SkyscraperCity banner

461 - 480 of 509 Posts

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,526 Posts
Masz kościół pw. Przemienienia Pańskiego, cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny oraz Centrum Luterańskie. Jest fryzjer, kawiarnia, restauracja oraz bar fastfood. Jest Akademia Teatralna, przychodnia WUM i urzędy. To jeśli chodzi o szeroko pojęte usługi. Ale jest też piękna zabudowa i jest to świetne miejsce na turystykę również dla mieszkańców miasta. Ja często chodzę na SM i NM czysto turystycznie. O Miodową też zahaczam. I innym też polecam.

·
Semper Invicta
25,406 Posts
Popatrzcie na otwory na słupki przy tej zatoczce... jak widać słupki będą odsunięte od krawędzi na pół metra, ujmując 1/4 chodnika... I tak w całym mieście przy każdej nowej inwestycji - dajcie mi tego debila, który to wymyślił, bo nie zdzierżę tej głupoty dłużej.
Pretensje proszę kierować do autorów Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Skrajnia rzecz święta - chyba nie chcesz, żeby szlachta swoje wypasione fury narażała na porysowanie drzwi (np przy niefortunnym otwieraniu). A masa pieszych biedaków niech się kisi pod murem...

·
Registered
3,014 Posts
Ten remont to ponury żart ratusza, ile zostanie szerokości dla pieszych po osłupkowanu.

Przecież to było wszystko do przewidzenia.

Pomiędzy Schillera a Kapucyńską powinien stać zakaz ruchu aut prywatnych, to nie powinna być droga tranzytowa. Wtedy chodniki mogły by być szersze a może i gazownicy zgodzili by się na jakaś symboliczną zieleń.

Wyszedł potworek.

·
Registered
2,055 Posts
Sławek;152234072 said:
Będzie. Natomiast ja się dalej będę czepiał dokładności wykonania.
Choćby tego rowka dla niewidomych. Idzie sobie takie niewidomy z laską w rowku i oczekuje przeszkód tylko tam gdzie one są. To naprawdę widać gołym okiem, że rowki niektórych ułożonych płyt są przesunięte względem siebie o ok 1cm, co wynika że płytę raz wsadzano przy jednej krawędzie chodnika, drugi raz przy drugiej i fugi są różne z obu stron.
Tanie niby nic, ale taki niewidomy w takim punkcie się zatrzyma i będzie musiał sprawdzić, czy aby na pewno dalej nie ma jakiejś przeszkody.
To tak nie działa. Niewidomy nie idzie wzdłuż płytek z laską jak po torach. Niepełnosprawna osoba dalej "macha" laską z prawej strony na lewą, tylko będzie czuł w ręku gdzie są rowki. Takie przesunięcie nie będzie dla osoby niewidomej zauważalne.

·
Rah'ma'dul
12,068 Posts
Odcinek 17, 02.10

Zmorą są parkujące auta, jeden zostawił ok 39cm przestrzeni dla pieszych (miałem małą miarkę i zmierzyłem), ale od początku jedziemy:

A jednak placyk remontują :) :) :)

!!! GKA...

i tyle :)

·
Registered
929 Posts
^^ Gdzie w tym widzisz socreal? Normalny, warszawski klasycyzm.

Z resztą mało jest rzeczy, które nie pasowałyby tam bardziej od tego betonowego pudła.

·
Rah'ma'dul
12,068 Posts
tego typu parkowanie (39 cm od ściany) już tam zostanie na dekady?
dziur na słupki brak w tym miejscu,a większość aut miała identyfikatory za szybą ministerialne, co już pewnie samo to robi z nich święte krowy.

btw Policji dziś było tuż obok ogromna ilość, ale byli zajęci czym innym :D

·
Registered
929 Posts
^^ Ano polemice. Im więcej powstaje "fantastycznych wizji", tym większa w społeczeństwie świadomość możliwych alternatyw. I tym większa szansa, że złe koncepcje spotkają się z odpowiednią krytyką.
Próbowałem zasugerować, że decyzja o wzniesieniu przy ważnej ulicy budynku hołdującego chwilowej modzie może być torturą dla pokoleń, które nie znajdą dostatecznej racji ekonomicznej dla rozbiórki.

·
Registered
539 Posts
Zamiast bezcelowej dyskusji o fantastycznych wizjach lepiej byłoby podyskutować o jakieś realnej alternatywie. A taka istnieje - nie jest to proste w realizacji, ale nie niemożliwe - jak scenariusze wyburzania bloków mieszkalnych. Na przykład w takim Azerbejdżanie, gdzie stoi masa postkomunistycznych bloków, przerabia się je na "orientalną architekturę" doklejając do istniejącej fasady, nową "orientalną". Wygląda to o niebo lepiej niż wcześniej.

·
Introducing first
1,243 Posts
W ten sposób asymiluje się wielu przedstawicieli modernizmu, zwłaszcza na dawnych ziemiach niemieckich - nie wiem, czy widziałem strawny przykład.

Głównym problemem tego bloku jest podzielone na małe lokaliki usługowe przyziemie - te wszystkie lilipucie interesy zdewastowały parter budynku na dobre.

·
Rah'ma'dul
12,068 Posts
Miodowa, odcinek 18

Zdjęcia z wczoraj:

Jak już pisałem, ogólne wrażenia pozytywne :) ale jak się popatrzy na jakość wykonania pod nogami, to tak fajnie nie jest.
Krawężniki można kłaść na równo z chodnikiem, a sam chodnik też można kłaść równiej.

I może dalej się czepiam, ale czy na podjazdach ścieżki dla niewidomych być nie może? I czy sama ścieżka nie może być przed
i za bramą na tej samej szerokości, tylko z przesunięciem?

Słupków ( i dziur pod nie) brak. Powyższe auta miały za szybą adnotacje jednakowego rozmiaru i treści, że to samochody
dyrektorów z Ministerstwa Zdrowia i żadnych kwitów parkingowych, informacji o abonamencie, itp. Czy Władza może sporo :bash:
Potem też stały dwa auta niepełnosprawnych. Dla niezorientowanych ten parking jest wzdłużny na 3 miejsca dla niepełnosprawnych.

i tyle :) Z góry przepraszam za czepianie się.

461 - 480 of 509 Posts