SkyscraperCity banner

1 - 20 of 509 Posts

·
Registered
1,739 Posts
Discussion Starter #1
http://www.konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/jaka-ma-byc-ul-miodowa

Niby podchodzi pod przestrzeń publiczną, ale Miodowa chyba zasługuje na osobny wątek. Rozważane są póki co dwa warianty: ze ścieżkami rowerowymi i bez, ale z ograniczeniem prędkości do 30 wyegzekwowanym wyniesionymi skrzyżowaniami oraz progami zwalniającymi.

Konsultacje społeczne rozpoczynają się lada dzień.

·
Rah'ma'dul
12,068 Posts
Jak dla mnie zdecydowanie WARIANT 2.
Dlaczego?
Jest nowatorski, wprowadza inność, poza tym daje wiecej swobody pieszym, więcej przejsć, szersze chodniki, dodatkową zieleń. Gruntowanie zwęża ul. Długą i jezdnię na Pl. Krasińskich o co chodziło.
Wariant 1 jest wariantem zachowawczym. Zmiany będą kosmetyczne. W tym wariancie rowerzyści mają przewagę, piesi już nie. Sądzę, że mieszakńcy wybiorą wariant 2, bo będzie dla nich bardziej przyjazny, również z uwagi na miejsca parkingowe, w tym dla niepełnosprawnych.

btw dla przypomnienia moje zdjęcia Miodowej sprzed paru miesięcy, czyli stan bieżący:

·
Registered
1,739 Posts
Discussion Starter #4
@Sławek
Świetne kadry. Udało Ci się wydobyć wszystko co w ulicy najohydniejsze, dzięki czemu na Twoich zdjęciach jest jeszcze brzydsza niż w rzeczywistości :D

·
Registered
18,859 Posts
Drugi wariant ma więcej przejść dla pieszych, więc tylko ten. Chociaż pewnie i w wariancie ze ścieżką rowerową przejścia da się dodać...

·
rob...z
276 Posts
No właśnie czemu w wariancie 1 właściwie nie ma tych przejść? Chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby były.
I niech mi ktoś wyjaśni czy w obrębie tych wyniesionych skrzyżowań (w wariancie drugim) będzie można przechodzić przez ulicę czy nie?
Generalnie bardziej mi się podoba wariant drugi.
PS mam nadzieję, że przy okazji zrobią coś z kostką na pl. Krasińskich, bo jazda rowerem po tym jest masakryczna.

·
Registered
3,108 Posts
^^te warianty to zbiór możliwych rozwiązań, a nie gotowe projekty. Dlatego w jednym są dodatkowe przejścia a w drugim nie.

Jeśli chodzi o wyniesienia - zgodnie z PoRD można przechodzić przez jezdnię na skrzyżowaniu, nawet jeśli nie ma PdP.

Kostka na pl. Krasińskich zostanie rozebrana i ułożona od nowa.

·
evertonfans
3,146 Posts
Jaka ma być ul. Miodowa? Zaczynamy konsultacje

24.08.2015

Jak wziąć udział?

Konsultacje trwają od 24 sierpnia do 16 września 2015. W ramach konsultacji odbędą się spacery połączone ze spotkaniem dyskusyjnym. Spacery rozpoczynamy spod kolumny Zygmunta, spotkania odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Ordynariatu Polowego (wejście przez Katedrę od ul. Długiej 13/15).

Do wyboru są dwa terminy:

Ø sobota, 5 września 2015 r.
spacer o godz. 10:00
spotkanie w godz. 11:00-13:00

Ø środa, 9 września 2015 r.
spacer o godz. 17:00
spotkanie w godz. 18:00-20:00

Uwagi do planowanych rozwiązań można składać w terenowym punkcie konsultacyjnym na skwerze nad tunelem Trasy W-Z: 27 sierpnia (czwartek) lub 7 września (poniedziałek), w godz. 15:00-18:00.

Na uwagi czekamy także do 16 września 2015 r. pod adresem [email protected]
źródło: http://www.zdm.waw.pl/aktualnosci/jaka-ma-byc-ul-miodowa-zaczynamy-konsultacje/

·
Registered
1,964 Posts
Jak dla mnie wariant 1 jest lepszy. Jazda rowerem po Krakowskim Przedmieściu to mordęga, do tego jakoś nie mogę sobie wyobrazić na Miodowej jakichś wielkich tłumów, które mogłyby zapełnić te szerokie chodniki.

·
Homo Varsoviensis
3,476 Posts
^^ Prawda, że jazda rowerem po ulicy, gdzie jest tak duży ruch autobusowy to jednak do najprzyjemniejszych nie należy. Z drugiej strony wariant II ma wiele innych zalet - miejsca parkingowe, wyniesienia.

Bardzo trudny wybór...

·
Registered
3,108 Posts
^^ale tu nie trzeba się decydować na 100% - można wybrać konkretne rozwiązania z poszczególnych wariantów. Równie dobrze wyniesienia mogą być w wariancie z pasami rowerowymi.

·
Registered
983 Posts
Ale drzewa mogę być tylko, jeżeli zrezygnować z pasów rowerowych. Moim zdaniem, w przypadku tej ulicy priorytetem powinna być estetyka.
Tym sposobem dostaniemy drzewa i rowerzystów na chodnikach, bo nikt nie będzie chciał się mijać na centymetry z autobusami, których na Miodowej jest bardzo dużo.

·
Registered
1,739 Posts
Discussion Starter #15
^^Wypiętrzenie skrzyżowań i przejść powinno zredukować problem, ale może dla tych, którzy się boją powinien być objazd Podwalem z szerokim kontrapasem?

·
Rah'ma'dul
12,068 Posts
W ogóle można wypiętrzyć te skrzyżowania jak tam autobusy jeżdżą?
Na Krakowskim jest wypiętrzone przejście dla pieszych przy bramie UW. Autobusom jak widać to nie przeszkadza.

1 - 20 of 509 Posts