SkyscraperCity banner

281 - 300 of 322 Posts

·
Before you die, you see..
Joined
·
6,586 Posts
Uwaga, hit :D

Jest zgoda na postawienie płotu wokół Sejmu

Nie dwa, a aż trzy metry wysokości może mieć ażurowa kratownica prętów ustawionych na kamiennym cokole – pozwolenie na budowę takiego ogrodzenia na Wiejskiej wywalczyła właśnie Kancelaria Sejmu. Według PiS, powodem budowy są względy bezpieczeństwa.

Pozwolenie na budowę musiała wydać Hanna Gronkiewicz – Waltz pod koniec lutego. Wcześniej w połowie października 2017 roku stołeczny konserwator zabytków nie zgodził się na budowę ogrodzenia. Wszystko dlatego, że teren parlamentu został zaprojektowany jako otwarty.

Odpowiadając na pytania dotyczące budowy ogrodzenia terenu Sejmu informujemy, że zgoda stołecznego Ratusza na budowę ogrodzenia, nie oznacza, że decyzja w tej sprawie została podjęta. Na razie nie ma żadnych rozstrzygnięć w tej kwestii, a Kancelaria Sejmu bierze pod uwagę wszystkie argumenty i opinie. Przesądzanie realizacji inwestycji jest przedwczesne. – mówi dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka w rozmowie z NowąWarszawą.

Kancelaria Sejmu się nie poddała i miesiąc później odwołała się od decyzji Michała Krasuckiego do Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Gliński 12 stycznia uchylił decyzję Krasuckiego, zezwalając tym samym na budowę ogrodzenia.

Na razie nie ma decyzji w sprawie budowy ogrodzenia. Według tygodnika Sieci termin realizacji ogrodzenia przypadłby na listopad, czyli na czas wyborów samorządowych. A ów fakt mógłby być argumentem do walki opozycji parlamentarnej przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.

Źródło “Sieci”
https://nowawarszawa.pl/jest-zgoda-na-postawienie-plotu-wokol-sejmu/
 

·
Registered
Joined
·
4,547 Posts
Te żyletki to tak naprawdę łamacze światła, choć w zależności od inwestycji różnią się funkcjonalnością.

Żyletki są równie stare co modernizm. Kiedyś zamiast nich używano okiennic. To, co teraz buduje się w Warszawie, generalnie wpisuje się w ogólnoświatowe nurty projektowania i estetyki. Identyczne obiekty powstają wszędzie. Na tle Amsterdamu, Berlina czy Paryża Warszawa nie jest ewenementem. Czy w stolicy Polski jest więcej żyletkowców niż w innych polskich miastach? Na pewno tak - w końcu to miejsce, gdzie buduje się najwięcej, najszybciej i najdrożej. Ale żyletek tu nie wymyślono ;)
 

·
Semper Invicta
Joined
·
25,406 Posts

·
Czerwona Musztarda
Joined
·
2,030 Posts
Ładnie wpasował się tylko od strony skrzyżowania, z innych stron sprawia wrażenie kamienicznego ostańca po pełnym kwartale. Niestety ale projekt planu dla tego terenu przewiduje jedynie budynek za pomnikiem AK oraz 15 m wolnostojący budynek na ogrodzonej działce przy Pięknej.Miejsce na minitrawniczek? Akurat w najwęższym miejscu.
 

·
Dżast juzer
Joined
·
2,167 Posts
Boże, jak ja nie znoszę tych miejsc parkingowych wrzynających się na pół chodnika! Kto to projektuje?! Wierzycie, że tam będzie parkowanie równoległe przy takiej szerokości? Czy ci projektanci w ogóle wychodzą z biur? Sprawdzają, jak ich rozwiązania sprawdzają się w praktyce? Spokojnie można by umieścić kilka równoległych miejsc parkingowych na jezdni przy budynku - oczywiście gdyby ktoś o mentalu wczesnego Galasa nie zrobił 100-metrowego prawoskrętu...
Idealny przykład jak fatalnie pomyślana infrastruktura wpływa na zachowania i nawyki użytkowników i powoduje chaos przestrzenny.
 

·
evertonfans
Joined
·
3,146 Posts
Wiejska zamieniła się w kanion. Nowy budynek Sejmu prawie gotowy

Michał Wojtczuk 8 maja 2018

Przy ul. Wiejskiej dobiega końca budowa nowego gmachu komisji sejmowych. Bryła budynku jest już prawie gotowa. Zupełnie zmienił Wiejską - stała się teraz miejskim kanionem

Pięciopiętrowy gmach z trzema podziemnymi kondygnacjami buduje firma Warbud. Zgodnie z kontraktem dostanie za swoje prace prawie 97 mln zł...
źródło i link do całej wiadomości: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23368000,wiejska-zamienila-sie-w-kanion-nowy-budynek-sejmu-prawie-gotowy.html#Z_BoxLokWawLink
 

·
Registered
Joined
·
147 Posts
A ja trochę popsioczę na ten budynek. Niewiele czerpie on z dotychczasowej architektury sejmowej. Jest ciężki, monotonny, antyludzki. Niepotrzebnie dominuje nad okolicą. Na prawdę można było tutaj zbudować coś lżejszego, bardziej ażurowego, współgrającego z otaczającą zielenią i korespondującego z dotychczasowym dorobkiem architektury innych gmachów Sejmu. Jeśli architektura jest językiem systemu, to w tym wypadku komuna była bardziej proludzka niż obecny ustrój.
 

·
Registered
Joined
·
147 Posts
No tak, hotel poselski owszem, jest potężny i ciężki, ale to hotel. Tutaj porównuję nowy gmach z budynkami typowo administracyjnymi, zbudowanymi po wojnie według projektu Bohdana Pniewskiego.
 
281 - 300 of 322 Posts
Top