SkyscraperCity banner

1261 - 1276 of 1276 Posts

·
Registered
Joined
·
4,823 Posts
Ja bym poczekał jednak do oficjalnego otwarcia 8 czerwca. Nie rozumiem tego pośpiechu w dodawaniu wątków "do ukończonych".
Zdaniem e-hotelarza JUŻ jest oficjalnie otwarty: ;)

https://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=51601

Z początkiem czerwca oficjalnie rozpoczął działalność najbardziej luksusowy hotel w Polsce – Raffles Europejski w Warszawie ze 106 pokojami i apartamentami. Pierwszych gości, którzy dokonali rezerwacji jeszcze w lutym, przyjął już 9 maja, ale potem wstrzymał rezerwacje, aby przeprowadzić dodatkowe szkolenia personelu.
W sumie jest trochę zamieszania z tymi datami. :nuts:

Przy okazji - "Cukiernia Lourse Warszawa – po 74 latach znów na mapie stolicy"

https://madameedith.com/wyroznione/cukiernia-lourse-warszawa-hotel-europejski/ (uwaga! nie klikać z pustym żołądkiem! ;))

Cukiernia Lourse otworzyła się po 74 latach przerwy w nowo otwartym Hotelu Europejskim (pełna nazwa Raffles Europejski Warsaw), który jest obecnie prawdopodobnie najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. (...)Ponownie patrzyłam na ten budynek z żalem, ale i nadzieją, że kiedyś ta przebudowa się skończy i budynek wróci do warszawiaków. To się stało 1 czerwca.

(...)I tak, po 74 latach od 1 czerwca Lourse znów zaprasza gości. Ponownie w Hotelu Europejskim, a dokładnie w Raffles Europejski Warsaw. Nie jest to jednak kawiarnia jak za dawnych czasów, a cukiernia. Lokal jest mały i mieści się tuż przy głównym wejściu do hotelu, ale nie ma indywidualnego wejścia z zewnątrz, trzeba przejść przez hotelowe lobby.
 

·
Registered
Joined
·
200 Posts
Jezeli chodzi o otwarcie hotelu to mam mieszane uczucia Po sieci Raffles spodziewalem sie czegos wiecej. Nie robi efektu WOW Nie wiem jak to mozliwe ze przez vogue zostalo okrzykniete jako najbardziej oczekiwany hotel na swiecie Ja mam duzy niedosyt. Moze ja mam zbyt wygorowane wymagania Bo uwazam ze w samej stolicy mozna wytypowac hotele ktore maja o wiele lepsze wnetrza
 

·
Registered
Joined
·
200 Posts
http://eurobuildcee.com/?page=edition&id=1329&id_article=3063


Kim są najemcy?

Biura są wynajęte w 100 proc. Nie możemy podawać nazw do publicznej wiadomości. Komercjalizację powierzchni handlowej planujemy w ciągu jednego roku. Pozyskujemy dla inwestycji duże znane marki, a to zawsze długo trwa, rozmowy z dwiema z nich nie są jeszcze na wystarczająco zaawansowanym etapie. W czerwcu podpiszemy umowę z jedną z najbardziej luksusowych marek, rozmowy w tej sprawie trwały półtora roku. Nie z powodu braku kompetencji, ale dlatego, że z najbardziej luksusowymi markami tak długo to trwa. Wszystkie lokale handlowe będą działały przed końcem przyszłego roku. Zależy to także od konserwatora, który będzie przyglądał się pracom w każdym lokalu handlowym.
 

·
Registered
Joined
·
4,823 Posts
Czy lokale już zostały wynajęte?
Niestety, na razie witryny w przyziemiu są cały czas zaklejone. Ale zgodnie ze swoimi deklaracjami mają czas do końca roku...

Ale za to od 15 kwietnia można zamówić mazurki u Lourse'a. ;) https://www.facebook.com/raffleseuropejski/photos/a.159048254732481/351206732183298/?type=3&__xts__[0]=68.ARD8ztu0QDp3rCk4rvgB_sOXYl-ZBMYlawGX_V5AAgtzH46P6zn8mL_TzQdU5pgIOvmjhFEk6ZvIJJw_iPs_8gRXMOSVKgKTdvlu-Kzp8fQS-UsXkPXLOju0KtdRIA1U4E5vIMMMcx5_Do0KcF7dbaUoY9pU-7hjKb8OFoymnoPQXKU5sYTNj9Ou385WjBRKZLky8IkepOJffBfy1Xxt1sHTV5imqzVvhCBzYtaq9BXegolw6fIJwkRjEq-Lg3AN1gvuMIA3AAOI9pQcKyKpGPFOmugS-yolF7MRR3fK3m5B71wMKEe_Xi8EkITmip0cMIF5qCWwSxVTLswu1Aa1P0Q&__tn__=-R

Materiał w DDTVN z listopada - sporo kadrów z wnętrza - https://dziendobry.tvn.pl/a/zobacz-jak-wyglada-najbardziej-eksluzywny-hotel-w-polsce


Dziedziniec i "Pavilion – wyjątkowe miejsce spotkań":"Memory Rooms – przestrzenie dedykowane historii Europejskiego":"Kawałek historii - oryginalny żyrandol z czasów Orbisu. Teraz odkryty na nowo i osadzony w lustrzanym kalejdoskopie jest jednym z głównych elementów lobby.""Zdjęcia Hotelu Europejskiego ozdabiają wejście do restauracji"Chodnik zaprojektowany przez Leona Tarasewicza:Apartament prezydencki (ok. 300 mkw, ceny od 16 tys. zł za noc; jego częścią jest dawna Sala Pompejańska, opisywana m.in. w "Lalce" Prusa)Praca Tag 8 autorstwa Szymona Szewczyka w sypialni głównej Apartamentu Prezydenckiego:"Z narożnych apartamentów Signature roztacza się wspaniały widok. Każdy z nich poświęcony jest wybranemu aspektowi polskiej historii i kultury, o czym świadczą nazwy: Piłsudski, Prus, Chełmoński i Tetmajer."Apartament Grand:Apartament Deluxe:Apartament Junior:Różne wnętrza:

Dywany zawierają mapę XIX-wiecznej Warszawy:Restauracja Europejski Grill ("łączymy polską kulturę i kuchnię z najlepszymi daniami z całego świata"):

Humidor ("wyjątkowe miejsce spotkań w klimacie ekskluzywnego klubu dla dżentelmenów", "idealne miejsce spotkań wielbicieli cygar i koneserów wytrawnych alkoholi"):

("Jerzy Treutler - grafik i przedstawiciel Polskiej Szkoły Plakatu. Jego prace wyróżniają się abstrakcyjnymi formami, a także swobodą, różnorodnością i plastycznością rysunku. W Kolekcji Sztuki Hotelu Europejskiego znajduje się aż 7 prac – plakatów, które znajdują się palarni cygar Humidor")Longbar:SPA (z odtworzoną mozaiką "Porwanie Europy” Krystyny Kozłowskiej, z 1961 roku):(zdjęcia z FB https://www.facebook.com/raffleseuropejski)

Niezależnie od ocen... pewnie za 40 lat Hotel zostanie czymś w rodzaju "muzeum polskiego wnętrzarstwa z I poł. XXI w." ;) (tak jak PKiN pełni tę funkcję dla lat 50-tych).
 

·
Registered
Joined
·
965 Posts
Jak patrzę na te zdjęcia wnętrz, to naprawdę robi mi się przykro, że od zewnątrz mamy do czynienia ze szklaną czapą :eek:hno:

Wiem, temat był wałkowany już tyle razy, niby człowiek powinien się przyzwyczajać, ale jakoś świadomość wypiera tę nadbudowę.
 

·
Registered
Joined
·
4,823 Posts
No ciekawe... zobaczymy...

https://warszawa.naszemiasto.pl/europejski-boutiques-przy-krakowskim-przedmiesciu-powstaja/ar/c1-7370701?utm_source=facebook.com&utm_medium=dzieje_sie_w_warszawie&utm_content=inwestycje&utm_campaign=europejski-boutiques-przy-krakowskim-przedmiesciu-powstaja&fbclid=IwAR3ev4h1823k4y94NDZo2nv7Ro-krQ8sDPiMcTOUIY0EtwpEpAXU23QRNaI

Europejski Boutiques. Przy Krakowskim Przedmieściu powstają najdroższe butiki w Polsce. Będzie tu: "luxury hub stolicy"

Europejski Boutiques. W parterach ekskluzywnego hotelu powstają luksusowe butiki. Ich otwarcie zaplanowano na listopad tego roku. W Polsce zadebiutuje m.in. paryski Hermès, a także włoski Brunello Cucinelli. To nie jedyne niespodzianki jakie tam na nas czekają. Szczegóły poniżej.

(...) Po otwarciu hotelu przyszedł zatem czas na parter i poddasze. Tuż przy Krakowskim Przedmieściu szyby wciąż są zalepione, a w środku trwa remont. Jak udało nam się dowiedzieć – do otwarcia pozostał już tylko miesiąc. Wewnątrz znajdzie się dwanaście ekskluzywnych zagranicznych butików oraz zaprojektowany przez architekt Magdalenę Kijanko HE Concept Store prezentujący wysokiej klasy polską modę oraz biżuterię. W sumie będzie to 3 tys. mkw. powierzchni nazwanej – Europejski Boutiques.

- Otwarcie części handlowej planujemy na drugą połowę listopada tego roku. Zależy nam, żeby witryny Europejski Boutiques rozbłysły na nowo wraz z początkiem okresu świątecznego – tłumaczy nam Katarzyna Lemańska, dyrektor wynajmu i marketingu firmy H.E.S.A.

- W przestrzeni butikowej pojawią się długo wyczekiwane, a nieobecne dotąd w Polsce marki-symbole. Będzie to zwieńczenie naszej pracy nad przywracaniem Europejskiemu jego pełnej świetności. Po hotelu i części biurowej pod jednym dachem znajdzie się teraz cały wachlarz funkcji i usług, tworząc razem z butikami przy Placu Piłsudskiego i ulicy Moliera kluczowy luxury hub stolicy i najbardziej prestiżowy adres w Warszawie – dodaje.

Wynajętych zostało dziesięć pomieszczeń. Pozostały tylko dwa, niewielkie, na antresoli. Już we wrześniu potwierdzono, że najbardziej prestiżową przestrzeń – tuż pod słynną Salą Pompejańską – zajmie francuski Hermès. W sklepie trwają już ostatnie prace. Najemca wybrał przestrzeń, w której dawniej znajdował się pierwszy salon Fiata w Polsce. Wysokie na kilka metrów pomieszczenie z oryginalnymi kolumnami oraz zdobieniami. To tam będzie można zamówić torebki warte od 8 do nawet 300 tys. dolarów.

Wśród kolejnych najemców, jak potwierdzili nam właściciele Europejskiego, będą: włoski salon odzieżowy Brunello Cucinelli oraz znany producent zegarków W.Kruk Rolex. Pozostałe marki, które pojawią się przy Krakowskim Przedmieściu, są na razie owiane aurą tajemnicy. Poznaliśmy jednak szczegóły HE Concept Store.

Autorski butik z polską modą

- W części handlowej otwieramy również HE Concept Store, czyli nasz autorski butik, który skupi w sobie trzy przestrzenie. Największa poświęcona będzie polskiej modzie, sztuce i designowi. Będą to produkty niedostępne nigdzie indziej, stworzone przez polskich projektantów specjalnie dla tego miejsca. W HE Concept Store znajdziemy także sekcję z plakatami i książkami oraz bar ze specjalnie wyselekcjonowanymi winami. Chcielibyśmy, żeby każdy z artystów i twórców zaangażowanych w nasz projekt mógł więcej opowiedzieć o swoich dziełach oraz o swojej pracy. W związku z tym w HE Concept Store odbywać się będą wystawy, koncerty, degustacje, autorskie spotkania, rozmowy na temat książek i muzyki czy pokazy mody – opowiada Agnieszka Polańska-Gronek, manager HE Concept Store.

HE Concept Store zajmie przestrzeń na poziomie -1 tuż przy głównym wejściu do części butikowej. Do tego miejsca zejdziemy eleganckimi kręconymi schodami. Na miejscu, na powierzchni 330 mkw. prezentowane będą polskie marki.

ubrania i akcesoria: Bohoboco, Rodrigo De La Garza, La Mania, Viola Piekut, Dawid Woliński i Maciej Zień
biżutera: Berries & Co, Beller, Mokobelle
akcesoria: Kaskaas
torebki: Hollie Warsaw, Mandel oraz Molehill
ceramika: Dominika Dondé-Antepowicz (ręcznie robiona porcelana), Majolika Nieborów (przedmioty wykonane techniką majolikową z nieborowskiej manufaktury).

Oprócz tego w HE Concept Store znajdzie się miejsce, gdzie napijemy się wina, przestrzeń eventowa oraz plakaty wybrane przez Włodka Orła, jednego z największych kolekcjonerów polskiego plakatu na świecie. Przedstawiciele inwestora tłumaczą, że chcieli stworzyć przestrzeń, w której artyści i projektanci będą mogli opowiedzieć więcej o swoich produktach. W związku z tym w Europejski Boutiques odbywać się będą spotkania, rozmowy na temat książek i muzyki czy pokazy mody.

W „Europejskim” działa także przestrzeń biurowa, która znalazła się na dwóch ostatnich kondygnacjach. (...) Większość z 7 tys. mkw. biur zajął co-working WeWork. Pozostałą przestrzeń podzielono między mniejsze firmy. Swoją przestrzeń mają tu także przedstawiciele inwestora, firmy H.E.S.A., która reprezentuje przedwojennych właścicieli Europejskiego.
 
1261 - 1276 of 1276 Posts
Top