SkyscraperCity banner

3261 - 3280 of 3288 Posts

·
Registered
Joined
·
4,823 Posts
https://nowawarszawa.pl/historyczny-wiezowiec-z-hotelem-warszawa/?fbclid=IwAR1UaSAk0fypqQuO2-Y0UQXUY6wREM4WjU6qz1itbtZi_00IqzdRbBOu5DI

Jako pierwsza redakcja byliśmy z wizytą w legendarnym wieżowcu Prudential przy Placu Powstańców Warszawy. Od kilku dni w zabytkowym gmachu działa pięciogwiazdkowy „Hotel Warszawa”, który kilka dni temu przyjął pierwszych gości.

(...) Wszystkie wnętrza zostały zaprojektowane przez Leszka Likusa oraz architektów z Holdingu Liwa. Oprawę graficzną od logo, aż do najmniejszych detali odpowiada Marianna Stuhr, siostra cenionego aktora Macieja Stuhra. Prace artystki można również podziwiać na ścianach całego hotelu.
Hotel Warszawa pierwszych gości przywitał już na początku listopada. Właściciele postanowili, że oficjalne otwarcie z udziałem prasy, a także gwiazd odbędzie się za kilka dni. Koszt pokoi standardowych zaczyna się od 146 USD (550 zł), apartament Deluxe od 354 USD (1345 zł). Śniadanie kosztuje 110 zł od osoby. Podziemny parking w cenie 100 zł za dobę.
W ogromnym lobby wkrótce swoje podwoje otworzy kwiaciarnia oraz salon fryzjerski. Ale to nie wszystkie lokale usługowe. Od strony ulicy Świętokrzyskiej będą otwarte wkrótce dwa butiki. Inwestor prowadzi rozmowy z potencjalnymi najemcami, ale oba lokale o ponad 200 mkw. pierwszych klientów przyjmą w przyszłym roku.
Naprawdę DUUUUŻO zdjęć. :)

W tym restauracji hotelowej, z bezpośrednim wejściem od ŚW (i wyeksponowanymi słupami konstrukcyjnymi)Hotelowy basen:EDIT: Nie da się ukryć, że wnętrza dość... "likusowe" (acz raczej w pozytywnym sensie ;)). Ale to nie niespodzianka. :D
 

·
Registered
Joined
·
4,823 Posts
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24140960,hotel-w-prudentialu-juz-dziala-ceny-zaczynaja-sie-od-okolo.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Warszawa_Wyborcza&fbclid=IwAR29-yIjd3u1ztVK2ISxkBEdMlBNJLU9sS2akGkt1BFhR-Z01Dk6aFA-FMs&disableRedirects=true

Do budynku wchodzi się przez reagujące na najlżejsze popchnięcie dłonią wielkie wrota obłożone miedzianą blachą. Zaraz za nimi trafia się do przestronnego lobby wyłożonego kamienną posadzką i nakrytego szklanym dachem, przez który widać wieżę głównego gmachu. Z lobby można wejść do kilku sal konferencyjnych, a po schodach można zejść do dwupoziomowej restauracji Warszawskiej.

Szefem kuchni jest tam Dariusz Barański (...). W karcie dań dominuje kuchnia polska – kaszanka z papryką i marynowanymi cebulkami (17 zł), marynowany węgorz z miętą (21 zł) czy gotowany sandacz z sosem maślanym (67 zł).

Z lobby windami można wjechać do pokoi urządzonych na wyższych piętrach budynku. Aż do najwyższego, na 16. piętrze.

– Ostatnie kondygnacje budynku zajmuje dwupoziomowy penthouse o powierzchni 160 m kw., z przypisanym do niego prywatnym 100-metrowym tarasem – informuje Likus.
 

·
Banned
Joined
·
8,060 Posts
moze jeszcze beda plaskorzezby? miejsce jest....ale mimo tego wyszlo pieknie, moze beda tam nocowal za niedlugo ;) dezajn tych doniczek troche dziwne.
 

·
ryjek
Joined
·
1,530 Posts
Te ceny w restauracji są mocno... konkurencyjne. Czy to jakaś promocja, czy tak już zostanie? Jeśli tak, to będzie chyba trzeba rezerwować stolik na miesiąc naprzód.
 

·
Registered
Joined
·
684 Posts
Te ceny w restauracji są mocno... konkurencyjne. Czy to jakaś promocja, czy tak już zostanie? Jeśli tak, to będzie chyba trzeba rezerwować stolik na miesiąc naprzód.
Czy ja wiem? Nie wygląda to jakoś wybitnie zachęcająco, na pewno nie mega deal:

Rillette wieprzowe 12 PLN
Marynowany węgorz z miętą 21 PLN
Kaszanka z papryką i marynowanymi cebulkami 17 PLN
Pasztetówka grzybowa 21 PLN
Bulion wołowy z pierożkami grzybowymi 32 PLN
Pierogi z pikantną metką wieprzową 31 PLN
Kopytka z wędzonym masłem i grzybami 27 PLN
Gotowany sandacz z sosem maślanym 67 PLN
Kurczak Pithivier z grzybami i szpinakiem 89 PLN
(polecamy dla 2 osób)
Sznycel wieprzowy z sosem tatarskim 58 PLN
Smażona biodrówka jagnięca 71 PLN
 

·
Banned
Joined
·
8,060 Posts
zalezy jakie sa porcje, jezeli tak w stylu "tasting" to wole isc do baru mlecznego sie dobrze I smacznie najesc.
 

·
Registered
Joined
·
1,077 Posts
Nie jest to zle. Natomiast slabiutki jest styl pisania Tomasza Reicha. Uzywano kamieni szlachetnych? Szmaragdow?
Tam jest napisane:
Do wystroju wnętrz użyto szlachetnych kamieni, stali oraz drewna.
Chwila, chwila! :) Użyte szlachetnych kamieni to nie to samo co
kamieni szlachetnych i informuje, że okładziny ścian, posadzek, schodów itd. są wykonane nie z jakichś zwykłych, pospolitych kamieni, ale z gatunków kamieni tych lepszych, wyszukanych, doborowych..., czyli: szlachetnych.
Ring Rynku Głównego w Krakowie wybrukowano granitem i to nie jest, tfu!, szlachetny kamień, niestety. Marmur by był.


Cieszę się że Prudencjal doczekał lepszych dni :grandpa:


:wave:
 
3261 - 3280 of 3288 Posts
Top