa z limitem... a moze chce pan posluchac o otwarciu dodatkowego konta walutrowego..." :troll:

·
Registered
3,186 Posts
Nie wiem od kiedy szklane stopnie, naklejane kwiatki na szybę i sztuczne rośliny są wyrazem nowoczesności. Wszystko tapla się w tym gównianym sosie razem z wyglądem zewnętrznym i biedaprkingiem przed. Gratulacja.

·
Registered
10 Posts
Ogólnodostępne pierwsze piętro i transparentne wnętrze rotundy to wielka wartość dodana w stosunku do zburzonego projektu. Też byłem krytyczny do projektu oglądając go tylko z zewnątrz. Po dzisiejszej wizycie zmieniłem ocenę na pozytywną. Będąc we wnętrzu miałem skojarzenia z siedzibą Apple Fostera.

·
Registered
236 Posts
W warszawskiej wyborczej PKO odniosło się do placu dookoła Rotundy i Widok Towers.

W skrócie...
Podobno są problemy z całym narożnikiem bo część należy do miasta, część do Widok Towers, a część do PKO
i się nie da,
bo trzeba się dogadać.
Albo inaczej,
podobno się da,
ale dopiero po ukończeniu sąsiedniego wieżowca, ale do końca to w sumie nie ma pewności czy się da,
bo trzeba się dogadać.

Więc raczej się nie da,
bo trzeba się dogadać...

·
Rośnij w siłę, Polsko!
330 Posts
Starajmy się też czytać między wierszami i dochodzić do prostych wniosków. Gość uznał, że koncepcja krytyki Rotundy wynikająca z niechęci do PKO BP brzmi idiotycznie (też tak uważam) i tyle. Ewentualnie zrobił sobie jaja z "dylematu" innego forumowego kolegi. Jaka rzetelność, po co te filozofie wyższego rzędu? Równie dobrze mógł tam wpisać wartość 3,14% albo 1/100.

·
Registered
3,173 Posts
^^ I jest to subiektywna opinia jednostki nie wymagająca wsparcia jakiejkolwiek statystyki. Liczby wyssane z palca i przedstawione jako argument, nawet jeśli w ironicznej formie są niepotrzebnym zakłamywaniem rzeczywistości. Zamiast napisać "myśle że jakies 0,5%, może mniej", co jest z pewnością nieprawdą, nie lepiej byłoby napisać: "wydaje mi się, że liczba osób myślących w ten sposób jest niska"? Zdanie i tak byłoby wyssane z palca skoro nie miałoby się na nie żadnych argumentów, jednak nie byłoby tak pretensjonalne. Naprawdę nie przekonuje mnie, że odpowiedź była z przymróżeniem oka tym bardziej, że niechęć do spółek państwowych jest na forum dosyć powszechna (czego nie mam zamiaru bronić), a przykładem jest np. PHN. To jest jak wypowiadanie się za pozostałych użytkowników forum, tych aktywnych i nieaktywnych. Faux pas.

·
Kocham Polskę
Kocham II RP <3
2,634 Posts
Ktoś się orientuje, czy ten parking jest tam na stałe? Czy to jakaś tymczasowa prowizorka dla pracowników?
Spokojnie. To tylko prowizorka. Będzie trwać do kolejnej modernizacji w 2061 roku. :D

·
Registered
842 Posts
^^ I jest to subiektywna opinia jednostki nie wymagająca wsparcia jakiejkolwiek statystyki. Liczby wyssane z palca i przedstawione jako argument, nawet jeśli w ironicznej formie są niepotrzebnym zakłamywaniem rzeczywistości. Zamiast napisać "myśle że jakies 0,5%, może mniej", co jest z pewnością nieprawdą, nie lepiej byłoby napisać: "wydaje mi się, że liczba osób myślących w ten sposób jest niska"? Zdanie i tak byłoby wyssane z palca skoro nie miałoby się na nie żadnych argumentów, jednak nie byłoby tak pretensjonalne. Naprawdę nie przekonuje mnie, że odpowiedź była z przymróżeniem oka tym bardziej, że niechęć do spółek państwowych jest na forum dosyć powszechna (czego nie mam zamiaru bronić), a przykładem jest np. PHN. To jest jak wypowiadanie się za pozostałych użytkowników forum, tych aktywnych i nieaktywnych. Faux pas.
Nie wiem po co ta cała dyskusja o mój krótki wpis, to forum internetowe nie polemika na konferencji naukowej. Nie wiem kto jeszcze uważa, że wypowiedziałem się w jego imieniu, bo chyba widać z kontektsu, że odpowiedź była żartobliwa. Jeśli tak jednak zawiniłem to pozwolę sobię odpowiedzieć raz jeszcze: Osobiście uważam, że liczba osób na tym forum krytykująca rotundę tylko z powodu niechęci do państwowej spółki jest bardzo niewielka. Większość zarzutów jest oparta na argumentach uderzających w jakość architektury, wątpię by znalazła by się tu osoba, której podoba się Rotunda, lecz z powodu niechęci do spółki pisze, że jej się wspomniany budunek nie podoba.

Czy potrzebna była taka odpowiedź na tamto pytanie? Komuś się chciało czytać taki nudny wywód? Chyba nie...

·
Rah'ma'dul
12,052 Posts
2881 - 2900 of 2930 Posts