SkyscraperCity banner

11741 - 11760 of 11782 Posts

·
Banned
Joined
·
338 Posts
A teraz extra durne pytanie, mieszkańcy już podobno mogą się wprowadzać tak? ale czy ktoś już tam mieszka czy jeszcze nie? :(
Chodzi mi o światełka w nocy ;)
 

·
Registered
Joined
·
922 Posts
https://cosmopolitan.waw.pl/news/

30 maja 2014
Ponad 150 apartamentów już gotowych!
Prace wykończeniowe w apartamentach postępują. Mamy już gotowych i wyposażonych ponad 150 apartamentów o powierzchniach od 54 do 195 m2.
06 czerwca 2014
Pierwsi najemcy powierzchni biurowych już się wprowadzili!
Z przyjemnością informujemy, że lobby biurowe Cosmopolitan zostało uruchomione, a pierwsi najemcy powierzchni biurowych już się wprowadzili do budynku.
 

·
Registered
Joined
·
922 Posts

·
Registered
Joined
·
1 Posts
Budynek jest niesamowity i trzeba przyznać, że gdybym tylko miał kasę (czytaj - wygrał w totka) to bez chwili wahania zostałbym lokatorem :) Szkoda tylko, że ten piękny widok na Centrum, dostępny jest jedynie z największych apartamentów...
 

·
Registered
Joined
·
922 Posts

·
Registered
Joined
·
957 Posts
Alfabet Cosmopolitana z GW:

Cosmopolitan

Alfabet Cosmopolitana. To musisz wiedzieć o tym apartamentowcu

Stoi wyniosła, smukła i elegancka. Zmienia panoramę Warszawy i ścisłe centrum. Zamyka oś Emilii Plater i ulicy Próżnej. W piątek uroczyście otwarto wieżę mieszkalną z częścią handlowo-usługową Cosmopolitana.
Artykuł otwarty
A jak architektura. Jaka jest, każdy widzi. Prosta. Ale wyrafinowana, bo wieża jest węższa na dole, do ósmej kondygnacji, a szersza wyżej. Bryła zdaje się zaprzeczać prawu grawitacji i równowagi.

B jak Borowski. Michał Borowski, były architekt Warszawy. Kiedy pracował w ratuszu, nie pałał miłością do budynków wysokich i forsował plan zagospodarowania ścisłego centrum z kilkupiętrową zabudową. W 2005 r. został szefem firmy deweloperskiej i zabrał się za organizowanie konkursu na 160-metrowy Cosmopolitan. Wciąż przekonuje, że woli wieże w poziomie (leżące) niż w pionie, bo takie lepiej tworzą miasto i kształtują ulice.

C jak Cosmopolitan i czerwony. Po wpisaniu nazwy budynku w internecie wyskakuje tytuł magazynu dla pań. W trakcie budowy jego elewację zdobiły wielkie kocie oczy i uszminkowane na czerwono usta. - To mój ulubiony kolor. Dlatego "podniebienie" w uskoku wieży jest czerwone. I takie są też litery na mojej wizytówce - powiedział "Wyborczej" architekt Cosmopolitana Jan Helmut.

D jak duży. Choć Cosmopolitan powstał na małej działce, to dużo się w nim zmieściło - na 44 piętrach jest 236 wykończonych i wyposażonych apartamentów o powierzchni od 54 do nawet 700 m kw. (ktoś wykupił całe piętro).

E jak ewakuacja. Sygnał pożarowy sprowadza wszystkie windy na parter. W budynku są cztery windy osobowe i jedna towarowa, nazywana też przeciwpożarową, bo mogą z niej korzystać służby ratunkowe. Ewakuacja odbywa się dwiema klatkami schodowymi z żelbetu.

F jak fitness. W klubie fitness na czwartym piętrze jest strefa relaksu z siłownią, saunami, jacuzzi, pokojem do masażu. Przylega do niej część klubowa z zapleczem kuchennym, w której można urządzać spotkania prywatne lub biznesowe.

G jak garaż podziemny. Ma cztery poziomy i głębokość 18 m. Zmieści się w nim 299 samochodów. Jedno miejsce kosztuje 100 tys. zł. Zjazd jest tak zaprojektowany, by nisko zawieszone ferrari bez szwanku mogło dostać się do środka, co w pewnych apartamentowcach w Warszawie kończyło się wizytą w warsztacie. Wozy tej marki i klasy już tu parkują. Podobno bentley też się zmieści.

H jak Hochtief. To generalny wykonawca. Wiceszef Hochtiefu Wojciech Łukaszek: - Wiedzieliśmy, że to budynek niezwykły, który ma nie tylko wtopić się w miasto, ale też je kształtować. Budowa okazała się trudniejsza, niż mogło się początkowo wydawać.

I jak inteligentny. Budynek jest najeżony elektroniką i wyposażony w HMS, czyli tzw. inteligentny system zarządzania (Home Management System), który pozwala na sterowanie różnymi urządzeniami także np. przy użyciu smartfona.

J jak Jahn. To główny projektant. Helmut Jahn urodził się w 1940 r. w Norymberdze. W latach 60. studiował w Monachium i w Chicago. W 1967 r. zaczął pracować w pracowni C.F. Murphy Associates. Wykładał m.in. na Harvardzie. W 1983 r. został szefem biura Murphy/Jahn. Teraz prowadzi biuro tylko pod swoim nazwiskiem. Był tuż przed otwarciem Cosmopolitana i od razu poleciał do Chin, gdzie teraz realizuje swoje największe projekty. Ten warszawski to przy nich miniaturka.

K jak kasa. Trzeba jej mieć dużo, by zamieszkać w sercu miasta, w takim standardzie i z takimi widokami.

Najtańsze mieszkania pod klucz, położone najniżej, kosztują ok. 22 tys. zł za m kw. Im wyżej, tym drożej, ceny zbliżają się do 30 tys. zł.

L jak liny. W konstrukcji wykorzystano technologię stosowaną przy budowie mostów podwieszanych nazywanych wantowymi. Dzięki trzem parom want - wiązek stalowych lin - jedna czwarta części 130-metrowej wieży nadwiesza się nad podium - niską i szerszą częścią wieży w przyziemiu.

M jak marmur. Apartamentowiec musi olśnić już w lobby - wysokim i skąpanym w świetle, luksusowo wykończonym. Jego ściany zdobi marmur w kolorze różowym. - Rosso tramonto. Specjalnie pojechałem na Sycylię, by wybrać kamień - mówi Borowski.

N jak nowatorski. Cała konstrukcja wieży jest unikatowa. W Europie to pierwszy budynek mieszkalny z piętrami na linach. By odciążyć stropy nadziemne grubości 23 cm, zbrojenie przed zalaniem betonem zostało wypełnione wkładkami odciążającymi typu Cobiax.

O jak okna. Z nich składa się cała elewacja. W każdym mieszkaniu niektóre okna można otworzyć całkowicie albo przynajmniej uchylić. Specjalne i gęste skratowania albo balustrady ze szkła zabezpieczają, by nic nie wypadło na ulicę. W miesięcznym czynszu 10,80 zł za m kw. jest za mycie okien trzy razy w roku. Robią to alpiniści na linach.

P jak penthouse. Na samej górze są dwa dwupoziomowe mieszkania (penthouse'y) o powierzchni ok. 350 m kw., każdy z tarasem. Jego przestrzeń jest zamknięta w klatce, by nikt nie mógł wypaść czy wyskoczyć.

R jak restauracja. W tzw. podium wieży na parterze znajdzie się pierwsza w Polsce restauracja sieci Benihana z japońską kuchnią. W każdym stoliku będzie blacha do smażenia, kucharz wirtuoz przygotowanie dań zamienia w prawdziwy show na oczach klientów.

S jak sztuka. Architektura bywa sztuką, Cosmopolitan i jego mieszkańcy o nią się ocierają. W lobby części mieszkalnej stoi rzeźba Magdaleny Abakanowicz "Dyby" (1998 r.), ścianę na wprost zdobi obraz Wojciecha Fangora "m60" z 1969 r. W budynku są też m.in. obrazy np. Tadeusza Dominika "Zielona dolina" (1962) i Teresy Pągowskiej "Balet" (2000).

T jak Tacit Development Poland JS. Inwestor budynku. Spółka należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, udziałowców firmy energetycznej Mercuria Energy Group. Do MEG należy spółka J&S Energy, która m.in. handluje ropą naftową. Właściciele zrealizowali dotąd w Warszawie m.in. hotel butikowy Rialto na rogu Wilczej i Emilii Plater.

U jak uskok. Pod uskokiem w wieży mieści się wielki taras widokowy przy piętrze rekreacyjno-klubowym. Można się na nim opalać albo urządzać imprezy.

W jak widoki i wykusze. Zapierają dech w piersi. Im wyżej położone mieszkanie, tym lepsze. Z Cosmopolitana widać doskonale Pałac Kultury i Nauki, Wisłę, Ogród Saski, Starówkę, Stadion Narodowy. W mieszkaniach są w sumie 272 wykusze ze szkła, z których rozpościerają się widoki panoramiczne 180 stopni.

Y jak igrek. Taki kształt ma zadaszony placyk rozplanowany między podium wieży a czteropiętrowym małym biurowcem składającym się na Cosmopolitana. Naprowadza on w stronę pobliskiej synagogi przy Twardej.

Z jak zapalniczka. Cosmopolitan wyróżnia się niezwykle zgrabną i smukłą sylwetką. Fasada od strony południowej i północnej ma zaledwie 24 m szerokości. Dlatego wieża bywa nazywana
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,16675595,Alfabet_Cosmopolitana__To_musisz_wiedziec_o_tym_apartamentowcu.html
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
och, jakie udane wnętrza! to moja działka, więc tym bardziej się ekscytuję. cosmpolitan to mój ulubiony wysokościowiec w warszawie, a teraz okazuje się, że i w środku piękny...
 
11741 - 11760 of 11782 Posts
Top