SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3288 Posts

·
Registered
7,279 Posts
Discussion Starter #1
Polimex-Mostostal Siedlce zawarł ze spółką Hotele Warszawskie Syrena umowę nabycia za 6,3 mln EUR nieruchomości położonej w Warszawie przy Pl. Powstańców Warszawy: prawa użytkowania wieczystego działki i prawa własności do Hotelu Warszawa.

Polimex-Mostostal Siedlce podpisał w piątek umowę nabycia od spółki Hotele Warszawskie Syrena prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, o powierzchni 2177 metrów kwadratowych, położonej w Warszawie przy Pl. Powstańców Warszawy, oraz prawa własności naniesień w postaci budynku Hotelu Warszawa o powierzchni użytkowej 8.480,90 metra kwadratowego.

- Łączna cena nabycia zabudowanej nieruchomości wynosi 6,3 mln EUR. Środki przeznaczone na zapłatę ceny za nabywaną nieruchomość w całości pochodzą z bieżącej działalności spółki – poinformowano w wydanym komunikacie.

Polimex-Mostostal Siedlce zamierza zmodernizować istniejący budynek Hotelu Warszawa i przeznaczyć powstałe lokale w części na działalność hotelarską, a w części na apartamenty mieszkalne.

-PB

·
Registered
1,121 Posts
Dobrze, że wreszcie coś ruszyło. Ale dziwią mnie te "apartamenty miszkalne". Zobaczymy co z tego wyjdzie, ciekawe, czy będą się starali chociaż upodobnić gmach do wersji przedwojennej?

·
Inwestor
2,610 Posts
^^ przed wojną w Hotelu Warszawa były już apartamenty . W najwyżej położonym rezydował Xsiąże Lubomirski czy Czartoryski ? Ciesze się bardzo z tej transakcji . Mam nadzieje , że ten budynek wróci szybko do stanu użyteczności .

·
Registered
69 Posts
:cucumber: Nareszcie!!!!! Uwazam ze przywrocenie przedwojennego wystroju jest jedynym odpowiednim pomyslem na te inwestycje, eksperymenty z nowoczesnoscia raczej sie nie powioda (jesli jednak ktos je podejmie, to mam nadzieje ze sie myle i tez bedzie dobrze :) )

·
Registered
4,779 Posts
To nie jest kwestia przywrócenia wystroju, ten budynek uległ praktycznie całkowitemu zniszczeniu i został wybudowany po wojnie praktycznie od nowa, według innego projektu tego samego zresztą architekta. Co ciekawsze był to projekt starszy od tego zrealizowanego przed wojną i "art decowy" a nie purystycznie modernistyczny. Oczywiście dodano do niego potem lekki socrealistyczny smrodek który pewnie dałby się teraz usunąć. Ale powrotu do przedwojennej bryły to raczej nie należy się spodziewać, nikt nie będzie budował tego budynku od nowa. Jak dla mnie to grunt by przestał niszczeć i robić za megawieszak pod reklamy, przedwojenny Prudential mi sie podobał ale i ten nowszy też.

·
Registered
4,779 Posts
Część górną też chyba wolę obecną od pierwotnej. Ale obecny budynek ma strasznie wsiowo kiczowate przyziemie z kolumnami którego pierwotnie nie było, mógłby ktoś coś z nim zrobić.

·
- -
3,395 Posts
kafarek said:
juz wyobrażam sobie ten piękny budynek koloru piaskowego.Czy taki był przed zabrudzeniem?
Bardzo sie cieszę.

Masstah said:
Część górną też chyba wolę obecną od pierwotnej. Ale obecny budynek ma strasznie wsiowo kiczowate przyziemie z kolumnami którego pierwotnie nie było, mógłby ktoś coś z nim zrobić.
To prawda, kolumienek możnaby się pozbyć. Zwłaszcza że nie współgrają one z pierzeją tworzoną przez sąsiedni budynek (telewizji) i wystają niepotrzebnie na chodnik.

·
Registered
6,911 Posts
Moim zdaniem teraz wygląda on znacznie lepiej niż przed wojną. Zresztą nie sądzę aby zmieniano cokolwiek na zewnątrz budynku. Tylko ją odnowią.
Istnieje zdjęcie które przedstawia jak w Prudential trafiła bomba...

·
Registered
582 Posts
mam to zdjęcie wisi u mnie na ścianie. wsumie to są dwa zdjęcia pierwsze to o którym mówi anakin a drugie obok przedstawia widok obecny tego miejsca gdzie w tle jest masa wieżowców itp. Zdjęcie bardzo motywujące, szkopy mogą sobie popatrzeć:)

·
Moderator
7,904 Posts
Cichus kiedyś zapostował coś takiego:

Natomiast jesli chodzi o budynek, to mi się podoba taki jaki jest, wolę go od klockowatej wersji przedwojennej, wystarczy tylko go porządnie wyszorować ;)

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
Szczerze powiedzaiwszy wolałem przed wojenny. Ale to po prostu moja fobia wobec grubych, ciężkich , soc- pasów na budynkach. Niewiem, ale po prostu budynek nimi obdarzony odrazu jest skazany na mdłe ciążenie przy ziemie.

·
Registered
4,779 Posts
Stompi, socrealizmu to tam prawie nie ma. Po wojnie budynek odbudowano zgodnie z projektem Weinfelda z końca lat 20-tych, pierwotnym projektem który Prudential miał zamiar realizować. W międzyczasie jednak obowiązujący styl zmienił się, inwestor chciał byc na czasie i zamówił u Weinfelda nowy projekt, purystycznie modernistyczny, zrealizowany w latach 31-33. Po wojnie powrócono do pierwotnej art decowej formy. Jeśli cokolwiek dodano socrealnego to co najwyżej jakiś wystrój przyziemia (nie jestem tylko pewien tych kolumn, czy one były pierwotnie czy dodano je w latach 50-tych). Ale te pionowe pasy na elewacji i zwieńczenie szerszej części na 100% nie mają z socrealizmem nic wspólnego!

·
- -
3,395 Posts
mikeleg said:
Bardzo się cieszę, okolica się świetnie zmieni po renowacji budynku i wybudowaniu sądu. Jeszcze tylko ten plac echhh
Pod placem powinien powstać parking podziemny, jak np. pod Placem Wolności w Poznaniu, a na górze powinna pojawić się zieleń, fontanny itp. Usunąłbym jeszcze ten obecny obleśny leżący pomnik i wstawił tam coś normalnego. W tej chwili wygląda to jak zapomniany skład jakiś płyt z budowy.

1 - 20 of 3288 Posts