SkyscraperCity banner

1 - 20 of 11782 Posts

·
Moderator
Joined
·
7,904 Posts
W związku z kolejnymi sensacyjnymi wieściami, proponuję nie robić bałaganu w wątku o Libeskindzie i od razu założyć nowy wątek na temat następnego planowanego wieżowca. Jak ktoś znajdzie jakieś inne wzmianki na jego temat to niech wrzuca.


Tekst ze Stołecznej:

Wieże w cieniu Pałacu


Michał Wojtczuk 16-09-2005 , ostatnia aktualizacja 16-09-2005 22:53

Szklany Żagiel - tak internauci nazwali 45-piętrowy apartamentowiec zaprojektowany przez światowej klasy architekta Daniela Libeskinda, który ma stanąć u zbiegu ulic Emilii Plater i Złotej. Równie wysoki budynek powstanie przy pl. Grzybowskim

[...]

Wniosek o wydanie warunków zabudowy dla Szklanego Żagla będzie rozpatrywany równolegle z drugim, złożonym przez Polsko-Amerykańską Fundację Shalom, która chce budować 160-metrowy budynek mieszkalny przy pl. Grzybowskim. Gmach zaprojektował Stefan Kuryłowicz. - Budynek fundacji będzie zamykał perspektywę ul. Emilii Plater, więc ważne jest, żeby obie inwestycje do siebie pasowały - tłumaczy Borowski.
Jak wiadomo o wieżowcu w tym miejscu nieśmiało wspominał Borowski podczas wystawy "Warszawa przyszłości" - teraz wreszcie poznalismy szczegóły :D
:cheers:


Nazwa/Name: Twarda Tower
Inwestor/Investor: Hines Polska
Adres/Address: ul. Twarda 2/4
Dzielnica/District: Śródmieście

Wysokość/Height: 160 m
Kubatura/Volume: 30 000 m2
Ilość pięter/Floors: 42
Parking Podziemny - pojemność/Garage - Volume: Tak - 230 miejsc | Yes - for 230 cars.
Przeznaczenie/Use: Hotel/Apartamenty/Biura | Hotel/Apartments/Offices

Projektant/Designer: Helmut Jahn (Murphy/Jahn)
Wizualizacje/Renderings:

 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Van der Rohe said:
POWIEM TAK:

Mamy do czynienia z wysypem ok. 150-170 metrowych wieżowców (iglic i koron nie licze). Jeszcze kilka takich budynków i zacznie się robić nudno...

CZEKAM NA >200m W "CITY" (do ostatniego piętra, nie do czubka iglicy)
po ostatnich newsach nikt już nie pamięta o takich inwestycjach jak 16 piętrowy biurowiec przy rondzie Jazdy Polskiej który ruszy niebawem czy o 18 pietrowym biurowcu przy Nowogrodzkiej który ruszy na poczatku przyszłego roku... to sie porobiło... :)
 

·
Banned
Joined
·
1,014 Posts
Nie wiem dlaczego wszyscy sa tak optymistyczni (choc sam jestem optymista :) ). Nie zapomnijcie ze mamy Borowskiego a ten nie bedzie soba zeby sie w te inwestycje nie wtracil i czegos nie spiepszyl albo nie kazal zmienic. Wiec do momentu wbicia lopaty i finalowych renderingow bym sie narazie nie ekscytowal. Nie zapomnijmy ze w czasie rzadow obecnej ekipy (Kaczynski & Borowski) nie zbudowano zadnego wysokiego budynku. Wszystkie albo byly juz w budowie albo mialy plany potwierdzone (Hilton).

Juz teraz Borowski cos przebakuje ze oba wiezowce musza do siebie pasowac ? Co to znaczy ? Ze jeden ma miec 192m a drugi 160m wiec Borowski bardzo mozliwe ze wedlug jego chorego widzimisie bedzie wymagal zeby 192m obnizono do 160m i zeby do siebie obydwa "pasowaly". Jezeli tak by sie stalo to Orco napewno zaczeka z projektem do momentu kiedy Borowski wyleci z roboty (pewnie za rok) i wtedy sprubuje ponownie bo oni sie nastawiaja na maksymalizacje ich inwestycji.
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
a to ze strony fundacji Shalom

...Ocalić pamięć można jedynie wówczas, gdy nie rozpamiętuje się biernie przeszłości, ale wydobywa na światło dzienne to wszystko, co z niej wyrasta. Obecnym adresem Fundacji Shalom jest plac Grzybowski. Nie jest to przypadkowy adres. W żydowskiej Warszawie - "Warsze", jak powiadają bohaterowie powieści I. B. Singera plac Grzybowski był miejscem, wokół którego tętniło pracowite, zabiegane życie. A potem nastała już tylko cisza. Cisza śmierci i milczenia świadków.

My, którzy stworzyliśmy Fundację Shalom nie pogodziliśmy się nigdy z unicestwieniem tamtego świata. Postanowiliśmy ocalić jego obraz przed zapomnieniem. Nie tylko ze względów sentymentalnych, lecz z przekonania, ze ocalenie pamięci jest zarazem pracą dla przyszłości. Realizacją testamentowych zapisów pokoleń Żydów polskich marzących o Europie i świecie wolnym od uprzedzeń, nienawiści, nietolerancji, ksenofobii.

Założycielom Fundacji - drugiemu pokoleniu Holokaustu - wydaje się rzeczą niezwykle ważną przypomnienie wkładu przodków w dzieło budowania. Każdy, jak w powiastkach doktora Korczaka - mieć powinien bodaj okruch szczęścia.
 

·
responsible content
Joined
·
451 Posts
Van der Rohe said:
POWIEM TAK:

Mamy do czynienia z wysypem ok. 150-170 metrowych wieżowców (iglic i koron nie licze). Jeszcze kilka takich budynków i zacznie się robić nudno...

CZEKAM NA >200m W "CITY" (do ostatniego piętra, nie do czubka iglicy)
mysle ze wszyscy czekamy na 300m

atak 150-170 metrowych wieżowców wcale nie jest taki nudny :) jak dzisiaj

i tak na marginesie trzeba zmienic thread jeszcze raz
tym razem stopniujac > nowy , nowszy i najnowszy wierzowiec w Warszawie
bo sie juz gubie :cheers: :cheers: :cheers: a moze to OCTOBER FEAST sie zaczol
 

·
Moderator
Joined
·
4,053 Posts
Czasem długi czas na forum nic się nie dzieje , ktoś czasem zapoda jakieś fotki , a tak to nudy - a tu nagle info o dwóch nowych wieżowcach ( co prawda Borowski coś tam szepnął o nich naszym forumowiczom ) . O Libeskindzie NAM powiedział , ale o Kuryłowiczu już nie - i to jest nowość , jak i wysokość tego projektu .
Trzymajmy kciuki za pomyślność :)
 

·
Registered
Joined
·
3,196 Posts
no no kolejny plus dla Boro

takie inwestycje będą się przyczyniać do dalszego rozwoju Warszawy i wzrostu jej ludności, powstanie efekt kumulacyjny i wkrótce pewnie pojawi się popyt nawet na wyższe wieże; w końcu to stolica 40-milionowego państwa
 

·
Registered
Joined
·
6,911 Posts
Ale sie porobilo. Jedno sprostowanie Boro wspominal tez o wiezowcu przy Twardej w tym samym czasie co o wiezowcu Libeskinda. Na razie o tym budynku wiemy mniej, ale skoro pisza o nim w gazetach to formalnosci wchoda w decydujaca faze. Wiezowiec na Twardej mial byc nizszy wiec 160 m. jest sporym zaskoczeniem na plus.
Boro kilka budynków udupil, ale pamietajmy, ze posucha na wiezowce nie jest tylko jego zasluga. Jednak koniunktura na nowe biura nadal nie jest zbyt wielka (w tej chwili najwiecej biurowcó powstaje poza centrum). Sporo planowanych wiezowców, które byly planowane w czasach prosperity i nastepnie zostaly odlozone ad acta zostaly ostatecznie pogrzebane. Dlatego cieszylbym sie z kazdego wiezowca. Tym bardziej, ze 160 m. to lepiej niz 40 czy 60 m:)
 
1 - 20 of 11782 Posts
Top