SkyscraperCity banner

3241 - 3260 of 3288 Posts

·
Registered
191 Posts
^^ ^^ ^^
z fotki wynika, że pobliski budynek UOKiK doczekał się remontu elewacji!!
Toż to dopiero teraz Plac stanie się prawdziwym salonem stolicy.
Serce roście patrząc na te czasy!
:cheers:

·
lilium inter spinas
2,381 Posts
-brak płaskorzeźb (mimo podkreślania przez inwestora słów o przedwojennym wyglądzie)
Te rzeźby można bez problemu dodać później. Np. za jakiś rok, przez co właściciel będzie miał możliwosć ponownie zwrócić uwagę na swój budynek w mediach :)

Czy w obecnej pruderyjnej Polsce będzie to wierna kopia oryginału, czyli nagie postaci (Merkuriusz z widocznym ptaśkiem i naga kobieta-alegoria), tego nie wiem...

·
Registered
965 Posts
Dla mnie najgorsze jest to, że nie przebito okien w od strony budynku TVPIS, tak jak to było przed wojną. Od tej strony moim zdaniem Prudential prezentuje się źle. Inne mankamenty tej przebudowy można zawsze w łatwy sposób usunąć - szklany nowotwór na dachu zdemontować, szprosy dokleić, albo wymienić okna na takie z podziłami, rzeźby dorobić później. A ze ślepą ścianą będziemy musieli żyć baaaardzo dłuuugo.

·
Registered
402 Posts

·
'less is more'
5,440 Posts
Ja się chętnie wypowiem o minusach,choć wcześniej się nie wypowiadałem :)

-brak szprosów w oknach
-szklany kurnik na dachu
-brak płaskorzeźb (mimo podkreślania przez inwestora słów o przedwojennym wyglądzie)
-te okienka wokół głównego wejścia
- brak okien od strony południowej
- parter zlewa się z resztą elewacji (powinien być inny kamień jak przed wojną)
- brak neonu

Jak dla mnie jest średnio. W sensie budynek i tak prezentuje się dobrze, jednak znacznie poniżej oczekiwań sprzed rozpoczęcia prac. Nie to obiecywali.

·
Banned
8,060 Posts
brak plaskorzezby i neonu szkodzi ale na ogol dobrze

·
Redsigert User
11,981 Posts
Może wypowiedzą się teraz wszyscy Ci, którzy psioczyli przed rozpoczęciem i w trakcie remontu?
Z tym byłoby trudno bo część zdążyła już pewnie umrzeć albo wyprowadzić się z kraju tak długo to trwało. Rezultat jest dobry, ale mi się podobało już przed przebudową, piaskowiec był przykurzony, ale bynajmniej nie straszył.

Na poczatku kontrowersje na forum i w mediach budził głównie pomysł odtworzenia przedwojennej wersji kosztem socrealistycznej, potem sama budowa, która w pewnym momencie po prostu stanęła i brak kontaktu z inwestorem a w końcu jakość wykończenia itd.

Podsumowując cieszę się, że nie skończyło się na kolejnym szkieletorze, ale nie widzę powodów żeby przepraszać za mój sceptycyzm tylko dlatego, że po 10 latach zrobili wreszcie to co mieli zrobić.

3241 - 3260 of 3288 Posts