SkyscraperCity banner

1 - 20 of 662 Posts

·
The Wealth of Nations
1,916 Posts
Discussion Starter #1
z biznespolska.pl

Siedzibę mazowieckiego samorządu zbuduje mało znana spółka Euro City. Nigdy dotąd nie budowała biurowców, jednak twierdzi, że potrafi to robić taniej, niż renomowane firmy. Atrakcyjną działkę pod swoją inwestycję na korzystnych warunkach niedawno przejęła od mazowieckiego samorządu. Dziś urząd marszałkowski województwa mazowieckiego rozproszony jest po siedmiu budynkach w całej Warszawie. Ich wynajem kosztuje ok. pół miliona zł rocznie. W ubiegłym roku władze województwa, za zgodą radnych, zarezerwowały w budżecie 60 mln na kupno nowej siedziby. Miał to być zaopatrzony w podziemny parking budynek w centrum Warszawy, o co najmniej 16 tys. m kw. powierzchni, dorównujący standardem najbardziej luksusowym biurowcom. Do przetargu stanęło dziesięć firm. Po czterech miesiącach analizowania ofert komisja pod przewodnictwem Waldemara Kulińskiego, dyrektora urzędu marszałkowskiego wybrała firmę Euro City. Za swój biurowiec chcieli 75 mln zł. Dwie inne firmy zakwalifikowane do ścisłego finału były znacznie droższe. Bonifraterska Development chciała aż 240 mln zł za biurowiec na tyłach hotelu Ibis na Muranowie. Oferta Eko-Parku - biurowiec w środku osiedla przy Polu Mokotowskim - miała porównywalną cenę. Euro City chce zbudować 10-kondygnacyjny biurowiec przy ul. Solec 24. To adres Muzeum Azji i Pacyfiku podlegającego marszałkowi. Ale kilka lat temu muzeum odstąpiło spółce grunt w zamian za 4 tys. m kw. w biurowcu, który ma tam powstać. Budowa zajmie nam około 18 miesięcy.

·
Registered
1,064 Posts
@ Imperial: a czytasz czasem watek Nowe Inwestycje? :) Choc trzeba przyznac, ze jest on przeladowany i trudno w nim co znalezc.
Co do Belvedere, to pewnie chodzilo o jego czesc. Wynik "przetargu" raczej zmniejsza prawdopodobienstwo rychlego powstania tego budynku.

·
Registered
7,279 Posts
tak jakby ktoś ich zmuszał żeby tu mieli siedzibe, sami chcą !!! i to w luksusowym jak to powiedzieli budynku bo bedą przyjmować gości, delegacje itp. i wszystko musi być cacy

·
Registered
6,911 Posts
Dla Struzika jest najważniejsze ze nowy budynek zleci swojemu koledze. Tu nie chodzi o oszczedności, ale o prowizje, zarobek itd.
Jest taki dowcip. Polski minister pyta się francuskiego podczas wizyty w domu tamtego ministra jak to jest ze stać go na wszystko podczas gdy przecież pencje ministra francuckiego nie robi wrażenia. Francuz pokazuje Polakomi autostradę i mói widzisz tą autostradę? Miałą być 6 pasmowa a jest cztero... teraz już wiesz...
Po roku przybywa Francuz do Polski. Widzi nowa siedziba polskiego ministra jest jak z bajki. Pyta się go jak szybko tak dorobił się. Ten pokazuje mu widok za loknem i pyta się czy widzi autostardę. Francuz dziwi się jaką autostradę? A widzisz:)

·
Registered
1,864 Posts
jak wydziela Warszawe z Mazowieckiego, to siedziba władz wojewodzkich bedzie w Radomiu. Po mojemu to kwestia 2-3 lat.

·
am/pm
237 Posts
kuzmiak said:
jak wydziela Warszawe z Mazowieckiego, to siedziba władz wojewodzkich bedzie w Radomiu. Po mojemu to kwestia 2-3 lat.
Widze, ze najwiecej opinii na ten temat wychodzi spoza Mazowsza. ;) Nie wiem czy lokalizacja w Radomiu jest optymalna. Dla wiekszosci wojewodztwa stanowiloby to dosyc odlegla lokacje.

·
arch & urb
527 Posts
Zamieszczam zdjęcie akondrata na którym widać dokładnie działkę na której ma się znajdować biurowiec.

to jest to miejsce gdzie znajdują się dwa takie małe domki bodajże fragment przedwojennej ubojni( nie jestem pewien) w tej chwili Muzeum Azji i Pacyfiku. Lewy daolny róg nad ślimakiem. IMO jest to dobra lokalizacja na biurowiec ponieważ nawiązuje do przedwojennej tradycji wznosznia gmachów reprezentacyjnych przy Wiśle(rozpoczę tych przez Strzyńskiego i zakończonych przez wojnę) a pozatym ładnie dogęści teren. Mam jedynie nadzieję że budynek będzie się różnić znacznie od zaprezentowanego.

·
Banned
287 Posts
anakin said:
tragiczny to malo powiedziane:((((
Nie znasz sie. Wspanialy projekt i lokalizacja. Nareszcie konczy sie paplanie o zejsciu miasta do brzegow Wisly a zaczyna sie dzialanie. To bedzie przelomowy projekt dla przyszlosci miasta.

·
The Wealth of Nations
1,916 Posts
Discussion Starter #14
s102 said:
Nie znasz sie. Wspanialy projekt i lokalizacja. Nareszcie konczy sie paplanie o zejsciu miasta do brzegow Wisly a zaczyna sie dzialanie. To bedzie przelomowy projekt dla przyszlosci miasta.
Mi też się podoba ten projekt jak użyją dobrych materiałów to fajnie to powinno wyjść.

·
Registered
4,779 Posts
tak, w reform plaza czy w blue city utrzymanych w tym samych rusko-tureckim stylu też użyto drogich materiałów. Rozumiem że wam się podobają? To ja nie mam pytań.

·
The Wealth of Nations
1,916 Posts
Discussion Starter #17
Masstah said:
tak, w reform plaza czy w blue city utrzymanych w tym samych rusko-tureckim stylu też użyto drogich materiałów. Rozumiem że wam się podobają? To ja nie mam pytań.
W tym miejscu jestem w stanie się zgodzić na traki budynek, przecież nie musimy mieć wszędzie Fosterów ;)

·
arch & urb
527 Posts
"W tym miejscu jestem w stanie się zgodzić na traki budynek, przecież nie musimy mieć wszędzie Fosterów" Właśnie w tym miejscu powinny powstawać dobre projekty, za kilka lat jedną z głównych atrakcji Warszawy bedą rejsy po Wisle(szczerze w to wierzę) i co wtedy płyniemy sobie : zamek królewski, Kopernik, Syrenka, mosty, byćmoże Port Praski i nagle wyłania się jegomość kupowatość :bash: . Poza tym skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z Wisłostradą to mało istotny punkt w Warszawie? Ja uważam że wszędzie powinny powstawać fostery tak samo w peryferyjnych lokalizacjach Śródmieścia jak i na Ursynowie czy Białołęce :)

1 - 20 of 662 Posts