SkyscraperCity banner

461 - 480 of 509 Posts

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
Joined
·
17,526 Posts
Masz kościół pw. Przemienienia Pańskiego, cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny oraz Centrum Luterańskie. Jest fryzjer, kawiarnia, restauracja oraz bar fastfood. Jest Akademia Teatralna, przychodnia WUM i urzędy. To jeśli chodzi o szeroko pojęte usługi. Ale jest też piękna zabudowa i jest to świetne miejsce na turystykę również dla mieszkańców miasta. Ja często chodzę na SM i NM czysto turystycznie. O Miodową też zahaczam. I innym też polecam.
 

·
Semper Invicta
Joined
·
25,406 Posts
Popatrzcie na otwory na słupki przy tej zatoczce... jak widać słupki będą odsunięte od krawędzi na pół metra, ujmując 1/4 chodnika... I tak w całym mieście przy każdej nowej inwestycji - dajcie mi tego debila, który to wymyślił, bo nie zdzierżę tej głupoty dłużej.
Pretensje proszę kierować do autorów Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Skrajnia rzecz święta - chyba nie chcesz, żeby szlachta swoje wypasione fury narażała na porysowanie drzwi (np przy niefortunnym otwieraniu). A masa pieszych biedaków niech się kisi pod murem...
 

·
Registered
Joined
·
3,014 Posts
Ten remont to ponury żart ratusza, ile zostanie szerokości dla pieszych po osłupkowanu.

Przecież to było wszystko do przewidzenia.

Pomiędzy Schillera a Kapucyńską powinien stać zakaz ruchu aut prywatnych, to nie powinna być droga tranzytowa. Wtedy chodniki mogły by być szersze a może i gazownicy zgodzili by się na jakaś symboliczną zieleń.

Wyszedł potworek.
 

·
Registered
Joined
·
2,055 Posts
Sławek;152234072 said:
Będzie. Natomiast ja się dalej będę czepiał dokładności wykonania.
Choćby tego rowka dla niewidomych. Idzie sobie takie niewidomy z laską w rowku i oczekuje przeszkód tylko tam gdzie one są. To naprawdę widać gołym okiem, że rowki niektórych ułożonych płyt są przesunięte względem siebie o ok 1cm, co wynika że płytę raz wsadzano przy jednej krawędzie chodnika, drugi raz przy drugiej i fugi są różne z obu stron.
Tanie niby nic, ale taki niewidomy w takim punkcie się zatrzyma i będzie musiał sprawdzić, czy aby na pewno dalej nie ma jakiejś przeszkody.
To tak nie działa. Niewidomy nie idzie wzdłuż płytek z laską jak po torach. Niepełnosprawna osoba dalej "macha" laską z prawej strony na lewą, tylko będzie czuł w ręku gdzie są rowki. Takie przesunięcie nie będzie dla osoby niewidomej zauważalne.
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
12,068 Posts
Odcinek 17, 02.10

Zmorą są parkujące auta, jeden zostawił ok 39cm przestrzeni dla pieszych (miałem małą miarkę i zmierzyłem), ale od początku jedziemy:
A jednak placyk remontują :) :) :)


!!! GKA...


i tyle :)
 

·
Registered
Joined
·
929 Posts
^^ Gdzie w tym widzisz socreal? Normalny, warszawski klasycyzm.

Z resztą mało jest rzeczy, które nie pasowałyby tam bardziej od tego betonowego pudła.
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
12,068 Posts
tego typu parkowanie (39 cm od ściany) już tam zostanie na dekady?
dziur na słupki brak w tym miejscu,a większość aut miała identyfikatory za szybą ministerialne, co już pewnie samo to robi z nich święte krowy.

btw Policji dziś było tuż obok ogromna ilość, ale byli zajęci czym innym :D

 

·
Registered
Joined
·
929 Posts
^^ Ano polemice. Im więcej powstaje "fantastycznych wizji", tym większa w społeczeństwie świadomość możliwych alternatyw. I tym większa szansa, że złe koncepcje spotkają się z odpowiednią krytyką.
Próbowałem zasugerować, że decyzja o wzniesieniu przy ważnej ulicy budynku hołdującego chwilowej modzie może być torturą dla pokoleń, które nie znajdą dostatecznej racji ekonomicznej dla rozbiórki.
 

·
Registered
Joined
·
539 Posts
Zamiast bezcelowej dyskusji o fantastycznych wizjach lepiej byłoby podyskutować o jakieś realnej alternatywie. A taka istnieje - nie jest to proste w realizacji, ale nie niemożliwe - jak scenariusze wyburzania bloków mieszkalnych. Na przykład w takim Azerbejdżanie, gdzie stoi masa postkomunistycznych bloków, przerabia się je na "orientalną architekturę" doklejając do istniejącej fasady, nową "orientalną". Wygląda to o niebo lepiej niż wcześniej.
 

·
Introducing first
Joined
·
1,243 Posts
W ten sposób asymiluje się wielu przedstawicieli modernizmu, zwłaszcza na dawnych ziemiach niemieckich - nie wiem, czy widziałem strawny przykład.

Głównym problemem tego bloku jest podzielone na małe lokaliki usługowe przyziemie - te wszystkie lilipucie interesy zdewastowały parter budynku na dobre.
 

·
Rah'ma'dul
Joined
·
12,068 Posts
Miodowa, odcinek 18

Zdjęcia z wczoraj:
Jak już pisałem, ogólne wrażenia pozytywne :) ale jak się popatrzy na jakość wykonania pod nogami, to tak fajnie nie jest.
Krawężniki można kłaść na równo z chodnikiem, a sam chodnik też można kłaść równiej.I może dalej się czepiam, ale czy na podjazdach ścieżki dla niewidomych być nie może? I czy sama ścieżka nie może być przed
i za bramą na tej samej szerokości, tylko z przesunięciem?
Słupków ( i dziur pod nie) brak. Powyższe auta miały za szybą adnotacje jednakowego rozmiaru i treści, że to samochody
dyrektorów z Ministerstwa Zdrowia i żadnych kwitów parkingowych, informacji o abonamencie, itp. Czy Władza może sporo :bash:
Potem też stały dwa auta niepełnosprawnych. Dla niezorientowanych ten parking jest wzdłużny na 3 miejsca dla niepełnosprawnych.
i tyle :) Z góry przepraszam za czepianie się.
 
461 - 480 of 509 Posts
Top